mazury mazury mazury
emazury.comstrona główna serwisu
strona główna mapy atrakcje regionalne Mazury kontakt
    hotele ( 10 )
    ośrodki wczasowe
    pensjonaty ( 1 )
    kwatery prywatne
    domki
    zielone szkoły
    ośrodki kolonijne
    campingi
    pola namiotowe
    sale konferencyjne
 
   Lampiony na roraty
   Logopeda Elbląg
   Stroiki wielkanocne
   Urządzenia czyszczące
   PortEl.pl - dziennik internetowy
   Nocny Elbląg
   ANGATA - koty rasowe
   Hanza - geneza i rozwój
   Stadnina Koni Rzeczna
   Jak wyglądał M. Kopernik?

 

   Elbląg w XIX i na pocz. XX w.
   Elbląska Starówka
   Pochylnia w Kątach
   Kadyny
   Konkurs Fotka Miesiąca
 

    Mazury i żeglarstwo
    Sale konferencyjne
    Przewodnicy turystyczni
    Mazury jakich nie znałeś
    Mazury jesienią i zimą
    Zielone Płuca Polski
    Ciekawostki z regionu
    Znani ludzie i Mazury
    Kanał Ostródzko-Elbląski?
    Stowarzyszenie Sadyba
    Związek Sybiraków Oddział
     w Elblągu


Żuławy / Elbląg - Międzynarodowy Festiwal Tańca "Baltic Cup" rozpocznie się już w piątek13 .Międzynarodowy Festiwal Tańca "Baltic Cup" odbędzie się w dniach 19-21 października 2012 roku


Najbliższy weekend minie pod znakiem największej w rejonie Morza Bałtyckiego imprezy tanecznej - Międzynarodowy Festiwal Tańca "Baltic Cup" rozpocznie się już w piątek i potrwa trzy dni. W tym czasie w 21 kategoriach będzie ponad 630 startów, Elbląg odwiedzi prawie tysiąc tancerzy z 18 krajów.

13. Międzynarodowy Festiwal Tańca "Baltic cup" rozpocznie się w piątek - o godz. 12.00 w Centrum Sportowo-Biznesowym odbędą się zmagania młodych tancerzy w ramach Elbląskiej Ligi Tańca, a o godz. 14.00 ruszą kategorie Festiwalowe - Youth Open w 10 Tańcach oraz Junior I i Junior II również w 10 Tańcach. Każdego dnia będą się odbywały zmagania w różnych stylach i kategoriach, ale na głównych turniejach - WDSF Open, których finały rozgrywają się na wieczornych galach, tradycyjnie już w sobotę będzie można zobaczyć pary latynoamerykańskie, a w niedzielę standardowe.

Do dnia dzisiejszego na listach zanotowano ponad 630 startów, oznacza to, że w Elblągu zatańczy około pół tysiąca par. Pary oprócz klubów z całej Polski, przyjadą również z Litwy, Norwegii, Rosji, Estonii, Łotwy, Szwecji, Białorusi, Turcji, Niemiec, Słowacji, Ukrainy, Czech, Izraela, Hiszpanii, Finlandii, Rumunii, czy Włoch.

Najlepsi oprócz przewidzianych przez organizatorów nagród finansowych i punktów rankingowych zdobędą również dodatkowe nagrody - ufundowaną przez Biuro podróży ITAKA - w postaci vochera o wartości 5000PLN oraz Pakiet SPA ufundowany przez Hotel Srebrny Dzwon SPA & Wellness w Kadynach.

Dla festiwalowej publiczności zawsze najciekawsze są gale wieczorne. Podczas nich rozgrywane są taneczne rundy finałowe, odbywają się również pokazy specjalne, a muzykę gra Orkiestra Filharmonii Obwodowej z Grodna pod batutą Borysa Myagkova wraz z solistami. Gale rozpoczynają się o godz. 19.00. W sobotę na pokazach będzie można zobaczyć Formację "Jazz One", w stylu jazz i broadway jazz z Egurrola Dance Studio, trenujące pod okiem Agustina Egurroli - tancerza, choreografa, sędziego międzynarodowego tańca towarzyskiego i tańca nowoczesnego, znanego z tanecznych show prezentowanych w telewizji. Odbędzie się również występ elbląskiej formacji LOTOS-Jantar - zespół zatańczy układ "Tribute to Michael Jackson" do muzyki Michaela Jacksona, którym we wrześniu po raz osiemnasty zdobył tytuł Mistrza Polski.

Z kolei w niedzielę na gali wystąpi druga z elbląskich formacji - JANTAR Elbląg. Młodszy zespół zatańczy choreografię do muzyki zespołu The Beatles - "The Beatles - The Stars Reborn", którą zdobyła tytuł wicemistrza Polski. Tego wieczoru publiczności zaprezentuje się również teatr ruchu - OCELOT. Przedstawienia "Ocelota" to artystyczno-akrobatyczne show, w których główny nacisk położono na połączenie sportu, akrobatyki i artystycznych pokazów w powietrzu, tańca oraz widowiska z muzyką. W Elblągu pokaże układy z trapezem i na szarfach.

Festiwalowi towarzyszy wiele innych działań - są wśród nich wystawy - obecnie w Galerii Nobilis można oglądać wielkoformatowe obrazy Justyny Grzebieniowskiej, pokazywane w ramach wystawy "W rytmie", a w piątek na hali Centrum Sportowo - Biznesowego zagości wystawa tanecznych zdjęć fotografów, którzy od lat pracują podczas Festiwalu. Ogłoszony został również konkurs na najlepsze zdjęcie z Festiwalu. Konkurs organizują - Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" oraz Dziennik Elbląski. Zdjęcia robione podczas Festiwalu będą oceniane tuż po nim. Nagroda to pakiet SPA ufundowany przez Hotel Srebrny Dzwon SPA & Wellness w Kadynach.

13. Międzynarodowy Festiwal Tańca BALTIC CUP odbędzie się w dniach od 19 do 21 października 2012 r. w hali Centrum Sportowo-Biznesowego w Elblągu. Bilety są do nabycia w kasie Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu.

__________________________

Informacja: Rzecznik prasowy CSE "Światowid" w Elblągu Edyta Jasiukiewicz

Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Plac Kazimierza Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel. (55) 611 20 53
tel. 667 636 211

www.swiatowid.elblag.plinformacje| mapy| atrakcje regionalne| Mazury | kontakt emazury.com - strona główna

Żuławy, Warmia, Mazury, Suwalszczyzna

Mazury - hotele| eSolina.pl|Bieszczady| Artnes - malarstwo| Wilkasy - tanie noclegi | Weterynarz |
Biskupiec| Elbląg - hotele| Olsztyn - noclegi| Betolit| Pisz - noclegi|Kętrzyn
Chorwacja| Katalog najlepszych stron www |   noclegi Władysławowo |