mazury mazury mazury
emazury.comstrona główna serwisu
strona główna mapy atrakcje regionalne Mazury kontakt
    hotele ( 10 )
    ośrodki wczasowe
    pensjonaty ( 1 )
    kwatery prywatne
    domki
    zielone szkoły
    ośrodki kolonijne
    campingi
    pola namiotowe
    sale konferencyjne
 
   Lampiony na roraty
   Logopeda Elbląg
   Stroiki wielkanocne
   Urządzenia czyszczące
   PortEl.pl - dziennik internetowy
   Nocny Elbląg
   ANGATA - koty rasowe
   Hanza - geneza i rozwój
   Stadnina Koni Rzeczna
   Jak wyglądał M. Kopernik?

 

   Elbląg w XIX i na pocz. XX w.
   Elbląska Starówka
   Pochylnia w Kątach
   Kadyny
   Konkurs Fotka Miesiąca
 

    Mazury i żeglarstwo
    Sale konferencyjne
    Przewodnicy turystyczni
    Mazury jakich nie znałeś
    Mazury jesienią i zimą
    Zielone Płuca Polski
    Ciekawostki z regionu
    Znani ludzie i Mazury
    Kanał Ostródzko-Elbląski?
    Stowarzyszenie Sadyba
    Związek Sybiraków Oddział
     w Elblągu


Żuławy / Elbląg - Special Jazz Sextet zagra na 8. Lecie Jazzowo-Bluesowym w Galerii ElSpecial Jazz Sextet - Szymon Zuehlke na saksofonie, fot. © Konrad Kosacz


17 lipca o godz. 20.00 w Galerii EL w Elblągu wystąpi Special Jazz Sextet, który będzie promował utwory ze swojej najnowszej płyty "Projekt Elbląg". Muzykom z Elbląga będą towarszyszyć znakomici goście - Zbigniew Namysłowski oraz Przemek Dyakowski. Dodatkowych wrażeń artystycznych dostarczy wystawa fotografii Konrada Kosacza, który towarzyszył Special Jazz Sextet podczas prób i koncertów. Sepcial Jazz Sextet zagra w ramach 8. Lata Jazzowo-Bluesowego, które odbywa się w samym sercu elbląskiej Starówki.

"Projekt Elbląg" to tytuł debiutanckiej płyty Special Jazz Sextet, w którego skład wchodzą elblążanie znani miłośnikom dobrej muzyki: Bartosz Krzywda - piano, Marcin Gawdzis - trąbka, Artur Olewniczak - puzon, Szymon Zuehlke - saksofony oraz Janusz Mackiewicz - kontrabas i Grzegorz Sycz - perkusja, z Trójmiasta. Na płycie gościnnie wystąpili: legendarny saksofonista - Przemek Dyakowski; mistrz gitary - Jarek Śmietana oraz wirtuoz skrzypiec - Jerry Goodman. Utwory z płyty zostaną wykonane na żywo podczas koncertu organizowanego w ramach VIII Festiwalu "Summer Jazz & Blues" w niedzielę 17 lipca o godz. 20.00 w Galerii EL.

Special Jazz Sextet to zespół założony w Elblągu przez elbląskich muzyków. Wcześniej powoływali do życia różnorodne formacje oraz inicjowali wiele projektów muzycznych. Artyści znani są przede wszystkim publiczności w Elblągu, Trójmieście i Toruniu.Special Jazz Sextet: Janusz Mackiewicz - kontrabas oraz Bartosz Krzywda - piano,
fot. © Konrad Kosacz


Profesjonalizm, niepowtarzalny styl i kreatywność formacji zaowocowała zaistnieniem w polskim środowisku muzycznym określenia "jazz elbląski", który charakteryzuje wyjątkowa sekcja dęta, użycie starych analogowych klawiszy, oryginalne kompozycje a przede wszystkim nieszablonowe podejście do improwizacji.

Pierwszy koncert zespołu (jeszcze w kwartecie) odbył się w 2009 r. w Galerii EL, na którym muzycy przedstawili swój autorski program. Następnie rozpoczęły się intensywne próby do nagrań i przygotowywanie materiału demo. Sposób gry elblążan został zauważony w Trójmieście, co zaowocowało przyłączeniem się do zespołu jednej z najlepszych polskich sekcji rytmicznych: Janusza Mackiewicza z Sopotu (kontrabas) i Grzegorza Sycza z Gdyni (perkusja).

W kwietniu 2010 zespół nagrał w Studio Radia Olsztyn materiał na swoją pierwszą płytę. Prace nad ukończeniem płyty trwały aż do lipca 2011 r.

Do nagrań udało się zaprosić wybitnych gości: Przemka Dyakowskiego (saksofon sopranowy) - weterana polskich scen jazzowych; Jarka Śmietanę - jednego najwybitniejszych polskich gitarzystów jazzowych oraz wirtuoza skrzypiec - Jerrego Goodmana. Już sama obecność tak znaczących osobowości światowego jazzu świadczy o poziomie elbląskiego zespołu.Special Jazz Sextet zaprosił do nagrań wielu znakomitych muzyków, fot. © Konrad Kosacz


Autorem wszystkich kompozycji jest Bartek Krzywda, jest on także aranżerem i producentem muzycznym nagrań.

Projekt finansowany jest przez Prezydenta Elbląga przy współudziale Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego.Takie zdjęcia-perełki autorstwa Konrada Kosacza będzie można zobaczyć słuchając na żywo utowrów Special Jazz Sextet, fot. © Konrad Kosacz


Koncert promujący debiutancką płytę Special Jazz Sextet, zatytułowaną "Projekt Elbląg" odbędzie się 17 lipca o godz. 20.00 w Galerii EL.

Cena biletu na koncert: 25 zł

__________________________

Informacja:   Departament Kultury UM Elbląg

informacje| mapy| atrakcje regionalne| Mazury | kontakt emazury.com - strona główna

Żuławy, Warmia, Mazury, Suwalszczyzna

Mazury - hotele| eSolina.pl|Bieszczady| Artnes - malarstwo| Wilkasy - tanie noclegi | Weterynarz |
Biskupiec| Elbląg - hotele| Olsztyn - noclegi| Betolit| Pisz - noclegi|Kętrzyn
Chorwacja| Katalog najlepszych stron www |   noclegi Władysławowo |