mazury mazury mazury
emazury.comstrona główna serwisu
strona główna mapy atrakcje regionalne Mazury kontakt
    hotele ( 1 )
    ośrodki wczasowe ( 2 )
    pensjonaty ( 2 )
    kwatery prywatne
    agroturystyka ( 2 )
    domki ( 5 )
    zielone szkoły ( 1 )
    ośrodki kolonijne
    campingi ( 5 )
    pola namiotowe ( 2 )
    sale konferencyjne ( 1 )
 
   Centrum Kultury Filmowej
    Awangarda 2

   Aeroklub Warmińsko-Mazurski
    w Olsztynie

   Urządzenia czyszczące
   Olsztyn - portal miejski
   Urząd Miejski w Olsztynie
   Olsztyn - plan miasta (1)
   Olsztyn - plan miasta (2)
   Olsztyn na łamach Wikipedii
   PKS Olsztyn
   Student.olsztyn.pl
   Olsztyn - pamiątki
   Polskie Radio Olsztyn
   Miejski Ośrodek Kultury
   Teatr im. Stefana Jaracza
   Teatr Lalek w Olsztynie
   Filharmonia w Olsztynie
   Hotele - Olsztyn

  
   Olsztyn na zdjęciach
   Olsztyn - fotoreportaż
   Allenstein dawniej - Olsztyn
    dzisiaj

   Gietrzwałd
    Mazury i żeglarstwo
    Sale konferencyjne
    Przewodnicy turystyczni
    Mazury jakich nie znałeś
    Mazury jesienią i zimą
    Zielone Płuca Polski
    Ciekawostki z regionu
    Znani ludzie i Mazury
    Kanał Ostródzko-Elbląski?
    Stowarzyszenie Sadyba
    Związek Sybiraków Oddział
     w Elblągu


Warmia / Olsztyn - W Olsztynie wyprodukowano 100-milionową oponę!Opona Michelin


W styczniu 2010 roku w fabryce opon Michelin w Olsztynie wyprodukowano 100-milionową oponę do samochodów osobowych. Jubileuszowa opona - Michelin Latitude HP Tour 215/70 - jest przeznaczona do samochodów osobowych z napędem na 4 koła i montowana w samochodach Mitsubishi Outlander.

Pierwszą oponę osobową wyprodukowano w Olsztyńskich Zakładach Opon Samochodowych w 1967 roku, czyli wtedy, kiedy została otwarta fabryka. Zamontowano ją w samochodzie marki "Warszawa".

Fabryka opon w Olsztynie ma długą historię. Została uroczyście otwarta 28 października 1967 roku. Warto odnotować, iż była to wówczas największa inwestycja przemysłowa na Warmii, która została dokonana wysiłkiem całego społeczeństwa. W 1995 roku większościowym udziałowcem fabryki opopn w Olsztynie została francuska firma Michelin - światowy lider branży oponiarskiej. Pierwsze opony pod marką Michelin wyprodukowano w 2001 roku. W styczniu 2005 roku fabryka w Olsztynie i agencja handlowa Michelin Polska w Warszawie połączyły się w jedną firmę: Michelin Polska S.A. Na dodatkowych 82 hektarach gruntu w pobliżu fabryki powstały inwestycje o wartości 250 mln euro: Centrum Logistyczne, nowy Zakład Opon Osobowych i Dostawczych oraz Zakład Półfabrykatów.

Fabryka opon w Olsztynie zatrudnia około 4 tysięcy osób - jest zatem największym pracodawcą na Warmii i Mazurach, największą fabryką opon w Polsce, a zarazem najważniejszym zakładem przemysłowym Michelin w Europie. W olsztyńskiej fabryce Michelin obok opon osobowych produkowane są także opony ciężarowe i rolnicze, jak również tkaniny kordowe i formy do produkcji opon.

Fabryka Michelin w Olsztynie dzieli się na sześć zakładów, które realizują strategię wyznaczoną przez macierzyste linie produktowe Grupy Michelin:

1. Zakład Opon Osobowych i Dostawczych produkujący opony marek Michelin, BFGoodrich, Kleber, Kormoran, Riken , do samochodów osobowych, dostawczych i terenowych;

2. Zakład Opon Ciężarowych produkujący całostalowe opony marek Michelin i BFGoodrich do samochodów ciężarowych i naczep;

3. Zakład Opon Rolniczych produkujący opony diagonalne i radialne marek Michelin, BFGoodrich, Kleber, Taurus, Kormoran do ciągników, maszyn i urządzeń rolniczych, mini-koparek, spychaczy, podnośników teleskopowych.

Warto dodać, że przedsiębiorstwo spełnia wysokie wymagania w zakresie norm ochrony środowiska. W kwietniu 2002 roku fabryka w Olsztynie dołączyła do ekskluzywnego klubu posiadaczy certyfikatu zgodności systemu zarządzania środowiskowego z wymaganiami międzynarodowej normy ISO 14001.

W 2008 roku Michelin Polska S.A. - wraz partnerem wydawniczym Bezdroża - przygotowała polskie wydania słynnych przewodników. Czytelnik odnajdzie w nich nie tylko ducha ponad stuletniej tradycji prezentowania informacji turystycznej, którą posiada Michelin, ale również elegancki i lekki styl oraz dbałość o szczegóły i wizualną stronę przewodnika.

__________________________

Informacja: Wiadomości Rolnicze Polska, Michelin Polska S.A.

informacje| mapy| atrakcje regionalne| Mazury | kontakt emazury.com - strona główna

Żuławy, Warmia, Mazury, Suwalszczyzna

Mazury - hotele| eSolina.pl|Bieszczady| Artnes - malarstwo| Wilkasy - tanie noclegi | Weterynarz |
Biskupiec| Elbląg - hotele| Olsztyn - noclegi| Betolit| Pisz - noclegi|Kętrzyn
Chorwacja| Katalog najlepszych stron www |   noclegi Władysławowo |