mazury mazury mazury
emazury.comstrona główna serwisu
strona główna mapy atrakcje regionalne Mazury kontakt
    hotele ( 10 )
    ośrodki wczasowe
    pensjonaty ( 1 )
    kwatery prywatne
    domki
    zielone szkoły
    ośrodki kolonijne
    campingi
    pola namiotowe
    sale konferencyjne
 
   Lampiony na roraty
   Logopeda Elbląg
   Stroiki wielkanocne
   Urządzenia czyszczące
   PortEl.pl - dziennik internetowy
   Nocny Elbląg
   ANGATA - koty rasowe
   Hanza - geneza i rozwój
   Stadnina Koni Rzeczna
   Jak wyglądał M. Kopernik?

 

   Elbląg w XIX i na pocz. XX w.
   Elbląska Starówka
   Pochylnia w Kątach
   Kadyny
   Konkurs Fotka Miesiąca
 

    Mazury i żeglarstwo
    Sale konferencyjne
    Przewodnicy turystyczni
    Mazury jakich nie znałeś
    Mazury jesienią i zimą
    Zielone Płuca Polski
    Ciekawostki z regionu
    Znani ludzie i Mazury
    Kanał Ostródzko-Elbląski?
    Stowarzyszenie Sadyba
    Związek Sybiraków Oddział
     w Elblągu


Elbląg - Centrum Sportowo-Biznesowe
Centrum Sportowo-Biznesowe nocą - widok od strony Al. Grunwaldzkiej


1 lutego 2007 r. odbyło się uroczyste otwarcie okazałej hali widowiskowo-sportowej, która stała się już jedną z wizytówek miasta. Można ją podziwiać wjeżdżając do Elbląga od strony Olsztyna i Pasłęka. Budynek znajduje się przy Al. Grunwaldzkiej - tuż obok siedziby Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej (kiedyś budynek Politechniki Gdańskiej).

Około 70 procent hali zajmuje sala sportowo-widowiskowa z pełnym, profesjonalnym zapleczem socjalnym (szatnie, prysznice, pokoje dla sędziów, bufety). Na trybunach może zasiąść jednorazowo ok. 2,5 tysiąca widzów. Maksymalnie (licząc miejsca stojące) hala może pomieścić nawet 3 tysiące uczestników organizowanych w niej imprez. Na parkingu mieszczącym się nieopodal przygotowano 440 miejsc postojowych.Centrum Sportowo-Biznesowe / sala sportowo-widowiskowa


Oficjalna nazwa hali sportowo-widowiskowej to Centrum Sportowo-Biznesowe. To właśnie połączenie nowoczesnej sali przeznaczonej dla imprez masowych z Inkubatorem Nowoczesnych Technologii Informatycznych pozwoliło na pozyskanie pieniędzy na tę inwestycję ze źródeł zewnętrznych, m.in. z Unii Europejskiej. Z funduszu Phare 2003 miasto otrzymało 2 mln 242 tys. euro, a z krajowego "Programu rozwoju bazy sportowej" - 4,5 mln zł. Cała inwestycja pochłonęła ok. 8 milionów euro. Zbudowany obiekt jest największym i najnowocześniejszym tego typu na Warmii i Mazurach.

Głównym wykonawacą robót było konsorcjum firm Budimex-Dromex z Warszawy oraz elbląskiego Zakładu Usług Budowlanych Mytych. Projektantem było Biuro Projektów IPG z Krakowa. Budynek postawiono na palach. Konstrukcję hali stanowi poprzeczny układ żelbetowych ram w rozstawie co 6 metrów, których górne słupy stanowią podparcie dla dźwigarów dachowych z drewna klejonego. Głównymi elementami konstrukcyjnymi dachu nad wejściem są pełnościenne dźwigary łukowe, dwuprzęsłowe o rozpiętości przęseł 11,55 m i 7,85 m, a nad halą główną - kratownice o pasach łukowych i rozpiętości 50 m.

