mazury mazury mazury
emazury.comstrona główna serwisu
strona główna mapy atrakcje regionalne Mazury kontakt
    hotele ( 1 )
    ośrodki wczasowe ( 2 )
    pensjonaty ( 2 )
    kwatery prywatne
    agroturystyka ( 2 )
    domki ( 5 )
    zielone szkoły ( 1 )
    ośrodki kolonijne
    campingi ( 5 )
    pola namiotowe ( 2 )
    sale konferencyjne ( 1 )
 
   Centrum Kultury Filmowej
    Awangarda 2

   Aeroklub Warmińsko-Mazurski
    w Olsztynie

   Urządzenia czyszczące
   Olsztyn - portal miejski
   Urząd Miejski w Olsztynie
   Olsztyn - plan miasta (1)
   Olsztyn - plan miasta (2)
   Olsztyn na łamach Wikipedii
   PKS Olsztyn
   Student.olsztyn.pl
   Olsztyn - pamiątki
   Polskie Radio Olsztyn
   Miejski Ośrodek Kultury
   Teatr im. Stefana Jaracza
   Teatr Lalek w Olsztynie
   Filharmonia w Olsztynie
   Hotele - Olsztyn

  
   Olsztyn na zdjęciach
   Olsztyn - fotoreportaż
   Allenstein dawniej - Olsztyn
    dzisiaj

   Gietrzwałd
    Mazury i żeglarstwo
    Sale konferencyjne
    Przewodnicy turystyczni
    Mazury jakich nie znałeś
    Mazury jesienią i zimą
    Zielone Płuca Polski
    Ciekawostki z regionu
    Znani ludzie i Mazury
    Kanał Ostródzko-Elbląski?
    Stowarzyszenie Sadyba
    Związek Sybiraków Oddział
     w Elblągu


Warmia / Olsztyn - I Festiwal Filozofia Filmowo, 21 - 22 września 2011Filozofia Filmowo,
fot. © Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie


Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie oraz Instytut Filozofii UWM zapraszają na Filozofię Filmowo - pierwszy olsztyński tematyczny minifestiwal filmowy, a jednocześnie drugi festiwal filmu filozoficznego w Polsce (po krakowskim Festiwalu Filmu Filozoficznego). Do podstawowych celów tego przedsięwzięcia należą upowszechnianie filozofii i promocja sztuki filmowej. Festiwal rozpocznie się 21 września o godz. 11.00 w sali kameralnej pod Amfiteatrem. Wstęp jest wolny.

Filozofię można uprawiać na różne sposoby i za pomocą rozmaitych środków. Dlatego też proponujemy spotkanie z nią na miarę współczesnej kultury. Staramy się pokazać kino, którego w Olsztynie nie było, zapoznające publiczność z biografiami słynnych filozofów i ich myślą. Tegoroczna FF będzie poświęcona życiu i twórczości dwóch wybitnych polskich myślicieli, znanych i cenionych na świecie - Zygmuntowi Baumanowi i Leszkowi Kołakowskiemu - piszą organizatorzy.

Olsztyn będzie drugim miastem w Polsce, w którym odbędą się projekcje wszystkich zrealizowanych do tej pory bajek z animowanego cyklu filmowego pod tytułem "14 bajek z Królestwa Lailonii Leszka Kołakowskiego", będącego ekranizacją zbioru utworów L. Kołakowskiego "13 bajek z królestwa Lailonii dla dużych i małych". Autorem czołówki "14 bajek..." jest Piotr Dumała, reżyserami poszczególnych filmów są m.in. Jacek Kasprzycki, Zbigniew Kotecki i Maciej Wojtyszko, a twórcami muzyki np. Krzesimir Dębski, Marcin Pospieszalski i Ryszard Tymon Tymański. Głosu postaciom z bajek użyczyli tak wybitni aktorzy jak: Zbigniew Zapasiewicz, Dominika Ostałowska, Radosław Pazura.

Gościem II FF będzie Jan Zamojski, pomysłodawca adaptacji książki L. Kołakowskiego i autor wszystkich scenariuszy do filmów z cyklu "14 bajek...". Zamojski jest nie tylko scenarzystą, ale także historykiem filozofii i tłumaczem. W Olsztynie wygłosi dwa wykłady o bajkach z Lailonii Leszka Kołakowskiego. Kolejnym ważnym wydarzeniem obecnej FF będzie przedpremierowy pokaz filmowego portretu Zygmunta Baumana Lawnswood Gardens, wyreżyserowanego przez Pawła Kuczyńskiego. Olsztyńska publiczność będzie miała również szczególną okazję uczestnictwa w spotkaniu z Pawłem Kuczyńskim, producentem, scenarzystą i reżyserem filmów filozoficznych.


Program Festiwalu "Filozofia Filmowo"


21. września (środa)

od godz. 11.00 do godz. 11.10 otwarcie Filozofii Filmowo

od godz. 11.10 do godz. 12.15 pokaz czterech z 14 bajek z królestwa Lailonii Leszka Kołakowskiego: Czerwona łata (16:08 min.), Wojna z rzeczami (16:10 min.), Oburzające dropsy (15:50 min.), Garby (16:15 min.)

od godz. 17.30 do godz. 18.40 pokaz czterech z 14 bajek z królestwa Lailonii Leszka Kołakowskiego: Jak Gyom został starszym panem (17:20 min.), O sławnym człowieku (15:40 min.), O największej kłótni (19:20 min.), Piękna twarz (15:10 min.)

od godz. 18.45 do godz. 19.45 wykład dr Jana Zamojskiego, pt. "O Bajkach z Lailonii Leszka Kołakowskiego", pomysłodawcy adaptacji książki L. Kołakowskiego 13 bajek z królestwa Lailonii dla dużych i małych i autora wszystkich scenariuszy do filmów z cyklu 14 bajek z Królestwa Lailonii Leszka Kołakowskiego


22. września (czwartek)

od godz. 11.00 do godz. 12.00 pokaz trzech z 14 bajek z królestwa Lailonii Leszka Kołakowskiego: O wielkim wstydzie (17:00 min.), O zabawkach dla dzieci (15:55 min.), Jak bóg Maior utracił tron (17:35 min.)

od godz. 12.05 do godz. 12.35 wykład dr Jana Zamojskiego poświęcony filozofii zawartej w trzech zaprezentowanych tego dnia bajkach, pt. "O konfuzji leczniczej w sprawach boga Maiora, kupca Pigu i jego córeczki Memi oraz żołnierza Rio".

od godz. 17.30 do godz. 18.30 filmowy portret Zygmunta Baumana pt. Lawnswood Gardens, (reż. Paweł Kuczyński, 52:00 min.)

od godz. 18.45 do godz. 19.45 spotkanie i dyskusja z Pawłem Kuczyńskim, reżyserem, scenarzystą i producentem filmów filozoficznych


Wstęp na wszystkie projekcje i spotkania jest wolny.

__________________________

Informacja:   Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie

informacje| mapy| atrakcje regionalne| Mazury | kontakt emazury.com - strona główna

Żuławy, Warmia, Mazury, Suwalszczyzna

Mazury - hotele| eSolina.pl|Bieszczady| Artnes - malarstwo| Wilkasy - tanie noclegi | Weterynarz |
Biskupiec| Elbląg - hotele| Olsztyn - noclegi| Betolit| Pisz - noclegi|Kętrzyn
Chorwacja| Katalog najlepszych stron www |   noclegi Władysławowo |