mazury mazury mazury
emazury.comstrona główna serwisu
strona główna mapy atrakcje regionalne Mazury kontakt
    hotele ( 1 )
    ośrodki wczasowe ( 2 )
    pensjonaty ( 2 )
    kwatery prywatne
    agroturystyka ( 2 )
    domki ( 5 )
    zielone szkoły ( 1 )
    ośrodki kolonijne
    campingi ( 5 )
    pola namiotowe ( 2 )
    sale konferencyjne ( 1 )
 
   Centrum Kultury Filmowej
    Awangarda 2

   Aeroklub Warmińsko-Mazurski
    w Olsztynie

   Urządzenia czyszczące
   Olsztyn - portal miejski
   Urząd Miejski w Olsztynie
   Olsztyn - plan miasta (1)
   Olsztyn - plan miasta (2)
   Olsztyn na łamach Wikipedii
   PKS Olsztyn
   Student.olsztyn.pl
   Olsztyn - pamiątki
   Polskie Radio Olsztyn
   Miejski Ośrodek Kultury
   Teatr im. Stefana Jaracza
   Teatr Lalek w Olsztynie
   Filharmonia w Olsztynie
   Hotele - Olsztyn

  
   Olsztyn na zdjęciach
   Olsztyn - fotoreportaż
   Allenstein dawniej - Olsztyn
    dzisiaj

   Gietrzwałd
    Mazury i żeglarstwo
    Sale konferencyjne
    Przewodnicy turystyczni
    Mazury jakich nie znałeś
    Mazury jesienią i zimą
    Zielone Płuca Polski
    Ciekawostki z regionu
    Znani ludzie i Mazury
    Kanał Ostródzko-Elbląski?
    Stowarzyszenie Sadyba
    Związek Sybiraków Oddział
     w Elblągu


Warmia / Olsztyn - Orquesta Buena Vista Social Club zagra w Olsztynie!W Olsztynie 7 lipca 2013 roku zagra legendarna Orquesta Buena Vista Social Club


Orquesta Buena Vista Social Club to kwintesencja latynoskiej muzyki, dziedzictwo kulturalne Kuby, marka znana dziś na całym świecie. Gwiazda Lata wystąpi w niedzielę 7 lipca o godz. 20.00 w Amfiteatrze im. Czesława Niemena! Publiczność porwie gorący rytmom kultowego "Chan, Chan", wzruszy zaś cudowne bolero "Silencio"! Z zespołem wystąpią: wybitny gitarzysta Eliades Ochoa oraz pierwsza dama muzyki kubańskiej – Omarą Portuondo.

Buenos días, buenos tardes o buenos noches! Szalone rytmy, swawolne ruchy i piękne kubańskie melodie wypełnią amfiteatr po brzegi! Wystarczy latem spędzić w Olsztynie jeden wieczór, by najszybciej i najlepiej poznać i poczuć latynoski klimat. Niemożliwe? Nic bardziej mylnego! W gorący nastrój wprawimy każdego, a to za sprawą niezwykłej gwiazdy tegorocznego, organizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury, Olsztyńskiego Lata Artystycznego - Orquesta Buena Vista Social Club!

"Grupa zapiera dech w piersiach" (The Independent), "Muzyka, która rozpala serca" (La Tribune), "Tego nie można przegapić" (Der Spiegel) - Zachód bezgranicznie pokochał Buena Vistę; kwintesencję latynoskiej muzyki, dziedzictwo kulturalne Kuby, markę znaną dziś na całym świecie... Buena Vista Social Club to nazwa kultowego klubu w Hawanie, w którym na wyspie narodził się jazz, także z wpływami mambo, charangi, pac hangi i cha-cha-cha. Choć szczyt jego popularności przypadł na lata 30. i 40. minionego wieku, światowa sława przyszła dopiero w 1999 roku, a to za sprawą znakomitego filmu Wima Wendersa, opowiadającego historię legendarnego klubu, synonimu "złotego wieku" muzyki kubańskiej. Dokument zachwycił nie tylko miłośników latynoskich dźwięków – nominacja do Oscara, nagroda Europejskiej Akademii Filmowej. Wydany w 1996 roku za sprawą Ry Coodera album, który zainspirował reżysera, wypełnił półki sklepowe po obu stronach oceanu.

To właśnie gwieździe tegorocznego lata należy się certyfikat oryginalności kubańskiej legendy. Choć większość artystów biorących udział w nagraniu albumu i filmu nie doczekało 2013 roku, na scenie nie zabraknie powalających gitarowych zagrywek, strzelistych i zuchwałych okrzyków czy wielobarwnych afro-kubańskich rytmów, które w subtelny sposób uzupełnią piękne ballady i bolera. Kilkunastoosobowa grupa wciąż koncertuje w wypełnionych po brzegi sławnych salach, jak paryska Olimpia, londyński Royal Albert Hall czy Gran Teatre de Liceu w Barcelonie. Znakomity, pełen emocji koncert gwarantują świetni młodzi muzycy, ale przede wszystkim artyści od lat związani z klubem – wśród nich słynny gitarzysta Eliades Ochoa, wybitny trębacz Manuel "Guajiro" Mirabal oraz niezaprzeczalnie pierwsza dama muzyki kubańskiej - Omara Portuondo! Piosenkarka, która na muzycznej scenie Kuby króluje od ponad pół wieku, będzie główną bohaterką wieczoru. To dzięki niej każdy koncert Orquesta Buena Vista Social Club przeistacza się w pełnokrwiste show. To ona nieprzerwanie prezentuje poziom nieodstępny dla większości śmiertelników. Już niebawem publiczność przekona się, jak pięknie z jej udziałem brzmi na żywo kultowy "Chan, Chan", "Dos Gardenias" czy cudowne bolero "Silencio". Wszystkich zaskoczy doskonała muzyczna mieszanka młodości z doświadczeniem. Przyszedł czas na Buena Vistę! Kubański symbol, żywą legendę, fantastyczną frajdę z grania i słuchania muzyki!

__________________________

Informacja: Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie

informacje| mapy| atrakcje regionalne| Mazury | kontakt emazury.com - strona główna

Żuławy, Warmia, Mazury, Suwalszczyzna

Mazury - hotele| eSolina.pl|Bieszczady| Artnes - malarstwo| Wilkasy - tanie noclegi | Weterynarz |
Biskupiec| Elbląg - hotele| Olsztyn - noclegi| Betolit| Pisz - noclegi|Kętrzyn
Chorwacja| Katalog najlepszych stron www |   noclegi Władysławowo |