mazury mazury mazury
emazury.comstrona główna serwisu
strona główna mapy atrakcje regionalne Mazury kontakt
    hotele ( 10 )
    ośrodki wczasowe
    pensjonaty ( 1 )
    kwatery prywatne
    domki
    zielone szkoły
    ośrodki kolonijne
    campingi
    pola namiotowe
    sale konferencyjne
 
   Lampiony na roraty
   Logopeda Elbląg
   Stroiki wielkanocne
   Urządzenia czyszczące
   PortEl.pl - dziennik internetowy
   Nocny Elbląg
   ANGATA - koty rasowe
   Hanza - geneza i rozwój
   Stadnina Koni Rzeczna
   Jak wyglądał M. Kopernik?

 

   Elbląg w XIX i na pocz. XX w.
   Elbląska Starówka
   Pochylnia w Kątach
   Kadyny
   Konkurs Fotka Miesiąca
 

    Mazury i żeglarstwo
    Sale konferencyjne
    Przewodnicy turystyczni
    Mazury jakich nie znałeś
    Mazury jesienią i zimą
    Zielone Płuca Polski
    Ciekawostki z regionu
    Znani ludzie i Mazury
    Kanał Ostródzko-Elbląski?
    Stowarzyszenie Sadyba
    Związek Sybiraków Oddział
     w Elblągu


Żuławy / Elbląg - "Elbląskie Noce" potrwają do 25 sierpniaElbląskie Noce. Festiwal Piosenki Wartościowej - logo


Rozpoczęly się "Elbląskie Noce. Festiwal Piosenki Wartościowej" – plenerowa impreza artystyczna, promująca piosenkę wartościową, która odbywa się w Elblągu już po raz siedemnasty. Na dziedzińcu Centrum Sztuki Galeria El zagoszczą m.in. Mela Koteluk, Hanna Banaszak, Dorota Miśkiewicz, Adam Nowak, kabaret K2, Jurki czy Limo, a wrażeń nie zabraknie również podczas bezpłatnych koncertów w Bażantarni.

Trzy dni na Dziedzińcu Centrum Sztuki Galeria El i trzy sierpniowe soboty – tak już po raz trzeci będzie wyglądał plan Elbląskich Nocy.

- Zaczniemy od bezpłatnych koncertów w trzy kolejne soboty sierpnia - 3, 10 i 17 - zwykle wszystkie odbywają się w Muszli Koncertowej w Parku Bażantarnia, tym razem jeden z nich, ze względu na specyfikę odbędzie się w CSE "Światowid"- mówi Aleksandra Bednarczuk, kierownik Festiwalu Elbląskie Noce.

W sobotę, 3 sierpnia, wystąpi BABU KRÓL czyli zespół, składający się z dwóch muzyków na co dzień znanych jako Bajzel i Budyń. Muzykujących w ramach zespołu POGODNO. Tym razem wystąpią z piosenkami na podstawie tekstów Edwarda Stachury. W kolejną sobotę, 10 sierpnia odbędą się warsztaty poetyckie "Szkoła poetów, czyli Multipoezja zatacza kręgi", połączone z koncertem Czesława Mozila. 17 sierpnia w Parku Bażantarnia wystąpi zespół Chwila Nieuwagi.

- Tradycyjnie ostatni weekend sierpnia to trzy dni pełne różnorodnych wydarzeń artystycznych - pierwszy dzień należy do laureatów krajowych konkursów piosenki artystycznej, którzy w Elblągu walczą o nagrodę publiczności czyli Księżycową Statuetkę. Po Laureatach na scenie wystąpi zdobywczyni tegorocznych Fryderyków w najważniejszych kategoriach - Mela Koteluk – opowiada Aleksandra Bednarczuk. - Kolejny dzień to reżyserowany przez Krzysztofa Jaślara Kabareton, w którym wystąpią LIMO, JURKI, K2 i PUK. A ostatniego dnia zaprezentujemy twórczość Krzysztofa Komedy Trzcińskiego, uważanego za jednego z najwybitniejszych twórców w historii polskiego jazzu. Oprócz utworów Komedy, Hanna Banaszak, Dorota Miśkiewicz i Adam Nowak wykonają utwory ze swoich własnych repertuarów.

