mazury mazury mazury
emazury.comstrona główna serwisu
strona główna mapy atrakcje regionalne Mazury kontakt
    hotele ( 1 )
    ośrodki wczasowe
    pensjonaty
    kwatery prywatne ( 3 )
    agroturystyka ( 1 )
    domki
    zielone szkoły
    ośrodki kolonijne
    campingi
    pola namiotowe ( 1 )
    sale konferencyjne ( 1 )
 
    Mazury i żeglarstwo
    Sale konferencyjne
    Przewodnicy turystyczni
    Mazury jakich nie znałeś
    Mazury jesienią i zimą
    Zielone Płuca Polski
    Ciekawostki z regionu
    Znani ludzie i Mazury
    Kanał Ostródzko-Elbląski?
    Stowarzyszenie Sadyba
    Związek Sybiraków Oddział
     w Elblągu

   Ełk - architektura (1)
   Ełk - architektura (2)
   Ełk z lotu ptaka

Mazury / Ełk - Koncert muzyki filmowej pod batutą Krzesimira DębskiegoKoncert muzyki filmowej pod batutą Krzesimira Dębskiego - Ełk, 16 sieprnia 2013, godz. 20:00


16 sierpnia (piątek) o godz. 20:00 w Amfiteatrze w Ełku rozpocznie się koncert muzyki filmowej pod batutą Krzesimira Dębskiego. Muzykę wykonywać będzie Orkiestra Kameralna "Wirtuozi Lwowa". Wysłuchamy tematów muzycznych z filmów i seriali, m.in.: "Ogniem i mieczem", "W pustyni i w puszczy", "Stara Baśń", "Bitwa Warszawska", "M jak miłość". Dyrygować będzie sam kompozytor...

Krzesimir Dębski (ur. 26 października 1953 roku w Wałbrzychu) - kompozytor, skrzypek jazzowy, dyrygent; lider zespołu jazzowego String Connection.

Studiował kompozycję i dyrygenturę w PWSM w Poznaniu. W latach 80. XX wieku zajmował się jazzem - wraz z zesołem String Connection zagrał ponad 1000 koncertów w 25 krajach, w tym koncerty na najważniejszych festiwalach: w Montrealu, Paryżu, Berlinie, Hadze, Helsinkach i Reno (USA). Jego partnerami byli Charlie Mariano, Wolfgang Dauner, Didier Lockwood, Jean-Luc Ponty, Mark O,Connor, Regina Carter. W ankietach pism "Jazz Forum" i 'Down Beat" został uznany czołowym jazzowym muzykiem europejskim.

W latach 90 ograniczył działalność koncertową poświęcając się poważnej twórczości kompozytorskiej (skomponował ponad 60 utworów symfonicznych w tym 2 symfonie, 4 oratoria, operę, kilkanaście koncertów instrumentalnych i duże formy wokalno-instrumentalne), ale najbardziej znany jest z muzyki filmowej (ponad 100 filmów) i muzyki teatralnej. Jako dyrygent współpracował gościnne z niemal wszystkimi polskimi orkiestrami, a także Moscow Symphony, Irish BBC Orchestra, Sud-West Orchester Baden-Baden a ostatnio orkiestrami: Teatro Municipal Rio de Janeiro i Oquesta Nacional de Chile. Jego utwory wykonywali Vadim Riepin, Jose Cura,Canadian Brass, 12 Cellisten Berliner Filharmoniker, Jose Carreras, Nigel Kennedy. Jego koncerty skrzypcowe prawykonywali Daniel Stabrawa i Konstanty Andrzej Kulka. Wielokrotnie nagradzany za działalność w każdej dziedzinie którą uprawia.

Orkiestra Filharmonii Lwowskiej "Wirtuozi Lwowa" powstała w 1994 roku z najlepszych lwowskich muzyków. W krótkim okresie czasu stała się wyjątkową “wizytówką” prastarego Lwowa, jego bogatej kulturalnej tradycji i jednym z najbardziej ekskluzywnych zespołów Ukrainy, który godnie prezentuje Ukrainę w prestiżowych koncertowych salach świata.

Założycielem, niezmiennym kierownikiem artystycznym orkiestry jest Sergij Burko, narodowy artysta Ukrainy; znany w Ukrainie i zagranicą działacz muzyczny i organizator wielu artystycznych projektów. Koncertmistrzem i kierownikiem - zasłużony artysta Ukrainy Wołodymyr Duda, muzyk o ogromnym doświadczeniu, świetny interpretator muzyki współczesnej i klasycznej, uczestnik wielu europejskich orkiestr i festiwali.

Orkiestra wykonała ponad 500 koncertów. Z wielkim sukcesem występowała na Ukrainie oraz w wielu krajach Europy: w Polsce, Niemczech, Szwajcarii, Słowacji, Belgii, Izraelu, Kolumbii, Ekwadorze, Holandii, Danii, Watykanie, Włoszech, a także w stolicach państw Centralnej Ameryki (San Salwador, Guatemala City, Tegucigalpa , San Jose, Managua). Orkiestra zainicjowała wiele artystycznych projektów, takich jak "Talenty III tysiąclecia", "Muzyczne dynastie Ukrainy", "Skrzypce Guarnieri i Stradivari we Lwowie", "Nowa muzyka w Ukrainie". Nagrała 10 płyt CD, m.in. "Antologię ukraińskiej muzyki", "A.Vivaldi – Cztery Pory roku” czy też "Czy mnie pamiętasz" (popularne melodie hitów rockowych).

__________________________

Informacja: Ełckie Centrum Kulturyinformacje| mapy| atrakcje regionalne| Mazury | kontakt emazury.com - strona główna

Żuławy, Warmia, Mazury, Suwalszczyzna

Mazury - hotele| eSolina.pl|Bieszczady| Artnes - malarstwo| Wilkasy - tanie noclegi | Weterynarz |
Biskupiec| Elbląg - hotele| Olsztyn - noclegi| Betolit| Pisz - noclegi|Kętrzyn
Chorwacja| Katalog najlepszych stron www |   noclegi Władysławowo |