mazury mazury mazury
emazury.comstrona główna serwisu
strona główna mapy atrakcje regionalne Mazury kontakt
    hotele
    ośrodki wczasowe ( 2 )
    pensjonaty ( 5 )
    kwatery prywatne ( 5 )
    domki ( 1 )
    zielone szkoły ( 2 )
    ośrodki kolonijne ( 2 )
    campingi
    pola namiotowe
    sale konferencyjne
 
   Sylwester na Mazurach
   Oficjalne Forum Giżycka
 
   Urząd Miejski w Giżycku
   Giżycko - prognoza pogody
   Giżycko - mapa
   Twierdza Boyen
   Most obrotowy na Kanale
    Łuczańskim

   Wieża widokowa w Giżycku
   Biały szkwał na Mazurach
    (Ryn, 21.08.2007)

   Giżycko - zdjęcia
   Giżycko na starej fotografii
   Twierdza Boyen
   Wilkasy

    
    Mazury i żeglarstwo
    Sale konferencyjne
    Przewodnicy turystyczni
    Mazury jakich nie znałeś
    Mazury jesienią i zimą
    Zielone Płuca Polski
    Ciekawostki z regionu
    Znani ludzie i Mazury
    Kanał Ostródzko-Elbląski?
    Stowarzyszenie Sadyba
    Związek Sybiraków Oddział
     w Elblągu


Mazury / Giżycko - Oficjalne otwarcie Ekomariny w Giżycku - 16 - 17 lipcaEkomarina w Giżycku - największy na Mazurach, nowoczesny portu nad jez. Niegocin,
fot.  www.ekomarinagizycko.pl


W dniach 16 i 17 lipca, w związku z uroczystym otwarciem Ekomariny w Giżycku (przteracie wstęgi - 16 lipca, godzina 12.00), odbędą się imprezy towarzyszące. 16 lipca - od 13.00 do 17.00 w Ekomarinie powstanie "Pirackie Miasteczko" - atrakcja dla najmłodszych. Od godz. 13.00 w ramach wydarzenia planowane są liczne wydarzenia, gry i zabawy z nagrodami dla dzieci i młodzieży, m.in. abordaż piratów i obrona portu z udziałem masztowca "Biegnąca po falach" i innych jednostek pływających (14.00-14.30). Odbędą się również wyścigi smoczych łodzi i regaty w klasie Optymist. Imprezę uświetni występ zespołu szantowego Atlantyda.

W niedzielę 17 lipca atrakcje rozpoczną się dopiero wieczorem. O 21.00 przewidywany jest koncert skprzypcowy Magdaleny Szymańskiej, która podkręci atmosferę grając m.in. utwory w rytmie latino oraz wykonując interpretacje przebojów muzyki współeczesnej. Będzie to preludium do widowiska "Woda, światło, dźwięk", które rozpocznie się o godzinie 22.00.


EKOMARINA GIŻYCKO

Ekomarina Giżycko położona jest w samym sercu Mazur - w Giżycku, 500 m od centrum miasta, pomiędzy molem spacerowym nad jeziorem Niegocin a torami kolejowymi, przy głównej trasie spacerowej Giżycka, jaka powstaje pomiędzy terenami turystycznymi nad Niegocinem. W pobliżu Ekomariny wybudowano kładkę nad torami, ze schodami po obu stronach promenady oraz windą dla osób niepełnosprawnych i osób z wózkami. Stanowi ona doskonały punkt widokowy, ale co najważniejsze - połączy port i nabrzeże jeziora Niegocin z centrum miasta i pasażem, przy którym powstaje kompleks usługowo-turystyczny i kamienice z kawiarniami, restauracjami, apartamentami.

Sercem Ekomariny jest basen portowy - keja dla 138 jednostek pływających (106 stanowisk do 12 m długości i 32 stanowiska powyżej 12 m), 6 stanowisk serwisowych oraz slip. Żeglarze mają dostęp do energii elektrycznej i wody. Na terenie portu jest możliwość zimowania jachtów. Marina jest ekologiczna. Port wyposażony jest w system odbioru ścieków i nieczystości z jednostek pływających. Obiekt jest ogrzewany i podgrzewany wodą z pomp cieplnych i systemów solarnych.

W głównym obiekcie Ekomariny o powierzchni blisko 2500 m2, znajduje się kapitanat portu i kasa portowa, centrum informacji turystycznej, restauracja, lokale usługowe, sklepy żeglarskie, posterunek Policji, MazurskiegoWOPR, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej, pomieszczenia dla osób poszkodowanych podczas wypadków na wodzie, pomieszczenia usług związanych z obsługą wodniaków i motorowodniaków. Zaprojektowano również wieżę i taras widokowy oraz salę konferencyjną. W obiekcie siedzibę mają również organizacje pozarządowe, które w wyniku swoich działań wpłyną pozytywnie na wzrost aktywności społecznej mieszkańców oraz na rozwój sportów wodnych zarówno zimą jak i latem.

W budynku obok (412 m2) znajdują się sanitariaty, kuchnia do obsługi portu i pralnia. Cały teren został uzbrojony w sieć energetyczną, oświetlony, wybudowano 2900 m2 chodników, drogi, place wewnętrzne oraz parking na 172 miejsca postojowe: 168 dla samochodów osobowych i 4 dla autobusów.

Na terenie portu znajduje się duże pole campingowe.

Ekomarina, włącznie z basenem portowym oraz parkingiem jest całodobowo monitorowana.

Właścicielem obiektu jest Miasto Giżycko, a zarządcą Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Giżycku. Budowa Ekomariny kosztowała 19 mln zł. Giżycko pozyskało połowę środków z funduszy unijnych.

__________________________

Informacja:   www.gizycko.pl

informacje| mapy| atrakcje regionalne| Mazury | kontakt emazury.com - strona główna

Żuławy, Warmia, Mazury, Suwalszczyzna

Mazury - hotele| eSolina.pl|Bieszczady| Artnes - malarstwo| Wilkasy - tanie noclegi | Weterynarz |
Biskupiec| Elbląg - hotele| Olsztyn - noclegi| Betolit| Pisz - noclegi|Kętrzyn
Chorwacja| Katalog najlepszych stron www |   noclegi Władysławowo |