mazury mazury mazury
emazury.comstrona główna serwisu
strona główna mapy atrakcje regionalne Mazury kontakt
    hotele ( 10 )
    ośrodki wczasowe
    pensjonaty ( 1 )
    kwatery prywatne
    domki
    zielone szkoły
    ośrodki kolonijne
    campingi
    pola namiotowe
    sale konferencyjne
 
   Lampiony na roraty
   Logopeda Elbląg
   Stroiki wielkanocne
   Urządzenia czyszczące
   PortEl.pl - dziennik internetowy
   Nocny Elbląg
   ANGATA - koty rasowe
   Hanza - geneza i rozwój
   Stadnina Koni Rzeczna
   Jak wyglądał M. Kopernik?

 

   Elbląg w XIX i na pocz. XX w.
   Elbląska Starówka
   Pochylnia w Kątach
   Kadyny
   Konkurs Fotka Miesiąca
 

    Mazury i żeglarstwo
    Sale konferencyjne
    Przewodnicy turystyczni
    Mazury jakich nie znałeś
    Mazury jesienią i zimą
    Zielone Płuca Polski
    Ciekawostki z regionu
    Znani ludzie i Mazury
    Kanał Ostródzko-Elbląski?
    Stowarzyszenie Sadyba
    Związek Sybiraków Oddział
     w Elblągu


Żuławy, Warmia, Mazury / Elbląg - Adam Wadecki dyrektorem sportowym Grupy Kolarskiej Warmia i MazuryGrupa Kolarska Warmia i Mazury występuje właśnie w takich koszulkach,
fot. - samochód w barwach Grupy


4 lipca 2011 roku w Urzędzie Miejskim w Elblągu odbyła się konferencja prasowa podczas której Zdzisław Trojga - dyrektor sportowy oraz Adam Wadecki - od niedawna pełniący obowiązki drugiego dyrektora sportowego - zaprezentowali Grupę Kolarską Warmia i Mazury. Jest to nowa grupa kolarska, której początki sięgają 10 marca 2010 roku. W tym dniu rozpoczął działalność Warmińsko-Mazurski Klub Sportowy Olsztyn oraz Olsztyńska Grupa Kolarska, będąca jedną z sekcji tego klubu.

Z uwagi na to, iż kolarze mają za zadanie promować całe województwo warmińsko-mazurskie w 2011 roku postanowiono zmienić nazwę zespołu na "Grupa Kolarska Warmia i Mazury". Nowym dyrektorem sportowym został utytułowany zawodnik pochodzący z Elbląga Adam Wadecki, który pozyskał w Elblągu nowych sponsorów takich jak: Big Sp. z o. o. Hurtownia napojów oraz Kantor Wymiany Walut Silvant (obie firmy z Elbląga). Głównym sponsorem jest Zakład Usług Inwestycyjnych Inwest Serwis z Olsztyna, której prezes - Wojciech Grochowski - pełni jednocześnie funkcję prezesa Grupy Kolarskiej Warmia i Mazury. Grupa otrzymała również wsparcie z Urzędu Miejskiego w Olsztynie oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Na koszulkach pojawiło się logo miasta Olsztyna, herb wojwództwa warmińsko-mazurskiego oraz herb Elbląga. Partnerem medialnym Grupy został Dziennik Elbląski.

Bardzo istotne jest poparcie Grupy Kolarskiej Warmia i Mazury, jakiego udzielił obecny na konferencji prasowej prezydent Elbląga Grzegorz Nowaczyk. Elbląg będzie obok Olsztyna i województwa warmińsko-mazurskiego trzecim podmiotem samorządowym udzielającym wsparcia dla młodych zawodników.

W Grupie Kolarskiej Warmia i Mazury jeździ obecnie 13 zawodników. Siedziba znajduje się w Olsztynie, natomiast sekcje - w Gronowie Górnym koło Elbląga (ul. Agatowa), w Bartoszycach oraz w Mrągowie. Trzon grupy stanowią: reprezentant Polski Radosław Syrojć (lider grupy), Grzegorz Czetyrko, Andrzej Głowacki, Bartosz Grochowski, Jacek Trojga, Dawid Klimczyk, Michael Grygianiec (posiada obywatelstwo polskie i niemieckie, w Polsce studiuje germanistykę) oraz dwóch Rosjan z Kaliningradu - Aleksander Fadiejew i Władimir Belkin.

Jak podkreślił dyrektor sportowy Zdzisław Trojga istnieją dwa zasadnicze cele powstania Grupy Kolarskiej Warmia i Mazury. Pierwszym jest umożliwienie rozwoju młodym zawodnikom - w tym także stworzenie im szansy wypłynięcia na szersze wody - start w grupie zawodowej, reprezentowanie barw narodowych etc. Drugim celem jest promocja województwa warmińsko-mazurskiego, promocja regionu.

Sprawą na która zwrócił uwagę jeden z elbląskich dziennikarzy jest swoista nadreprezentacja Olsztyna jeśli chodzi o nazwę grupy, jak również reklama sponsorów Grupy na koszulkach oraz reklama na samochodzie. Trudno nie przyznać mu racji. Logo Olsztyna na koszulkach jest dużo większe i dużo bardziej widoczne niż herb Elbląga. Na samochodzie zaś widzimy wyraźny napis "Olsztyńska Grupa Kolarska", który może sugerować dużo większy związek zespołu z Olsztynem niż z całym województwem. Do kwestii tej odniósł się dyrektor sporotwy Adam Wadecki, który uświadomił, iż grupa jest świeżo zawiązanym podmiotem sportowym, a on cały czas pracuje nad jej rozwojem.Grupa Kolarska Warmia i Mazury, fot. - samochód w barwach Grupy


Adam Wadecki o ile tylko istnieje taka możliwość (reprezentuje bowiem barwy Mostostalu Puławy) także jeździ w Grupie Kolarskiej Warmia i Mazury. Przykładem jest tu jego start w jej barwach w Wyścigu dookoła Mazowsza w 2010, w którym zajął w klasyfikacji generalnej piąte miejsce oraz był najlepszy wśród Polaków startujących w tym wyścigu.

Konferencja zakończyła się uroczystym wręczeniem oficjalnej koszulki kolarskiej "Grupy Kolarskiej Warmia i Mazury", którą prezydentowi Elbląga Grzegorzowi Nowaczykowi przekazał Adam Wadecki. Następnie prezydent Elbląga, kilkunastu kolarzy oraz sposnorzy grupy pozowali do wspólnej fotografii.

__________________________

Informacja:   emazury.com

informacje| mapy| atrakcje regionalne| Mazury | kontakt emazury.com - strona główna

Żuławy, Warmia, Mazury, Suwalszczyzna

Mazury - hotele| eSolina.pl|Bieszczady| Artnes - malarstwo| Wilkasy - tanie noclegi | Weterynarz |
Biskupiec| Elbląg - hotele| Olsztyn - noclegi| Betolit| Pisz - noclegi|Kętrzyn
Chorwacja| Katalog najlepszych stron www |   noclegi Władysławowo |