mazury mazury mazury
emazury.comstrona główna serwisu
strona główna mapy atrakcje regionalne Mazury kontakt
    rejon Olsztyn
    rejon Elbląg
    rejon Malbork 
   Fotogaleria Mazur
    rejon Augustów
    rejon Bartoszyce
    rejon Biskupiec
    rejon Działdowo
    rejon Ełk
    rejon Giżycko
    rejon Gołdap
    rejon Iława
    rejon Kętrzyn
    rejon Lidzbark Warmiński
    rejon Mikołajki
    rejon Morąg
    rejon Mrągowo
    rejon Nidzica
    rejon Olecko
    rejon Ostróda
    rejon Pisz
    rejon Suwałki
    rejon Szczytno
    rejon Węgorzewo

    rejon Biebrza

  
   Weterynarz Gdańsk Pogodne
   Ksero Elbląg
   Remonty Warszawa
   Szorowarki Warszawa
   Logopeda Gaduła - Elbląg
   Masaż, gabinet masażu - Elbląg
   Bass - konserwacja boisk
   PPH Kamil - dekoracje
   Urządzenia czyszczące
   Tanie szorowarki
   Serwis RTV Elbląg
   Szorowarki Trójmiasto
    Mazury i żeglarstwo
    Sale konferencyjne
    Przewodnicy turystyczni
    Mazury jakich nie znałeś
    Mazury jesienią i zimą
    Zielone Płuca Polski
    Ciekawostki z regionu
   Hotele w Polsce - info

   noclegi Władysławowo

   Noclegi-Online
   Mazury

   Partnerzy

   IT Mrągowo
   Kurek Mazurski
   Warmia - Kanał Kopernika

 
 
 
 
 
   Portrety na zamówienie
   Artnes - obrazy na zamówienie
    Kanał Elbląski
    Mazury - fotogaleria
    Mazurska fauna
    Mazury w obiektywie
    Suwalszczyzna
    Olsztyn
    Przewojenny Elbląg
    Stoczek Klasztorny
    Kanał Elbląski - unikat w skali
     światowej

    Frombork - koncerty organowe
    Rejs przez całe Mazury
    więcej atrakcji... 

  
    Znani ludzie i Mazury
    Kanał Ostródzko-Elbląski?
    Stowarzyszenie Sadyba
    Związek Sybiraków Oddział
     w Elblągu

  
  
  
    Murzasichle - tanie noclegi


Katalog WWW


Mierzeja Wiślana / Krynica Morska - "Lato z Radiem" zagra w Krynicy Morskiej!"Lato z Radiem" zagra w Krynicy Morskiej, fot.  www.polskieradio.pl


9 lipca w Krynicy Morskiej na parkingu przy wejściu na molo przy ul. Gdańskiej odbędzie się koncert trasy "Lata z Radiem" 2011. Specjalnie dla Państwa zagrają największe gwiazdy polskiej estrady: Papa D, Stachursky i KOMBII. Secjalnie z myślą o najmłodszych słuchaczach wystąpi Centrum Uśmiechu. Robert Sowa ze swoją ekipą przygotuje smaczne potrawy. Koncert poprowadzą Roman Czejarek i Bogdan Sawicki.


Centrum Uśmiechu

Po sukcesach produkcji "Na straganie Pana Brzechwy" i "Lokomotywy Pana Tuwima" czas na owocowe szaleństwo, czyli FRUKTAKI - program dla najmłodszych i nie tylko!

Więcej informacji: http://www.polskieradio.pl/89/1161/Artykul/375829,Centrum-Usmiechu


Papa D

Zespół znany przez wiele lat jako Papa Dance ma na swoim koncie przeboje takie jak: "Gdzie jest Ola", "Nasz Disneyland", "Kamikadze wróć", "Szary wiruje pył", "Naj Story", "Czarny śnieg", czy "Bezimienni". Kilkukrotni zwycięzcy Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, również i dzisiaj występują na największych imprezach muzycznych w kraju i na świecie. Eska Music Awards, Hity na czasie, Sopot Hit Festiwal to tylko niektóre wydarzenia ubiegłych lat. Atutem zespołu są koncerty, grają przebojowo i tanecznie, a zarazem gitarowo, a publiczność porywają niezliczoną ilością przebojów.

