mazury mazury mazury
emazury.comstrona główna serwisu
strona główna mapy atrakcje regionalne Mazury kontakt
    rejon Olsztyn
    rejon Elbląg
    rejon Malbork 
   Fotogaleria Mazur
    rejon Augustów
    rejon Bartoszyce
    rejon Biskupiec
    rejon Działdowo
    rejon Ełk
    rejon Giżycko
    rejon Gołdap
    rejon Iława
    rejon Kętrzyn
    rejon Lidzbark Warmiński
    rejon Mikołajki
    rejon Morąg
    rejon Mrągowo
    rejon Nidzica
    rejon Olecko
    rejon Ostróda
    rejon Pisz
    rejon Suwałki
    rejon Szczytno
    rejon Węgorzewo

    rejon Biebrza

  
   Weterynarz Gdańsk Pogodne
   Ksero Elbląg
   Remonty Warszawa
   Szorowarki Warszawa
   Logopeda Gaduła - Elbląg
   Masaż, gabinet masażu - Elbląg
   Bass - konserwacja boisk
   PPH Kamil - dekoracje
   Urządzenia czyszczące
   Tanie szorowarki
   Serwis RTV Elbląg
   Szorowarki Trójmiasto
    Mazury i żeglarstwo
    Sale konferencyjne
    Przewodnicy turystyczni
    Mazury jakich nie znałeś
    Mazury jesienią i zimą
    Zielone Płuca Polski
    Ciekawostki z regionu
   Hotele w Polsce - info

   noclegi Władysławowo

   Noclegi-Online
   Mazury

   Partnerzy

   IT Mrągowo
   Kurek Mazurski
   Warmia - Kanał Kopernika

 
 
 
 
 
   Portrety na zamówienie
   Artnes - obrazy na zamówienie
    Kanał Elbląski
    Mazury - fotogaleria
    Mazurska fauna
    Mazury w obiektywie
    Suwalszczyzna
    Olsztyn
    Przewojenny Elbląg
    Stoczek Klasztorny
    Kanał Elbląski - unikat w skali
     światowej

    Frombork - koncerty organowe
    Rejs przez całe Mazury
    więcej atrakcji... 

  
    Znani ludzie i Mazury
    Kanał Ostródzko-Elbląski?
    Stowarzyszenie Sadyba
    Związek Sybiraków Oddział
     w Elblągu

  
  
  
    Murzasichle - tanie noclegi


Katalog WWW


Katalog najlepszych stron www 
1.  Fakturowanie - prosty i darmowy (freeware) program do wystawiania faktur VAT. Idealny dla małego biznesu. Szybkie faktury VAT w każdej firmie. Istnieje możliwość rozszerzenia funkcji programu za bardzo niewielką odpłatnością. Polecamy!

http://sosniccy.republika.pl/programowanie/fakturowanie.html


2.  Nowoczesna Firma - portal wiedzy dla biznesu. Szkolenia, oprogramowanie, konferencje, oferty pracy, informacje, artykuły...

www.nf.pl


3.  Bankier.pl - Polski Portal Finansowy nr 1 - kreydty, podatki, waluta, giełda, emerytury, banki, wiadomości, notowania, gospodarka.. Jeden z największych wortali finansowych w Polsce.

www.bankier.pl


4.  Money.pl - Portal finansowy nr 1 - wiadomości, notowania, kursy, wskaźniki, giełdy, fundusze, emerytury, podatki. Jeden z największych wortali tego typu w Polsce.

www.money.pl


5.  IPIS.pl - vortal przedsiębiorczych. Sporo ciekawych artykułów.

www.ipis.pl


6.  NewTrader.pl - Portal Edukacji Kapitałowej.

www.newtrader.pl


7.  Inwestycje.pl - Portal Inwestycyjny - gpw, fundusze inwestycyjne, nieruchomości, giełda, IPO, kredyty, banki, biznes, notowania, kursy, gospodarka, inwestowanie, inwestor, przetargi, waluty.

