mazury mazury mazury
emazury.comstrona główna serwisu
strona główna mapy atrakcje regionalne Mazury kontakt
    hotele
    ośrodki wczasowe ( 1 )
    pensjonaty ( 5 )
    kwatery prywatne ( 5 )
    agroturystyka ( 9 )
    domki ( 4 )
    zielone szkoły
    ośrodki kolonijne
    campingi ( 1 )
    pola namiotowe ( 3 )
    sale konferencyjne
 
   Pieczarki Mazurskie
 
   Informacja Turyst. Mrągowo
   Mrągowo - Urząd Miejski
   Mrągowianin Karol Jabłoński
   Niektórzy znani mrągowianie
   Baza Mrągowo - najsilniejszy
    klub żeglarski w Polsce

   Góra Czterech Wiatrów
   Nadleśnictwo Mrągowo
   Rozkład jazdy PKS Mrągowo
   Forum Prawników
    Piknik Country 2004
    Festiwal Muzyki Kresowej
    Mrągowo - zdjęcia
    Mazury i żeglarstwo
    Sale konferencyjne
    Przewodnicy turystyczni
    Mazury jakich nie znałeś
    Mazury jesienią i zimą
    Zielone Płuca Polski
    Ciekawostki z regionu
    Znani ludzie i Mazury
    Kanał Ostródzko-Elbląski?
    Stowarzyszenie Sadyba
    Związek Sybiraków Oddział
     w Elblągu


Mazury / Mrągowo - Mazurski Klaster Turystyczny współorganizatorem Centrum Rozwoju Klastrów Regionu Morza Bałtyckiego



Mazurski Klaster Turystyczny - menadżer Magdalena Markiewicz z reprezentantem Danii


Mazurski Klaster Turystyczny (MKT) z Mrągowa został zaproszony do Danii w celu współtworzenia Centrum Rozwoju Klastrów Rejonu Morza Bałtyckiego. Konferencja wraz z otwarciem nowego centrum biznesowego odbyła się w dniach 23-25 kwietnia 2013 roku w Nexo na wyspie Bornholm. Jako współzałożyciel Baltic Sea Cluster Development Centre (BSCDC) MKT może stać się regionalnym biurem zarządzającym.

Jest to już czwarta, a zarazem ostatnia konferencja poświęcona tej idei. Trzy poprzednie konferencje odbyły się w Kaliningradzie, Rostoku i Gdańsku. Podsumowaniem wszystkich czterech konferencji będzie oficjalne otwarcie BSCDC przez Burmistrza Bornholmu Winni Grosbøll w dniu 25 kwietnia 2013 roku.

Biorąc pod uwagę fakt, że MKT jest bardzo młodym klastrem, jest to dla nas bardzo duże wyróżnienie oraz szansa na wzmocnienie pozycji na arenie międzynarodowej – mówi Magdalena Markiewicz, menadżer Mazurskiego Klastra Turystycznego. Uczestnikami konferencji poświęconej założeniu BSCDC były również klastry turystyczne, morskie, ICT oraz spożywcze z Finlandii, Rosji, Estonii, Grenlandii i Danii - w sumie 22 organizacje.

Reprezentant MKT podczas konferencji - Magda Markiewicz - zwróciła uwagę, że w nowopowstającym Centrum powinny być sekcje branżowe np. IT, branża spożywcza, turystyka itd. Takie rozwiązanie ułatwiłoby współpracę partnerską członków, przeprowadzając chociażby wspólne projekty. W Grupie Turystycznej MKT będzie współdecydował o kierunkach rozwoju Centrum Rozwoju Klastrów.

Mamy ogromną nadzieję iż promocja naszego regionu przyczyni się w znacznym stopniu do zwiększenia liczby turystów na Warmii i Mazurach. Z prowadzonych rozmów z klastrami z zagranicy na poprzedniej konferencji W Gdańsku, zaobserwowaliśmy nowy trend w turystyce, a mianowicie powrót do natury i stylu eko. Organizacje turystyczne jak i klastry turystyczne głównie z Danii i Estonii nastawione są na turystykę wiejską, w tym agroturystykę oraz wioski tematyczne czy ekomuzea. Z tej informacji jesteśmy bardzo zadowoleni, gdyż celem Mazurskiego Klastra Turystycznego jest również propagowanie dziedzictwa kulturowego Warmii i Mazur, a to ściśle powiązane jest z promocją np. wiosek tematycznych, których powstaje coraz więcej na naszych terenach. W tym miejscu chcielibyśmy zachęcić kolejne podmioty do przyłączenia się do naszej organizacji, gdyż tylko poprzez współpracę sieciową można zyskać element synergii, co w tym przypadku przedkłada się na zwiększenie ilości turystów. Ogromną szansą na rozwój MKT będzie prowadzenie regionalnego biura Centrum. Taką działalność będą wspierać zewnętrzne środki - mówi Magda Markiewicz.

Udział w konferencji był możliwy dzięki wsparciu finansowemu:

- Gminy Miasto Mrągowo,
- Gminy Mrągowo,
- Centrum Doradczego Programów Pomocowych z Nidzicy,
- Lokalnej Organizacji Turystycznej Ziemia Mrągowska.



fot. © Mazurski Klaster Turystyczny - logotyp


Mazurski Klaster Turystyczny został powołany 18 grudnia 2012 roku przez przedsiębiorców, organizacje pozarządowe oraz jednostki naukowe współpracujące ze sobą na rzecz rozwoju Mazur. Jako związek firm i organizacji klaster nie posiada osobowości prawnej. Klaster jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Uczestnikiem może zostać każdy, kto wyrazi chęć realizowania jego celów i zaakceptuje regulamin.

Klaster to grupa podmiotów skupiona wokół wspólnych idei i celów, dających podstawy do długotrwałej współpracy, opartej na rozwiniętym kapitale społecznym i generującej nową wartość dodaną.

Pierwsze spotkanie członków Klastra, podczas którego przyjęty został Regulamin oraz wybrana została Rada Klastra odbyło się 7 stycznia 2013 roku.

Rada Klastra:

1. Magdalena Markiewicz
2. Robert Wróbel
3. Krzysztof Kalinowski
4. Rafał Drężek
5. Marzena Skwira
6. Teresa Kazimierczak
7. Zofia Wojciechowska
8. Donata Durka - wiceprezes LOT Ziemia Mrągowska
9. Karol Bielski


__________________________

Informacja: Beata Gida, Mrągowskie Centrum Informacji Turystycznej









informacje| mapy| atrakcje regionalne| Mazury | kontakt emazury.com - strona główna

Żuławy, Warmia, Mazury, Suwalszczyzna

Mazury - hotele| eSolina.pl|Bieszczady| Artnes - malarstwo| Wilkasy - tanie noclegi | Weterynarz |
Biskupiec| Elbląg - hotele| Olsztyn - noclegi| Betolit| Pisz - noclegi|Kętrzyn
Chorwacja| Katalog najlepszych stron www |   noclegi Władysławowo |