W 2010 r. swoją premierę miała piosenka Pawła Stasiaka "Ocean Codzienności", promująca solową płytę wokalisty, świętującego w tym roku jubileusz 25-lecia pracy artystycznej. Zespół wystąpił także podczas imprezy kończącej karierę Adama Małysza "Skoki do celu" i został główną gwiazdą ogólnopolskiej akcji "Artyści Przeciwko Dopalaczom".

Skład Papa D: Paweł Stasiak (śpiew), Jacek Szewczyk (gitara), Waldemar Kuleczka (gitara basowa), Dariusz Piskorz (perkusja) oraz Filip Siejka (instrumenty klawiszowe i skrzypce).


Stachursky

Artysta wciąż zaskakuje fanów nowoczesnym brzmieniem. Wydał dotychczas 9 płyt, które odniosły komercyjny sukces.

Wydana w listopadzie ubiegłego roku ostatnia płyta Jacka Stachurskyego "Wspaniałe Polskie Przeboje 2" zawiera jego interpretacje najpopularniejszych utworów polskiej sceny muzycznej lat 80. i 90.

Stachursky ma na swoim koncie wiele przebojów, m.in.: "Z każdym Twym oddechem", "Zostańmy razem", "Czuję i wiem" oraz "Typ niepokorny". Artysta jest laureatem wielu nagród i wyróżnień: m.in. SuperJedynek, nagrody Viva Commet oraz Słowika Publiczności - jednej z nagród głównych Sopot Festival.


KOMBII

Zespół powstał wiosną 2003 roku z inicjatywy byłych członków Kombi: Grzegorza Skawińskiego, Waldemara Tkaczyka oraz Jana Pluty.

Z różnych przyczyn do współpracy nie został zaproszony Sławomir Łosowski (czwarty założyciel Kombi). Dwa miesiące pracy zaowocowały nowym programem, opartym na znanych przebojach: "Linia życia", "Hotel twoich snów", "Nasze randez-vous", "Kochać cię za późno", "Nie ma zysku" i "Black and white" w nowych aranżacjach.

Po raz pierwszy publicznie wystąpili w Wiśle, na specjalne zaproszenie Adama Małysza i jego Fundacji. Następne występy to udział KOMBII w "Szansie na sukces" oraz Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Inauguracyjny koncert KOMBII miał miejsce 11 lipca 2003 roku w Operze Leśnej w Sopocie. Był transmitowany na żywo przez TVP2 i został ciepło przyjęty przez publiczność. Następne trzy miesiące wypełniła trasa koncertowa po wielu miastach Polski. Wówczas KOMBII zostało bardzo entuzjastycznie przyjęte przez fanów, zarówno starych jak i nowych.

Przełom 2003/2004 to praca nad materiałem na nową, premierową płytę. W tym celu zespół nawiązał współpracę z producentem muzycznym Rafałem Paczkowskim (realizator dźwięku, laureat Fryderyka 2003) i od marca zaczął nagrywanie płyty, która ukazała się we wrześniu 2004 roku. Wiosną 2004 r. KOMBII podjęło podpisało wieloletni kontrakt z wytwórnią płytową Universal.

Premiera płyty KOMBII "c.d." miała miejsce 25.10.2004. Utwór "Sen się spełni" z tego krążka odnosił spektakularne sukcesy na listach przebojów. Jesień była wypełniona koncertami. Początek 2005 roku to trasa koncertowa po USA i Kanadzie. Publiczność bardzo żywiołowo reagowała na występy KOMBII. W lutym 2005 pojawiła się w sklepach muzycznych reedycja płyty "c.d.". Było to specjalne dwupłytowe wydanie zawierające 11 największych hitów zespołu w nowych aranżacjach. W kwietniu płyta "c.d." otrzymała status Złotej Płyty, a na rynku pojawił się drugi singiel: "Pokolenie". Wiosna to początek trwającej cały sezon trasy koncertowej. W maju podczas Festiwalu Piosenki w Opolu zespół otrzymał SuperJedynkę w kategorii "Album Roku - pop" za płytę "c.d.". Miesiąc później płyta "c.d." uzyskała status Platynowej, a uhonorowanie nią zespołu miało miejsce podczas festiwalu TOPtrendy.

W 2006 roku Grzegorz Skawiński, Waldemar Tkaczyk i Jan Pluta obchodzili 30-lecie pracy artystycznej. Podczas lata zespół zagrał wiele koncertów. W tym czasie, dzięki sprzedaży 145 tys. płyt, album "c.d." pokrył się podwójną platyną, która wręczona została podczas Festiwalu Jedynki w Sopocie, gdzie KOMBII zagrało recital pod hasłem "Pokolenie KOMBII". Kolejne wyróżnienie, to nagroda za najlepszą płytę "c.d." podczas Gali Eska Music Awards.

