mazury mazury mazury
emazury.comstrona główna serwisu
strona główna mapy atrakcje regionalne Mazury kontakt
    hotele ( 10 )
    ośrodki wczasowe
    pensjonaty ( 1 )
    kwatery prywatne
    domki
    zielone szkoły
    ośrodki kolonijne
    campingi
    pola namiotowe
    sale konferencyjne
 
   Lampiony na roraty
   Logopeda Elbląg
   Stroiki wielkanocne
   Urządzenia czyszczące
   PortEl.pl - dziennik internetowy
   Nocny Elbląg
   ANGATA - koty rasowe
   Hanza - geneza i rozwój
   Stadnina Koni Rzeczna
   Jak wyglądał M. Kopernik?

 

   Elbląg w XIX i na pocz. XX w.
   Elbląska Starówka
   Pochylnia w Kątach
   Kadyny
   Konkurs Fotka Miesiąca
 

    Mazury i żeglarstwo
    Sale konferencyjne
    Przewodnicy turystyczni
    Mazury jakich nie znałeś
    Mazury jesienią i zimą
    Zielone Płuca Polski
    Ciekawostki z regionu
    Znani ludzie i Mazury
    Kanał Ostródzko-Elbląski?
    Stowarzyszenie Sadyba
    Związek Sybiraków Oddział
     w Elblągu


Żuławy / Elbląg - XVIII Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa "...Czy to jest kochanie?"



XVIII edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa ...Czy to jest kochanie? - plakat


Muzyczna strona tegorocznego Festiwalu Sztuki Słowa ...Czy to jest kochanie? jest bardzo kobieca. Na scenie wystąpią dwie znakomite wokalistki, które mogą się pochwalić wydanymi ostatnio płytami. Grażyna Łobaszewska i Dorota Osińska to gwiazdy XVIII edycji elbląskiego Festiwalu, pełnego słów o miłości.

Dwie kobiece gwiazdy, dwie znakomite wokalistki z doświadczeniem scenicznym, dwie nowe płyty i dwa koncerty, których już w marcu będzie można wysłuchać w Centrum Spotkań Europejskich ŚWIATOWID.

- Świetne teksty, doskonałe kompozycje muzyczne - te dwie piosenkarki to na naszym rynku muzycznym przykład tego jak wyśmienicie można połączyć słowo i muzykę więc idealnie pasują do naszego Festiwalu - mówi Aleksandra Bednarczuk, kierownik artystyczny OFSS ...Czy to jest kochanie? - Udział Doroty Osińskiej w Koncercie Galowym świadczy też o tym, że Festiwal ma już swoją historię. Kiedyś Dorota była laureatką Festiwalu, dziś występuje na nim jako gwiazda.

Dorota Osińska w Elblągu bywa i ma do naszego miasta sentyment. Wydała już trzecią płytę, ale sławna stała się po występie w programie The Voice of Poland, w którym zajęła II miejsce. Na jej nowej, trzeciej już, płycie "Teraz" znalazło się 12 utworów zróżnicowanych pod względem stylu. Krążek rozpoczyna pogodne i optymistyczne "Szaleć", dalej usłyszeć można m.in. chwytający za serce "To nie banał", nastrojową "Piosenkę minimalistyczną" czy lekko folkowy "Song o morzu". Obok nowych utworów znalazła się polska wersja słynnego "Je suis malade" ("Jestem chora") oraz utwór "Biec w nadzieję" w nowej aranżacji. To jak zwykle kompozycje urzekające swą lekkością oraz subtelnością, wprowadzające słuchacza w magiczny świat ludzkich uczuć.

Najnowszą płytę - "Przepływamy" będzie też promować Grażyna Łobaszewska. Kiedyś skarżyła się na nudę i - jak sama przyznaje - pielęgnowała w sobie smutek. Dzisiaj to już nieaktualne. Odmieniona Grażyna Łobaszewska celebruje każdy dzień, bierze się ze światem i swoją wrodzoną melancholią za barki i... "zaprasza na plażę". Wielka dama polskiej piosenki przypomina płytą "Przepływamy", dlaczego uważa się ją za jeden z najważniejszych głosów i najwybitniejszych osobowości polskiej muzyki rozrywkowej. Na płycie słychać jazz, soul i funk oraz trochę bluesa, ale mimo wszystko, jest to bardzo polska płyta. To piosenki, które wejdą do kanonu, tak jak kiedyś stało się z utworami "Czas nas uczy pogody" czy "Brzydcy".

- Dodatkowym elbląskim akcentem będzie wspólny występ naszego chóru Cantata z Grażyną Łobaszewską - mówi Aleksandra Bednarczuk, kierownik artystyczny Festiwalu. - To na pewno będzie wyjątkowe doświadczenie dla obu stron, a i widowni z pewnością nie zabraknie pozytywnych, muzycznych emocji.

Koncert Grażyny Łobaszewskiej odbędzie się 20 marca o godz. 19.00, koncert Doroty Osińskiej odbędzie się 23 marca o godz. 18.00 w ramach Koncertu Galowego podczas XVIII edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa ...Czy to jest kochanie?

Rezerwacja i zakup biletów online na stronie: www.swiatowid.elblag.pl/pl/rezerwacja-on-line.

__________________________

Informacja: Rzecznik prasowy CSE "Światowid" w Elblągu Edyta Bugowska

Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Plac Kazimierza Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel. (55) 611 20 53
tel. 667 636 211

www.swiatowid.elblag.pl











informacje| mapy| atrakcje regionalne| Mazury | kontakt emazury.com - strona główna

Żuławy, Warmia, Mazury, Suwalszczyzna

Mazury - hotele| eSolina.pl|Bieszczady| Artnes - malarstwo| Wilkasy - tanie noclegi | Weterynarz |
Biskupiec| Elbląg - hotele| Olsztyn - noclegi| Betolit| Pisz - noclegi|Kętrzyn
Chorwacja| Katalog najlepszych stron www |   noclegi Władysławowo |