mazury mazury mazury
emazury.comstrona główna serwisu
strona główna mapy atrakcje regionalne Mazury kontakt
    hotele ( 10 )
    ośrodki wczasowe
    pensjonaty ( 1 )
    kwatery prywatne
    domki
    zielone szkoły
    ośrodki kolonijne
    campingi
    pola namiotowe
    sale konferencyjne
 
   Lampiony na roraty
   Logopeda Elbląg
   Stroiki wielkanocne
   Urządzenia czyszczące
   PortEl.pl - dziennik internetowy
   Nocny Elbląg
   ANGATA - koty rasowe
   Hanza - geneza i rozwój
   Stadnina Koni Rzeczna
   Jak wyglądał M. Kopernik?

 

   Elbląg w XIX i na pocz. XX w.
   Elbląska Starówka
   Pochylnia w Kątach
   Kadyny
   Konkurs Fotka Miesiąca
 

    Mazury i żeglarstwo
    Sale konferencyjne
    Przewodnicy turystyczni
    Mazury jakich nie znałeś
    Mazury jesienią i zimą
    Zielone Płuca Polski
    Ciekawostki z regionu
    Znani ludzie i Mazury
    Kanał Ostródzko-Elbląski?
    Stowarzyszenie Sadyba
    Związek Sybiraków Oddział
     w Elblągu


Żuławy / Nowe przedsiębiorstwa w Elbląskim Parku TechnologicznymElbląski Park Technologiczny


W Elbląskim Parku Technologicznym już wkrótce pojawi się 5 nowych lokatorów. Łącznie w Parku (stan na 24 kwietnia) jest 8 firm. Pierwszym dzierżawcą pomieszczeń w EPT był Klaster Mebel Elbląg. Firmy z branż: meblowej, metalurgicznej, informatycznej, chemicznej i projektowej zajmują łącznie ponad 500 m powierzchni biurowej, warsztatowej i laboratoryjnej.

Poniżej sylwetki 5 firm, które weszły do Parku w wyniku przetargu.

ACOUSTICS Sp. z o.o. działa w Polsce od 2008 roku. To spółka z kapitałem norweskim i "córką" norweskiej firmy ACOUSTICS AS, dostarczająca kompleksowo rozwiązania redukujące hałas. Pomiary, projekt, produkcja i montaż.

Acoustics działa szczególnie na rynku offshore (platformy wiertnicze), a ich produkty dostarczane były do Norwegii, Polski, Singapuru, Chin i Brazylii, między innymi dla takich firm jak Statoil, Aker Solutions, Novenco, Stena Drilling. Działalność spółki to projektowanie i konstruowanie prototypowych rozwiązań, badanych laboratoryjnie a następnie wdrażanych do użytku. Acoustics planuje ścisłą współpracę z Laboratorium Środowiska Pracy EPT w zakresie diagnostyki i detekcji źródeł hałasu.

AP DIZAJN Piotr Górski jest studiem projektowym specjalizującym się w projektowaniu wzornictwa przemysłowego na potrzeby produkcji, zarządzaniu wzornictwem w firmach produkcyjnych oraz projektowaniu wnętrz. Doświadczenie i wiedzę pracownicy zdobyli podczas studiów na Instytucie Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej, a także w trakcie stypendium na Seinäjoki University Of Applied Sciences, School of Culture and Design w Finlandii.

AP DIZAJN współpracuje z wieloma firmami, a projekty zyskują uznanie w konkursach w Polsce i na świecie. Usługi projektowania wnętrz firma kieruje do osób prywatnych, biur, sklepów, do wszystkich tych, którzy oczekują ciekawych i niebanalnych rozwiązań w swoim otoczeniu. AP DIZAJN uwzględnia tak istotne aspekty, jak: zasada 3R (reduce, reuse, recycle), wartość dodana, innowacyjność, zarządzanie wzornictwem, oraz panujące i przyszłe trendy.

Firma B&P Service (Bio-technology & Professional Service) została założona w lipcu 1999 r. Celem firmy jest zaspokojenie potrzeb i oczekiwań klientów, poprzez dostarczenie profesjonalnej obsługi i najwyższej jakości produktów, wspomagających między innymi działy produkcyjne, metalurgiczne, utrzymania ruchu, mechaniczne, elektryczne, energetyczne oraz służby sanitarne przy dbaniu o środowisko naturalne. B&P Service koncentruje się na zmniejszeniu negatywnych wpływów, jakie na środowisko mogą wywierać działania przemysłu. Misją firmy jest dotarcie z ofertą wysokiej jakości eko-technologicznych produktów czyszczących oraz nowatorskich technologii antykorozyjnych do jak najszerszych grup odbiorców zarówno na terytorium Polski, jak i poza jej granicami.

Jet System spółka z o.o. spółka komandytowa (założona 12 czerwca 2003 roku jako spółka jawna w celu propagowania i oferowania nowej technologii z dziedziny precyzyjnych urządzeń obróbczych wykorzystujących zjawisko wysokociśnieniowej strugi wody).

Obaj założyciele Spółki: Krzysztof Boguski i Remigiusz Filipiak są prekursorami na terytorium Polski w dziedzinie kompleksowego wykorzystania niekonwencjonalnych technologii hydrostrumieniowych opracowanych przez firmę OMAX Corporation. Technologia ta zgodnie z założeniem "najpierw obliczanie - potem ruch" wykorzystuje zaawansowane rozwiązania informatyczne do obliczania szybkości ścieżki narzędziowej w ponad 2000 punktach na cal materiału, co umożliwia kompletną kontrolę ruchu połączoną z ogromną precyzją i szybkością wykonania cięcia.

Główne filary działalności przedsiębiorstwa to maszyny do cięcia wodą, produkcja ścierniwa naturalnego Jet Garnet oraz urządzenia do bezpyłowej obróbki strumieniowo-ściernej.

TEST Stanisław Gojlik. Na rynku automatyki przemysłowej firma działa od 2000 roku. Od kilku lat wdraża w Polsce, jako autoryzowany dealer, oprogramowanie dla przemysłu SCADA/HMI firmy AdAstrA - TRACEMODE. Jest to najbardziej zaawansowane oprogramowanie tej klasy dostępne na świecie. Jest ono obecne w różnych gałęziach przemysłu w tym również w energetyce jądrowej. Ze względu na swoje zalety jest użytkowane na wszystkich uczelniach technicznych w Polsce.

Firma zajmuje się także dystrybucją urządzeń automatyki przemysłowej oraz integracją systemów. Dzięki takiej działalności firma jest w stanie kompleksowo realizować automatykę w zakresie: projektowania, doboru odpowiednich urządzeń, dostawy, montażu i wykonawstwa. TEST jest autoryzowanym dystrybutorem falowników, softstarterów, radiomodemów oraz zasilaczy UPS.

__________________________

Informacja: Rzecznik prasowy Prezydenta Elbląga Anna Kleina

Biuro Prasowe UM w Elblągu
ul. Łączności 1
82-300 Elbląg
tel. +48 55 237 47 99
fax +48 55 239 34 22
www.umelblag.plinformacje| mapy| atrakcje regionalne| Mazury | kontakt emazury.com - strona główna

Żuławy, Warmia, Mazury, Suwalszczyzna

Mazury - hotele| eSolina.pl|Bieszczady| Artnes - malarstwo| Wilkasy - tanie noclegi | Weterynarz |
Biskupiec| Elbląg - hotele| Olsztyn - noclegi| Betolit| Pisz - noclegi|Kętrzyn
Chorwacja| Katalog najlepszych stron www |   noclegi Władysławowo |