Wszystkie te koncerty, podobnie jak w zeszłym roku, odbędą się na Dziedzińcu Galerii El. Miejsca będą numerowane, a ceny biletów zróżnicowane - od 10 do 80 zł. Pełny program Festiwalu dostępny jest poniżej.PROGRAM XVII EDYCJI ELBLĄSKICH NOCY. FESTIWALU PIOSENKI WARTOŚCIOWEJ


3 sierpnia 2013, godz. 18.00

Muszla Koncertowa w Parku Bażantarnia

wstęp wolny

BABU KRÓL "Sted"

BABU KRÓL to zespół składający się z dwóch muzyków na co dzień znanych jako Bajzel i Budyń. Muzykujących w ramach zespołu POGODNO.

Bajzel (Piotr Piasecki) to człowiek orkiestra. Legenda tanecznych rytmów, hipnotycznego transu i poetyki Witkacego. Znany w Polsce i nie tylko. Coroczny zdobywca Yacha za nietuzinkowy teledysk.

Budyń (Jacek Szymkiewicz) to wokalista, muzyk, performer, lider zespołu POGODNO. Znany z solowych poczynań, kolaboracji z teatrem i brawurowych występów na scenie.

Tym razem w duecie. Tym razem oddając szacunek Edwardowi Stachurze. Wydobyli jego wiersze spod tony powyciąganych swetrów i ckliwych harcerskich zaśpiewów. Nagrali płytę mocną, magiczną, motoryczną. Kilometry pożerane w trakcie lat grania bigbitu zaowocowały wyczuciem rytmu poety wędrującego i piosenkami które pokazują Stachurę jako kogoś bliskiego naszym czasom. Czasom wędrówek migracji i poszukiwań.

Budyń w niecodziennej odsłonie bo jako saxsofonista.

Budyń – Jacek Szymkiewicz - wokal, saksofon tenorowy

Bajzel- Piotr Piasecki - wokal, gitara barytonowa, efekty, gitara basowa, cuda i cudeńka,


10 sierpnia 2013

CSE Światowid w Elblągu

"Szkoła poetów, czyli Multipoezja zatacza kręgi"

10.00 -18.00 – warsztaty poetyckie

zapisy od 1 lipca 2013, liczba miejsc ograniczona

19.00 – koncert Czesław Śpiewa

wstęp wolny, wejściówki, liczba miejsc ograniczona

"Szkoła poetów, czyli Multipoezja zatacza kręgi" to impreza poetycko-kulturalna połączona z warsztatami. Wydarzenie obejmuje solowy koncert Czesław Śpiewa oraz warsztaty poetyckie dla młodzieży. Od strony merytorycznej projektem kieruje Michał Zabłocki - pomysłodawca i realizator poetyckiego portalu eMultipoetry, wykładowca Studium Literacko-Artystycznego przy Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie (najstarszej w Polsce szkoły kreatywnego pisania), autor wielu tomików wierszy, popularnych blogów, tekstów piosenek w repertuarach wielu artystów (Między innymi Grzegorza Turnau'a: Cichosza, Naprawdę nie dzieje się nic, Bracka, Między ciszą a ciszą, To tu to tam, Tutaj jestem i wiele innych. Czesław Śpiewa: Maszyna do świerkania, Ucieczka z wesołego miasteczka i wielu innych.) Autor Rewolucji Poetyckiej Multipoezja. Wydał 8 zbiorów wierszy. Ostatni, Blogostan_01 jest wyborem najciekawszych publikacji z jego autorskiego blogu Przerzutka na wiersz.

Podczas koncertu Czesław Mozil zaprezentuje utwory z albumu "Debiut", które powstały w trakcie spotkań użytkowników Czatu Multipoezja na Onet.pl moderowanego przez Michała Zabłockiego. Wydany w kwietniu 2008 roku album szybko pokrył się platyną, a promująca go "Maszynka do świerkania" świetnie radziła sobie na wielu listach przebojów. Nakręcony do tej piosenki teledysk zdobył główną nagrodę na międzynarodowym kanadyjskim festiwalu wideoklipów Crave Fest w kategorii klipów nieanglojęzycznych. Publiczność chwaliła trudną do sklasyfikowania muzykę, łączącą pop z tradycją kabaretu oraz zabawne teksty, wyśpiewane z dziwnym akcentem, echem pobytu Czesława Mozila w Danii. Artysta znany jest także z przeplatania swoich piosenek z różnymi anegdotami i żartami.


