
Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna - widok z lotu ptaka
Zarząd Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wydał kolejne zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej, tym razem na terenie podstrefy Ełk.
"Prodeko-Ełk" zainwestuje co najmniej 9,1 mln zł. Firma przy realizacji nowego przedsięwzięcia, zobowiązała się również do stworzenia 15 nowych miejsc pracy i utrzymania zatrudnienia na poziomie 50 pracowników przez okres nie krótszy niż dwa lata.
- Przedsiębiorca od szesnastu lat działa na terenie Podstrefy Ełk prowadząc działalność gospodarczą w zakresie produkcji wyrobów metalowych i produkcji urządzeń mechanicznych stosowanych w oczyszczalniach ścieków. Firma została przejęta przez ukraińskiego właściciela grupy Ekoton i zdecydowała się na nową inwestycję. Teraz, dzięki wykorzystaniu atutów całego holdingu, może się rozwijać i inwestować. Korzyści z tego z pewnością odczują zarówno mieszkańcy Ełku, jak i firmy działające w jej otoczeniu - mówi Wojciech Kierwajtys, wiceprezes Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Firma specjalizuje się w produkcji urządzeń do oczyszczania ścieków, stacji uzdatniania wody i wielu innych urządzeń związanych z ochroną środowiska oraz konstrukcji wykorzystywanych podczas budowy oczyszczalni ścieków. W 2012 r. "Prodeko-Ełk" weszła w skład międzynarodowej grupy "Ekoton", posiadającej własne zakłady produkcyjne znajdujące się na Ukrainie, w Kazachstanie, Rosji i Polsce.
Dzięki nowej inwestycji firma zamierza wybudować nową halę produkcyjną, budynek biurowy wraz z zapleczem socjalnym dla załogi oraz unowocześnić park maszynowy. Inwestycja ma zostać zrealizowana do połowy 2016 roku.
To kolejne zezwolenie wydane w tym roku przez SSSE. Niespełna dwa tygodnie temu zezwolenie na realizację nowego projektu inwestycyjnego otrzymało Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe "Agastyl". Firma, działająca również w podstrefie Ełk, specjalizuje się w produkcji granulatów plastyfikowanych, wykorzystywanych przy produkcji siatki ogrodzeniowej, kabli czy detali stosowanych w przemyśle obuwniczym. Ten przedsiębiorca zobowiązał się do poniesienia wydatków inwestycyjnych w wysokości, co najmniej 3,5 mln złotych oraz utrzymania dotychczasowego zatrudnienia na poziomie 33 osób i zatrudnienia dodatkowych 5 osób. - Cieszę się z reinwestycji, bo świadczą one o tym, że nasi przedsiębiorcy, doskonale sobie radzą i dobrze się czują na terenie strefy ekonomicznej - dodaje Wojciech Kierwajtys. - W wypadku firmy Agastyl cieszy również wdrożenie do produkcji nowoczesnego produktu jakim są grodzice stosowane do umacniania brzegów, portów,w budownictwie i na kolei.
Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna to jedna z 14 stref w Polsce, na których przedsiębiorcy działają na preferencyjnych warunkach. W ubiegłym roku spółka wydała jedenaście zezwoleń na prowadzenie działalności na swoich terenach. Spółka dysponuje jeszcze w pełni uzbrojonymi terenami na których można szybko rozpocząć budowę nowych firm i korzystać z ulg w podatku dochodowym. Na decyzję rządu czeka wniosek SSSE o objęcie granicami strefy gruntów w Łomży, Suwałkach i Techno-Parku w Ełku.
__________________________
Informacja: Niebywałe Suwałki
|