Warto nadmienić, iż hala przystosowana jest do potrzeb niepełnosprawnych - zarówno sportowców jak i widzów. To własnie z myślą o nich zainstalowano w niej 3 windy.

Niemałą część hali zajmuje Inkubator Nowoczesnych Technologii Informatycznych. Absolwenci Instytutu Informatyki Stosowanej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu, który znajduje się tuż obok hali oraz absolwenci Politechniki Gdańskiej otrzymali do dyspozycji 35 wyposażonych w sprzęt komputerowy (z oprogramowaniem) niewielkich pomieszczeń biurowych.

W obszernym holu znajduje się przestrzeń wystawiennicza mająca za zadanie promować Elbląg. Łącznie - dla inkubatora przedsiębiorczości oraz na cele wystawiennicze przeznaczone zostało ponad 3 tys. m. kw. powierzchni Centrum Sportowo-Biznesowego.Centrum Sportowo-Biznesowe / widok z góry na część holu


W hali znajduje się również miejsce dla małych i średnich firm zajmujących się szeroko rozumianą gastronomią i odnową biologiczną - na drugim piętrze znajdziemy restaurację, bufet, kawiarnię, salon masażu i usług rehabilitacyjnych.

Jako pierwsze nowowybudowaną halę przetestowały na początku stycznia 2007 roku występujące w ekstraklasie piłkarki ręczne Startu Elbląg. Zremisowały z Sośnicą Gliwice 36:36 oraz pokonały AZS AWF Katowice 23:22. W pierwszym meczu - z Sośnicą Gliwice - na trybunach zasiadło aż 2,5 tysiąca kibiców!Centrum Sportowo-Biznesowe / mecz Start Elbląg - AZS AWF Katowice


17 lutego odbędzie się pierwszy w nowej hali mecz piłkarzy ręcznych Techtransu Darad Elbląg , którzy również grają w ekstraklasie. Podejmą oni jako gospodarze drużynę Viva Kielce. Spotkanie to będzie transmitowane prze ogólnopolski kanał TVP Sport. Warto zanzaczyć, że obie druzyny treningi (zarówno Start, jak i Techtrans Darad) w nowej hali rozpoczęły już w grudniu 2006 roku.

1 lutego 2007 odbyło się uroczyste otwarcie Centrum Biznesowo-Sportowego w Elblągu. Głównym organizatorem był Urząd Miejski w Elblągu, a całości patronował prezydent Elbląga Henryk Słonina. Nie zabrakło atrakcji. Publiczność zabawiał, a zawodników zagrzewał do walki znany z prowadzenia siatkarskiej Ligi Światowej, czy też Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem duet Kulaga-Magiera , czyli Grzegorz Kulaga i Marek Magiera. Odbyły się pokazy: elbląskiej Szkoły Tańca Broadway (piękne dziewczyny zaprezentowały seksownego kankana), dwójki młodych elblążan prezentujących profesjonalną żonglerkę piłką oraz formacji akrobatyczno-tanecznej (również z Elbląga). Atrakcją wieczoru były mecze siatkówki: dziennikarze - urzędnicy oraz MKS TRUSO Elbląg - IKS ATAK Elbląg.Centrum Sportowo-Biznesowe / mecz dziennikarze - urzędnicy

Centrum Sportowo-Biznesowe w Elblągu

informacje| mapy| atrakcje regionalne| Mazury | kontakt emazury.com - strona główna

Żuławy, Warmia, Mazury, Suwalszczyzna

Mazury - hotele| eSolina.pl|Bieszczady| Artnes - malarstwo| Wilkasy - tanie noclegi | Weterynarz |
Biskupiec| Elbląg - hotele| Olsztyn - noclegi| Betolit| Pisz - noclegi|Kętrzyn
Chorwacja| Katalog najlepszych stron www |   noclegi Władysławowo |