mazury mazury mazury
emazury.comstrona główna serwisu
strona główna mapy atrakcje regionalne Mazury kontakt
    hotele ( 10 )
    ośrodki wczasowe
    pensjonaty ( 1 )
    kwatery prywatne
    domki
    zielone szkoły
    ośrodki kolonijne
    campingi
    pola namiotowe
    sale konferencyjne
 
   Lampiony na roraty
   Logopeda Elbląg
   Stroiki wielkanocne
   Urządzenia czyszczące
   PortEl.pl - dziennik internetowy
   Nocny Elbląg
   ANGATA - koty rasowe
   Hanza - geneza i rozwój
   Stadnina Koni Rzeczna
   Jak wyglądał M. Kopernik?

 

   Elbląg w XIX i na pocz. XX w.
   Elbląska Starówka
   Pochylnia w Kątach
   Kadyny
   Konkurs Fotka Miesiąca
 

    Mazury i żeglarstwo
    Sale konferencyjne
    Przewodnicy turystyczni
    Mazury jakich nie znałeś
    Mazury jesienią i zimą
    Zielone Płuca Polski
    Ciekawostki z regionu
    Znani ludzie i Mazury
    Kanał Ostródzko-Elbląski?
    Stowarzyszenie Sadyba
    Związek Sybiraków Oddział
     w Elblągu


Żuławy/ Elbląg - Koncert Bogusława Nowickiego w elbląskiej Bażantarni oraz scenariusz awaryjnyBogusław Nowicki, fot. www.swiatowid.elblag.pl


Już w najbliższą sobotę, 20 sierpnia, w Muszli Koncertowej Parku Bażantarnia wystąpi Bogusław Nowicki - znakomity tekściarz, wokalista i kompozytor. To ostatni z trzech koncertów zorganizowanych specjalnie z okazji XV Elbląskich Nocy. Festiwalu Piosenki Wartościowej.

Bogusław Nowicki to autor tekstów piosenek, poeta, kompozytor, satyryk, felietonista, dziennikarz radiowy, przedstawiciel nurtu piosenki autorskiej. Ma także na swoim koncie powieść w odcinkach, nagrodzone słuchowiska radiowe i reżyserię sztuki teatralnej.

- Kiedyś dużo koncertowałem, potem pracowałem w radiowej "Trójce", tworząc audycję "Piosenki z tekstem", a potem już tylko żyłem z tego, co napisałem - opowiada Bogusław Nowicki. - Moje piosenki śpiewają rockmeni i aktorzy, współpracuję m.in. z paryskim zespołem heavy - metalowym Spider, jestem również przewodniczącym Sekcji Autorów Utworów Literackich Małych Form ZAiKS.

Bogusław Nowicki urodził się w Elblągu.

- Cieszę się, że tu wystąpię, to magiczne miasto, w którym wszystko się dla mnie zaczęło, tu się przecież urodziłem - mówi.

Debiutował na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie w 1975 r., gdzie otrzymał nagrodę za piosenkę "Orzeł". Podobnie było w następnym roku. Z kolei na Giełdzie Piosenki w Szklarskiej Porębie otrzymał Grand Prix za utwór "Uśmiechnięte dziewczyny na dworcach". Ta piosenka oraz inny wielki przebój "Gawędziarze" nagradzane były na wielu festiwalach i przeglądach zdobywając tytuły piosenek roku.

Oprócz piosenek pisanych dla siebie, Bogusław Nowicki tworzy teksty dla innych artystów, śpiewających w najróżniejszych stylach, m.in. dla: Doroty Stalińskiej, Grażyny Świtały (znany utwór "Naprawdę czeka ktoś"), Marzeny Ślusarskiej, Ewy Urygi, Doroty Lanton, Bogusława Meca, Marka Hojdy, a także zespołów rockowych, jak: Mobilizacja, Haeven Blues (późniejsza Mafia, piosenka "Nie tak", Opole'89) czy Spider.

Widzowie telewizyjnej "Jedynki" znają go również jako autora i wykonawcę żartobliwej, tytułowej piosenki programu "Kawa czy Herbata". Pisuje także piosenki dla dzieci.

Przede wszystkim jednak jest twórcą własnych, bardzo osobistych ballad, które wydał na płytach: "Ballady" (1995), "Oceany" (1999) i "Optymizmu gram" (2009). Ta ostatnia nawiązuje muzycznie do rockowych brzmień z lat 70. XX wieku.Bogusław Nowicki, fot. www.swiatowid.elblag.pl


W najbliższą sobotę w Elblągu Bogusław Nowicki wystąpi, śpiewając ballady z kręgu piosenki autorskiej i literackiej, koncert nosi taki sam tytuł, jak jego ostatnia płyta - "Optymizmu gram". Piosenki Bogusława Nowickiego, to refleksyjna, niepozbawiona autoironii opowieść o człowieku, jego dążeniach i tęsknotach.

- Podczas koncertu będzie można usłyszeć moje piosenki, a także te napisane przeze mnie dla innych, znajdą się wśród nich m.in. Uśmiechnięte dziewczyny na dworcach i Gawędziarze - dodaje Bogusław Nowicki - Moje piosenki wymagają skupienia i wolę formę klubową koncertów, ale zagram w miejscu, które znam z opowieści moich rodziców dlatego już cieszę się na ten koncert. Tym bardziej, że sierpniowe noce kojarzą mi się z patrzeniem się w niebo i oczekiwaniem na spadającą gwiazdę, a później przez cały rok na spełnianie się marzeń.


Koncert Bogusława Nowickiego odbędzie się w Muszli Koncertowej Parku Bażantarnia w sobotę, 20 sierpnia o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Jeśli ze względu na warunki pogodowe koncert Bogusława Nowickiego nie będzie się mógł odbyć o godz. 18.00 w Muszli Koncertowej Parku Bażantarnia zostanie on przeniesiony na godz. 20.00 do Tawerny Tortuga, mieszczącej się na Bulwarze Zygmunta Augusta (Terminal Żeglugi Gdańskiej).


__________________________

Informacja: Rzecznik prasowy CSE "Światowid" w Elblągu Edyta Jasiukiewicz

Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Plac Kazimierza Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel. (55) 611 20 53
tel. 667 636 211

www.swiatowid.elblag.pl

informacje| mapy| atrakcje regionalne| Mazury | kontakt emazury.com - strona główna

Żuławy, Warmia, Mazury, Suwalszczyzna

Mazury - hotele| eSolina.pl|Bieszczady| Artnes - malarstwo| Wilkasy - tanie noclegi | Weterynarz |
Biskupiec| Elbląg - hotele| Olsztyn - noclegi| Betolit| Pisz - noclegi|Kętrzyn
Chorwacja| Katalog najlepszych stron www |   noclegi Władysławowo |