mazury mazury mazury
emazury.comstrona główna serwisu
strona główna mapy atrakcje regionalne Mazury kontakt
    hotele ( 2 )
    ośrodki wczasowe
    pensjonaty
    kwatery prywatne
    domki
    zielone szkoły
    ośrodki kolonijne
    campingi
    pola namiotowe
    sale konferencyjne ( 1 )
 

        
   Bartoszycki Dom Kultury
   Bartoszyce - zabytki
   Bartoszyce - kalendarium
   oraz legendy

   Twórcy z Bartoszyc - poeci,
   plastycy, fotograficy

   Stowarzyszenie Integracji Osób
   Niepełnosprawnych SION

   Bisztynek - zapomniane miasto
   na Warmii

   Klub Morsów Przerębel
   w Bisztynku

    Bartoszyce - Starówka i park
    Mazury i żeglarstwo
    Sale konferencyjne
    Przewodnicy turystyczni
    Mazury jakich nie znałeś
    Mazury jesienią i zimą
    Zielone Płuca Polski
    Ciekawostki z regionu
    Znani ludzie i Mazury
    Kanał Ostródzko-Elbląski?
    Stowarzyszenie Sadyba
    Związek Sybiraków Oddział
     w Elblągu


Bartoszyce - HOTELE

Pałac i Folwark Galiny

Pałac i Folwark Galiny | Galiny 110
11-200 Bartoszyce
tel. (89) 761 21 67
fax. (89) 761 21 73
kom. 501 045 010Pałac i Folwark Galiny to położony na pograniczu Warmii i Mazur, pięknie odrestaurowany majątek ziemski, w skład którego wchodzi pałac z XVI wieku, dziewiętnastowieczny folwark, romantyczny  4 ha park i ponad 200 ha lasów, łąk, pastwisk i stawów.Odrestaurowany pałac służy gościom apartamentami i salą konferencyjną w starej powozowni połączonej ze słoneczną oranżerią. Sąsiadujący z nim folwark to zespół budynków z czerwonej cegły, rozłożonych wokół dziedzińca z malowniczym stawem pośrodku. Znajduje się tu spichlerz z wieżą zegarową, mieszczący obecnie dwupoziomową restaurację, stara kuźnia, w której odbywają się biesiady przy ogniu płonącym w kowalskim piecu oraz odrestaurowane stajnie na kilkadziesiąt koni.Każdy z 36 pokojów i apartamentów hotelowych jest inny. Wyjątkowa atmosfera zabytkowego obiektu podkreślona jest indywidualnym wystrojem wszystkich wnętrz.  Pastelowe pokoje w Folwarku mają klimat rustykalny, podkreślony przez odkryte belki stropowe, ciężkie drewniane drzwi oraz wykusze ze stylowymi oknami i okiennicami.


Wnętrza w Pałacu nawiązują w swym wystroju do tradycji dworskich. Zdobi je kolekcja odrestaurowanych starych sprzętów, uzupełnionych dopasowanymi do nich, indywidualnie zaprojektowanymi meblami z drewna.


Specjały serwowane przez galińską kuchnię zachwycają nutą regionalnej egzotyki i niezrównanym smakiem prawdziwie naturalnych składników. Do przyrządzania potraw używamy warzyw, owoców i ziół z własnych upraw, podajemy lokalnie wytwarzane sery, wędliny i domowe przetwory. Daje to gwarancję świeżości i najwyższej jakości.


Szczególny charakter Pałacu i Folwarku Galiny pozwala spędzić każdy dzień inaczej, zgodnie z własnym rytmem potrzeb naszych Gości:

* W zabytkowych stajniach znajduje się prawie 100 koni hodowanych a  przepiękne plenery majątku, pozwalają prowadzić szkołę jazdy na każdym poziomie – zajęcia dla początkujących, doskonalenie umiejętności jeździeckich lub fascynujące wycieczki w teren.

* Zwolennicy relaksu w strefie  wellness mogą skorzystać z wielu wyrafinowanych zabiegów na twarz i całe ciało z użyciem wyłącznie naturalnych specyfików.

* W Ruskiej Bani można doskonale zregenerować siły po wysiłku fizycznym i umysłowym, hartować organizm i zabezpieczyć go przed przeziębieniami.

* Na zwolenników cichej kontemplacji piękna przyrody z wędką w ręku, czekają nasze stawy z ich kojącym spokojem.

* W upalne lato kąpiel w naturalnych stawach wśród pól i łąk dostarcza ochłody, a piaskowa i trawiasta plaża zaprasza do błogiego lenistwa.

* Zimą nasze rozległe tereny szczególnie nadają się do kuligów oraz skiringu. Dla fanów biegów narciarskich zakładamy również ślad pod narty by poprowadzić ich przez najpiękniejsze zakątki posiadłości.


W 2012 roku Pałac i Folwark Galiny został uhonorowany prestiżową nagrodą Najlepszy Produkt i Usługa Warmii i Mazur w kategorii usługa turystyczna.


Więcej informacji na stronie internetowej:

www.palac-galiny.pl 

 

Hotel Bartis

Plac Konstytucji 3 Maja 5 | 11-200 Bartoszyce
tel. +48 / 089 / 762 17 50
tel. +48 / 089 / 762 17 60
fax +48 / 089 / 762 12 15
e-mail:  hotelbartis@torkarsson.pl


Zarówno tranzytowe położenie miasta na trasie Warszawa - Olsztyn - Kaliningrad, jak i stale rozwijająca się turystyka, udowadniają słuszność decyzji o prowadzeniu obiektu właśnie w Bartoszycach.

Położenie - centrum miasta
Dworzec PKS - 500 m
Taxi - 50 m
Przystanek autobusowy - 200 m
Do dyspozycji gości bus ( 8 osób).

Nazwa hotelu ma ścisły związek z historią Bartoszyc. Barcja należała do najżyźniejszych krain dawnych Prus. Rozwijało się tu rolnictwo i pszczelarstwo zwane bartnictwem od starupruskiego słowa "bartis" (po polsku barć).

Hotel Bartis dysponuje 60-cioma miejscami noclegowymi w pokojach 1 i 2-osobowych, apartamentach, apartamentach dwukondygnacyjnych, kawiarnią, restauracją kominkową, salą bankietową mieszczącą do 200 osób i dwiema salami konferencyjnymi (małą i dużą) oraz małym centrum odnowy biologicznej (sauna, jacuzzi, bicze szkockie).

Gospodarze planują wkrótce otwarcie (w ramach hotelu) dużego kompleksu rekreacyjno-rehabilitacyjnego (basen ze zjeżdżalnią, fitness club, sauna sucha, łaźnia parowa i salon masażu).

   więcej...
  
informacje| mapy| atrakcje regionalne| Mazury | kontakt emazury.com - strona główna

Żuławy, Warmia, Mazury, Suwalszczyzna

Mazury - hotele| eSolina.pl|Bieszczady| Artnes - malarstwo| Wilkasy - tanie noclegi | Weterynarz |
Biskupiec| Elbląg - hotele| Olsztyn - noclegi| Betolit| Pisz - noclegi|Kętrzyn
Chorwacja| Katalog najlepszych stron www |   noclegi Władysławowo |