mazury mazury mazury
emazury.comstrona główna serwisu
strona główna mapy atrakcje regionalne Mazury kontakt
    rejon Olsztyn
    rejon Elbląg
    rejon Malbork 
   Fotogaleria Mazur
    rejon Augustów
    rejon Bartoszyce
    rejon Biskupiec
    rejon Działdowo
    rejon Ełk
    rejon Giżycko
    rejon Gołdap
    rejon Iława
    rejon Kętrzyn
    rejon Lidzbark Warmiński
    rejon Mikołajki
    rejon Morąg
    rejon Mrągowo
    rejon Nidzica
    rejon Olecko
    rejon Ostróda
    rejon Pisz
    rejon Suwałki
    rejon Szczytno
    rejon Węgorzewo

    rejon Biebrza

  
   Weterynarz Gdańsk Pogodne
   Ksero Elbląg
   Remonty Warszawa
   Szorowarki Warszawa
   Logopeda Gaduła - Elbląg
   Masaż, gabinet masażu - Elbląg
   Bass - konserwacja boisk
   PPH Kamil - dekoracje
   Urządzenia czyszczące
   Tanie szorowarki
   Serwis RTV Elbląg
   Szorowarki Trójmiasto
    Mazury i żeglarstwo
    Sale konferencyjne
    Przewodnicy turystyczni
    Mazury jakich nie znałeś
    Mazury jesienią i zimą
    Zielone Płuca Polski
    Ciekawostki z regionu
   Hotele w Polsce - info

   noclegi Władysławowo

   Noclegi-Online
   Mazury

   Partnerzy

   IT Mrągowo
   Kurek Mazurski
   Warmia - Kanał Kopernika

 
 
 
 
 
   Portrety na zamówienie
   Artnes - obrazy na zamówienie
    Kanał Elbląski
    Mazury - fotogaleria
    Mazurska fauna
    Mazury w obiektywie
    Suwalszczyzna
    Olsztyn
    Przewojenny Elbląg
    Stoczek Klasztorny
    Kanał Elbląski - unikat w skali
     światowej

    Frombork - koncerty organowe
    Rejs przez całe Mazury
    więcej atrakcji... 

  
    Znani ludzie i Mazury
    Kanał Ostródzko-Elbląski?
    Stowarzyszenie Sadyba
    Związek Sybiraków Oddział
     w Elblągu

  
  
  
    Murzasichle - tanie noclegi


Katalog WWW


Od małego sklepu rowerowego do czołowego producenta rowerów w EuropieKROSS to największa marka rowerowa w Polsce, fot. kross.pl


Hale produkcyjne przedsiębiorstwa Kross S.A. znajdują się na terenie Zielonych Płuc Polski - w Przasnyszu (w północnej części województwa mazowieckiego.

Historia marki Kross to opowieść o firmie, która od 1990 roku dzięki pasji, wizji i konsekwencji swojego założyciela w 20 lat z małego sklepu rowerowego przekształciła się w czołowego producenta rowerów w Europie.

Dzięki wielu inwestycjom w Przasnyszu, 100km na północny-wschód od Warszawy powstał nowoczesny zakład produkcyjny z najnowocześniejszymi rozwiązaniami informatycznymi zapewniającymi optymalne zarządzanie montażem i składowaniem rowerów. W 2000 roku wybudowane zostały od podstaw: hala montażowa (z czteroma liniami montażowymi), spawalnia ram i widelców rowerowych, obręczownia oraz najnowocześniejsza w Europie Środkowo-Wschodniej lakiernia wodna typu Omega.

Rok 2006 określany jest rokiem przełomowym dla marki Kross. W przedsiębiorstwie wprowadzono segmentację produktu na grupy rowerów: górskie, miejskie, trekkingowe, dziecięce, cross, szosowe. Zastosowano nowe wzornictwo, nową jakość - lepsze ramy, komponenty, materiały oraz rozszerzono dystrybucję w sklepach specjalistycznych. Kross zaczął konkurować technologicznie i wizerunkowo ze światową konkurencją.

Lata 2008 - 2012 to ciągła inwestycja w marketing i konsekwentne kreowanie odpowiedniego wizerunku Kross na rynku rowerowym i w świadomości środowiska. Rosnące wyniki sprzedaży, zadowoleni klienci, a także praca nad poszerzaniem oferty rowerów zarówno specjalistycznych jak i rekreacyjnych pokazują, że marka Kross rozwija się w dobrym kierunku.

KROSS to największa marka rowerowa w Polsce, od lat konsekwentnie umacniająca pozycję lidera lokalnego rynku. Należy również do największych marek rowerowych w Europie – rowery Kross dostępne są w niemal wszystkich zakątkach Starego Kontynentu.

Siłą napędzającą Kross jest pasja tworzenia, oparta na solidnych fundamentach: jakości i nowoczesnych technologiach. Zespół inżynierów Kross, składający się z najwyższej klasy specjalistów dba o to, by rowery były innowacyjne, atrakcyjne wizualnie i wyróżniające się na tle konkurencji. To ich dziełem są np. autorskie zawieszenie RVS czy unikalne konstrukcje ram.

Dla znacznej części polskich rowerzystów nazwa Kross jest synonimem nowoczesnego, bezpiecznego, znakomicie zaprojektowanego i wykonanego roweru. Według badania rynku rowerowego MillwardBrown SMG/KRC z września 2012 znajomość marki Kross kształtuje się na poziomie 73% (wśród osób, które zakupiły rower w ciągu ostatnich trzech lat).

Pomyśleć, że wszystko zaczęło się w 1990 roku, kiedy 27-latek założył pierwszy mały sklep rowerowy w Przasnyszu, kupując za wszystkie oszczędności około trzydzieści pierwszych rowerów. Miał zmysł handlowy i szybko stał się poważnym, hurtowym odbiorcą rowerów produkowanych przez firmę Romet z Bydgoszczy. W połowie lat 90. XX wieku przekształcił przedsiębiorstwo w montownię. Po ogłoszeniu upadłości przez Romet początkowo przez krótki czas importował rowery z Włoch, lecz wkrótce zakupił całą linię technologiczną i stał się również producentem. Pierwsze rowery z Przasnysza były sprzedawane pod markami Grand, Vision i Best. W 2004 roku - jednym z najlepszych lat dla marki - Kross wyprodukował ponad 800 tys. rowerów. Przychody przekroczyły magiczny poziom 200 mln zł, a zysk netto wyniósł niemal 7 mln złotych. Dużą zasługą było podpisanie umowy z francuską siecią sklepów sportowych Decathlon, która zagwarantowała odbiór dużej części wyprodukowanych jednośladów.

Mimo, że ostatnie lata są znacznie gorsze pod względem przychodów, przedsiębiorstwo pozostaje w dalszym ciągu jednym z największych pracodwców w regionie, a marka z Przasnysza konkuruje dzisiaj z Giantem, Meridą i innymi potentatami z branży. Wynika to z tego, że właściciel dużą część wypracowanego zysku przeznacza na badania i rozwój produktu.

Więcej informacji: www.kross.pl

__________________________

Informacja: KROSS, informacje własne

informacje| mapy| atrakcje regionalne| Mazury | kontakt emazury.com - strona główna

Żuławy, Warmia, Mazury, Suwalszczyzna

Mazury - hotele| eSolina.pl|Bieszczady| Artnes - malarstwo| Wilkasy - tanie noclegi | Weterynarz |
Biskupiec| Elbląg - hotele| Olsztyn - noclegi| Betolit| Pisz - noclegi|Kętrzyn
Chorwacja| Katalog najlepszych stron www |   noclegi Władysławowo |