Początek 2007 r. to bardzo intensywna praca nad nową płytą. Dbałość o każdy dźwięk, ostateczne brzmienie doprowadziły do powstania na wiosnę płyty "Ślad". 4 maja w stacjach radiowych pojawił się promujący nową płytę singiel "Ślad". 9 czerwca KOMBII wzięło udział w festiwalu TOPtrendy jako gość koncertu trendy. 10 czerwca to jubileusz pracy artystycznej Jacka Cygana, w którym zespół również wziął udział. 15 czerwca 2007 miała miejsce premiera płyty "Ślad", która osiągnęła status Złotej Płyty (wręczona w październiku 2007 roku podczas gali Viva Comet Awards). "Ślad" również pokrył się platyną. Zespół długo promował materiał z tej płyty na koncertach w Polsce i za granicą.

14 sierpnia 2008 miała miejsce premiera albumu "D.A.N.C.E.". Na płycie znalazły się remiksy największych przebojów zespołu KOMBII. Wiosną 2009 roku w zespole zaczął grać na perkusji Adam Tkaczyk. Kolejny sezon upłynął na licznych koncertach i spotkaniach z fanami.

Jesienią zespół zaczął pracę nad nowym materiałem. Efektem była premiera płyty "O miłości" (maj 2010). Pierwszym singlem z płyty jest utwór "Gdzie jesteś dziś". Kolejne dwa single to "Zaczaruj mnie" i "Kolory tańczą w Twoich oczach". Zespół cały czas koncertuje.

W 2011 roku Grzegorz Skawiński oraz Waldemar Tkaczyk obchodzą 35-lecie pracy artystycznej.


Krynica Morska to malownicza miejscowość położna na Mierzei Wiślanej, otoczona z jednej strony wodami Morza Bałtyckiego, z drugiej - Zalewu Wiślanego. Jest to zarzaem jedno z najmniejszych pod względem liczby ludności miast w Polsce. Według danych z 30 czerwca 2009 miasto posiadało 1339 mieszkańców. Warto dodać, że ich liczba rośnie wręcz astronomicznie latem, kiedy Krynica Morska przeżywa prawdziwe oblężenie turystów spragnionych kąpieli zarówno słonecznych jak i morskich.

Największą atrakcją miasta jest niepowtarzalna, bardzo szeroka i bezpieczna plaża, na której - szczególnie po sztormie - można znaleźć bursztyn. Krynica Morska to nie tylko morze i plaża, ale również wspaniała przyroda. Teren gminy pokryty jest w 90% lasami. Zamieszkują je liczne zwierzęta: dziki, sarny, lisy, bobry, a zbiorniki wodne są miejscem żerowania licznych ptaków.

Atrakcją architektoniczną tego nadmorskiego kurortu jest latarnia morska odbudowana w roku 1951, z której roztacza się bajeczny widok na całą Mierzeję Wiślaną. Piękno krajobrazu można również podziwiać z najwyższej wydmy w Krynicy Morskiej - "Wielbłądziego Garbu" (48 m n.p.m.).

Miasto posiada również port jachtowy oraz molo z portem pasażerskim, z którego można popłynąć statkiem m.in.: do Fromborka, Elbląga i Tolkmicka. Ponadto Żegluga Gdańska oferuje rejsy po Zalewie Wiślanym.

Warto nadmienić, iż przez wiele lat po wojnie Krynica Morska znana była jako Łysica (jeszcze wcześniej - niem. Kahlberg), która była oficjalną nazwą miasta aż do 1958 roku. Odtąd kurort jest znany jako Krynica Morska.

__________________________

Informacja:   www.polskieradio.pl

informacje| mapy| atrakcje regionalne| Mazury | kontakt emazury.com - strona główna

Żuławy, Warmia, Mazury, Suwalszczyzna

Mazury - hotele| eSolina.pl|Bieszczady| Artnes - malarstwo| Wilkasy - tanie noclegi | Weterynarz |
Biskupiec| Elbląg - hotele| Olsztyn - noclegi| Betolit| Pisz - noclegi|Kętrzyn
Chorwacja| Katalog najlepszych stron www |   noclegi Władysławowo |