17 sierpnia 2013, godz. 18.00

Muszla Koncertowa w Parku Bażantarnia

wstęp wolny

CHWILA NIEUWAGI "Niepoprawna muzyka"

Chwila nieuwagi funkcjonuje od 2008 roku. Zespół tworzą małżonkowie - Martyna i Andrzej Czechowie oraz towarzyszący im muzycy.

Zespól tworzy muzykę z kręgu Krainy Łagodności, o czym świadczyć może ukazanie się utworu "A kiedy mi przyjdzie" na najnowszej składance "W stronę Krainy łagodności wol.2". Wpisuje się także w folklor górnośląski, sięgając do jego źródeł i wplatając jego motywy do swojej twórczości. Cechą rozpoznawalną zespołu jest głos wokalistki określany przez dziennikarzy muzycznych jako charyzmatyczny i hipnotyzujący.


23 sierpnia 2013, godz. 19.00

DZIEDZINIEC CENTRUM SZTUKI GALERIA EL

NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH - FESTIWAL PIOSENKI WARTOŚCIOWEJ KONCERT LAUREATÓW OGÓLNOPOLSKICH FESTIWALI PIOSENKI

Elbląskie Noce gromadzą najciekawszych i najbardziej wartościowych wykonawców, którzy zaistnieli na scenie muzycznej w mijającym roku. W konkursie udział biorą laureaci najbardziej prestiżowych ogólnopolskich i międzynarodowych Festiwali Piosenki Artystycznej. Dla stawiających pierwsze kroki na scenie muzycznej artystów udział w Elbląskich Nocach jest okazją do konfrontacji swoich osiągnięć z innymi wykonawcami. Twórcza rywalizacja jest również okazją do nawiązania kontaktów artystycznych i podjęcia wspólnych działań w przyszłości.

Najlepsi wykonawcy walczyć będą o Księżycową Statuetkę - czyli nagrodę dla "Najlepszego z najlepszych" oraz nagrodę finansową ufundowaną przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. Laureata wybierze publiczność.

oraz

MELA KOTELUK - "Spadochron" Mela Koteluk, laureatka nagród FRYDERYK 2013 w kategoriach Artysta Roku i Debiut Roku, laureatka Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego 2012 oraz plebiscytu Gazety Wyborczej "Ale Sztuka".

W maju 2012 wydała swoją pierwszą płytę "Spadochron", którą okrzyknięto jednym z najgłośniejszych debiutów zeszłego roku.

"Spadochron" zawiera dwanaście autorskich kompozycji z pogranicza popu i brzmień alternatywnych. Wciągający i oryginalny klimat budują przestrzenne instrumenty i bezpretensjonalna narracja Meli. Muzyka Meli wypada z szufladek, jest poetycko, ale zadziornie, lirycznie i rockowo.


24 sierpnia 2013, godz. 19.00

DOBRA NOC Z KABARETEM czyli ROZMOWY PRZED SNEM

Prowadzenie: Znany Wojtek Kamiński i Sasza Żejmo

udział biorą kabarety: LIMO, JURKI, K2 i PUK

reżyseria: Krzysztof Jaślar

Kabaret LIMO to obecnie jeden z najlepszych Kabaretów a ich koncerty to niezapomniane i stale zaskakujące w swojej treści, wydarzenia polskiej sceny kabaretowej. Kabaret LIMO to również słynne parodie trailerów filmowych, które stale biją rekordy oglądalności.

Kabaret JURKI mimo lekkości scenicznej bardzo poważnie traktuje odbiorców, dbając nie tylko o treść ale i formę spektaklu. Oglądający program czują, że to co widzą zostało zrobione specjalnie dla nich. JURKI reprezentują wysoki poziom żartów i umiejętności aktorskich. Każdy z artystów, a jest ich troje, to duża indywidualność. Razem udaje im się stworzyć zgrany zespół i dobry program.

Kabaret PUK lubi bawić się nie tylko czarnym humorem, którego popis daje w najnowszym programie "Jebudu" i czasami sięga po absurd, lecz także zwraca się ku codziennym problemom, przerysowując je w zabawny sposób.

