mazury mazury mazury
emazury.comstrona główna serwisu
strona główna mapy atrakcje regionalne Mazury kontakt
    hotele ( 10 )
    ośrodki wczasowe
    pensjonaty ( 1 )
    kwatery prywatne
    domki
    zielone szkoły
    ośrodki kolonijne
    campingi
    pola namiotowe
    sale konferencyjne
 
   Lampiony na roraty
   Logopeda Elbląg
   Stroiki wielkanocne
   Urządzenia czyszczące
   PortEl.pl - dziennik internetowy
   Nocny Elbląg
   ANGATA - koty rasowe
   Hanza - geneza i rozwój
   Stadnina Koni Rzeczna
   Jak wyglądał M. Kopernik?

 

   Elbląg w XIX i na pocz. XX w.
   Elbląska Starówka
   Pochylnia w Kątach
   Kadyny
   Konkurs Fotka Miesiąca
 

    Mazury i żeglarstwo
    Sale konferencyjne
    Przewodnicy turystyczni
    Mazury jakich nie znałeś
    Mazury jesienią i zimą
    Zielone Płuca Polski
    Ciekawostki z regionu
    Znani ludzie i Mazury
    Kanał Ostródzko-Elbląski?
    Stowarzyszenie Sadyba
    Związek Sybiraków Oddział
     w Elblągu


Żuławy / Elbląg - Konferencja naukowa w PWSZ w Elblągu - 9 majakonferencja naukowa "Ku rzeczom nowym naszych czasów - inspiracje Jana Pawła II dla współczesności" - plakat


9 maja 2013 roku w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu odbędzie się konferencja naukowa pn. "Ku rzeczom nowym naszych czasów - inspiracje Jana Pawła II dla współczesności".

Myśl o zorganizowaniu międzyuczelnianej konferencji naukowej w Elblągu zrodziła się w kontekście śmierci papieża Jana Pawła II w 2005 roku. Chodziło o oddanie hołdu naszemu wielkiemu Rodakowi poprzez stworzenie płaszczyzny dla naukowego dyskursu nad współczesnymi wyzwaniami w świetle papieskiego nauczania. W związku z tym władze elbląskich uczelni wyższych podjęły w 2005 roku inicjatywę zorganizowania Międzyuczelnianej Konferencji Naukowej inspirowanej nauczaniem Jana Pawła II.

Tym razem gospodarzem Konferencji będzie Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu, która corocznie od 8 lat współorganizuje Konferencję wraz z Wyższym Seminarium Duchownym, Wyższą Szkołą im. Bogdana Jańskiego oraz Elbląską Uczelnią Humanistyczno-Ekonomiczną.

W związku z beatyfikacją papieża Jana Pawła II, która miała miejsce 1 maja 2011 roku rada programowa zadecydowała o zmianie terminu konferencji tak, by był bardziej związany z rocznicą wyniesienia naszego wielkiego Rodaka do chwały ołtarzy.

Stąd też najbliższa Konferencja odbędzie się dnia 9 maja w auli PWSZ w Elblągu przy Al. Grunwaldzkiej 137 (rozpocznie się o godzinie 10:00). Przedmiotem tegorocznej konferencji będzie zjawisko czasu wolnego. A jej temat brzmi: "Ku rzeczom nowym naszych czasów – inspiracje Jana Pawła II dla współczesności". W dobie dzisiejszego kryzysu ekonomicznego, kłopotów powiązanej globalnie gospodarki, trudności z jakością pracy i bezrobociem – temat ten wydawać by się mógł nieaktualnym i błahym. Nic bardziej mylnego. To brak należytej proporcji miedzy pracą a odpoczynkiem prowadzi do nieefektywności tej pierwszej i nadmiernej tęsknoty za słodkim nieróbstwem wiodącym do nikąd. Człowiek, który realizuje siebie i świat przez tworzenie (homo faber) potrzebuje czasu na regenerację swych sił i mądry odpoczynek. By normalnie i twórczo pracować trzeba umieć dobrze zagospodarować czas wolny. Nieprzypadkowo to czas wolny stał się „obszarem pracy” tak bardzo rozbudowanego świata relaksu, popkultury i hedonizmu. Z jednej strony spotyka nas "herezja czasu wolnego" (wiecznie go nie mam, gonię dwa etaty, wciąż jestem spóźniony); z drugiej strony, gdy go już mamy pozostaje często nieumiejętność wykorzystania go, tania rozrywka czy wręcz nuda. W wiecznym zapracowaniu zapominamy, że nawet Bóg odpoczął po dziele stworzenia dając człowiekowi możliwość świętowania i zadbania o jego wymiar duchowy.

Będzie to już ósme spotkanie środowisk naukowych Elbląga, podczas którego opisane i przeanalizowane zostaną wyzwania współczesności zmieniającego się świata. Spotkania inspirowane są ciągłą aktualnością nauczania bł. Jana Pawła II i próbą aplikacji jego treści w codzienność naszego życia. Niewątpliwym dobrem takiej próby jest interdyscyplinarność poruszanej tematyki i różnorodność środowiska, które bierze w nim udział.

Wstęp na konferencje jest wolny, wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

Szczegółowy program Konferencji na stronie: http://jp2.pwsz.elblag.pl

__________________________

Informacja: Aleksandra Thiede, Biuro Promocji i Współpracy z Zagranicą PWSZ w Elblagu

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu
ul. Wojska Polskiego 1
82-300 Elbląg
tel. +48 55 629 05 37
www.pwsz.elblag.plinformacje| mapy| atrakcje regionalne| Mazury | kontakt emazury.com - strona główna

Żuławy, Warmia, Mazury, Suwalszczyzna

Mazury - hotele| eSolina.pl|Bieszczady| Artnes - malarstwo| Wilkasy - tanie noclegi | Weterynarz |
Biskupiec| Elbląg - hotele| Olsztyn - noclegi| Betolit| Pisz - noclegi|Kętrzyn
Chorwacja| Katalog najlepszych stron www |   noclegi Władysławowo |