Kabaret K2 przetwarza rzeczywistość i podkręca absurdalność. Pomysły czerpie z otaczającej nas rzeczywistości. W ich programie nie znajdziemy liryki a skecze piszą aby widza rozbawić, ale zawsze w podtekście chcą coś nimi przekazać. Ich skecz o fabryce żywności rozbawia do łez.


25 sierpnia 2013, godz. 20.00

koncert "Okolice Komedy"

z udziałem Hanny Banaszak, Doroty Miśkiewicz, Adama Nowaka, Majewski / Miśkiewicz Quintet oraz Piotra Kałużnego

Program prezentujący twórczość Krzysztofa Komedy (właśc. Krzysztof Trzciński), uważanego za jednego z najwybitniejszych twórców w historii polskiego jazzu. Jego kompozycje zyskały światowy rozgłos m.in. za sprawa filmów Romana Polańskiego i mimo upływu czasu, nadal zachwycają nowatorstwem. Oprócz utworów Komedy, Hanna Banaszak, Dorota Miśkiewicz i Adam Nowak wykonają utwory ze swoich własnych repertuarów.

Hanna Banaszak, piosenkarka jazzowa i estradowa, swoją drogę artystyczną rozpoczęła pod koniec lat 70. Często podkreśla, że w pracy interesuje ją różnorodność i wiarygodność każdej kolejnej odsłony. Już na samym początku zainteresowali się nią współcześni poeci i kompozytorzy. Byli wśród nich: Jerzy Wasowski, Wojciech Młynarski, Andrzej Trzaskowski, Jonasz Kofta, Jeremi Przybora, Jerzy "Duduś" Matuszkiewicz etc.

Wokalistka brała udział w wielu koncertach. Poza licznymi występami w Polsce, prezentowała się w Japonii, Stanach Zjednoczonych, Belgii, Holandii, Niemczech, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Rosji, Kanadzie, na Malcie etc... Hanna Banaszak w swym artystycznym dorobku, posiada liczne nagrody i wyróżnienia. Minister Kultury i Sztuki uhonorował ją medalem Gloria Artis. Jest posiadaczką statuetek: Victora, Kreatora, Bursztynowego Słowika, Prometeusza etc..., a także laureatką kilku nagród festiwalowych.

Dorota Miśkiewicz to artystka jednocześnie nostalgiczna, staroświecka i wiecznie poszukująca, wyczulona na wciąż nowe dźwięki czy eksperymenty. Jej znakiem rozpoznawczym są nastrojowe, liryczne kompozycje balansujące na granicy trudnych do sklasyfikowania muzycznych gatunków. Elegancka i skromna, jednak charyzmatyczna na scenie, błyskawicznie nawiązuje kontakt z publicznością. Liczba projektów, kolaboracji, sesji, koncertów, w jakie angażowała się na scenie jest niezliczona. Współpracowała i koncertowała między innymi z Cesarią Evorą, Tomaszem Stańko, Wojciechem Waglewskim, Grzegorzem Turnauem, Ewą Bem, Anna Marią Jopek.

W 2012 roku nagrała czwartą, autorską plytę zatytułowaną "ALE".

Adam Nowak to lider, twórca, autor większości tekstów, gitarzysta oraz wokalista zespołu "Raz, Dwa, Trzy", z którym od lat z powodzeniem nagrywa kolejne płyty. Twórczość "Raz, Dwa, Trzy" to umiejętne połączenie muzyki rockowej z niebanalnymi poetyckimi tekstami podanymi w atrakcyjnym akustycznym brzmieniu. Sam Adam Nowak jest zaś jednym z najbardziej charakterystycznych polskich wokalistów, w oryginalny sposób interpretującym klasykę polskiej piosenki.

__________________________

Informacja: Rzecznik prasowy CSE "Światowid" w Elblągu Edyta Jasiukiewicz

Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Plac Kazimierza Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel. (55) 611 20 53
tel. 667 636 211

www.swiatowid.elblag.plinformacje| mapy| atrakcje regionalne| Mazury | kontakt emazury.com - strona główna

Żuławy, Warmia, Mazury, Suwalszczyzna

Mazury - hotele| eSolina.pl|Bieszczady| Artnes - malarstwo| Wilkasy - tanie noclegi | Weterynarz |
Biskupiec| Elbląg - hotele| Olsztyn - noclegi| Betolit| Pisz - noclegi|Kętrzyn
Chorwacja| Katalog najlepszych stron www |   noclegi Władysławowo |