www.inwestycje.pl


8.  INFOR.pl - Portal prawno-gospodarczy - prawo, biznes i finanse, giełda, ustawa.

www.infor.pl


9.  Programy do fakturowania firmy IBSYSTEM.

www.faktura.ibisystem.pl


10.  Inwestycje Alternatywne - wortal zwracający uwagę na alternatywne sposoby inwestowania pieniędzy. Celem portalu www.InwestycjeAlternatywne.pl jest przybliżenie tematyki inwestycji w instrumenty alternatywne. W działach tematycznych autorzy prezentują charakterystykę poszczególnych grup instrumentów oraz strategie inwestycyjne z nimi związane. Obok tzw. twardych inwestycji sporo miejsca poświęcają również inwestycjom, które oprócz zysków mają również wartość emocjonalną – wino, sztuka, samochody klasyczne, ludzie. Poprzez artykuły, wywiady z ludźmi bezpośrednio związanymi z danymi zagadnieniami prezentują szeroko rozumianą tematykę inwestycji alternatywnych, innowacje oraz trendy na rynkach.

www.inwestycjealternatywne.pl


11.  Portal finansowy IPO. Portal IPO.pl jest dedykowany dla przedsiębiorców poszukujących kapitału na działalność bieżącą i inwestycyjną oraz atrakcyjnych inwestycji.

www.ipo.pl


12.  Training Factory - fabryka liderów biznesu. Firma zajmuje się prowadzeniem profesjonalnych szkoleń dla biznesmenów i pracowników, którzy chcą zwiększyć swoje szanse na rynku pracy. Szkolenia dotyczą m.in.: zarządzania czasem, zarządania stresem, komunikacji interpersonalnej, asertywności, kreatywności, rozwiązywania konfliktów, inteligencji emocjponalnej, autoprezentacji, wystąpień medialnych, public relations, negocjacji handlowych etc.

www.trainingfactory.eu


13.  MamBiznes.pl - tu zaczyna się biznes: biznes plan, własna firma, działalność gospodarcza, pomysł na biznes, jak założyć firmę? MamBiznes.pl to pierwszy serwis w polskim Internecie w całości poświęcony tematyce młodego biznesu. Impulsem, który zrodził pomysł stworzenia portalu MamBiznes.pl, był odczuwalny w wśród młodych ludzi głód informacji o prowadzeniu własnego biznesu. Wortal powstał z myślą o osobach planujących założenie własnej firmy. Misją portalu jest przyczynianie się do rozwoju przedsiębiorczości poprzez dostarczanie bezpłatnej, fachowej i kompleksowej wiedzy na temat zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej. Na serwisie MamBiznes.pl użytkownicy mogą odnaleźć różnorodne treści na wspomniany temat: począwszy od pomysłów na biznes, przez zagadnienia dotyczące tworzenia biznesplanu, aż po procedurę zakładania firmy i samo jej prowadzenie. Osoba odwiedzająca portal może także zdobyć wiedzę o możliwościach finansowania działalności gospodarczej oraz poznać portrety przedsiębiorców, którzy odnieśli sukces w biznesie. Serwis MamBiznes.pl to także wywiady, aktualności, przydatne narzędzia oraz forum.

http://mambiznes.pl


14.  PRportal.pl - bezpłatne informacje prasowe dla biznesu.

http://prportal.pl


15.  Biznes-Firma.pl - podatki, pomysły na biznes, firma. Serwis dla małych i średnich firm. Porady dla firm, jak założyć firmę, jak prowadzić firmę, pomysły na biznes, wiadomości podatkowe i biznesowe.

www.biznes-firma.pl


16.  Walutomat.pl - Wymiana waluit po kursie średnim. Walutomat to serwis, w którym ludzie mogą wymieniać waluty z innymi ludźmi, pomijając kantory i banki. Wymiany dokonywane są zawsze po kursie średnim, czyli bez różnicy między kursem kupna i sprzedaży (tzw. spread). Pozwala to na oszczędności sięgające 2-3% w stosunku do tradycyjnych sposobów wymiany walut.

www.walutomat.pl


17.  Firma za granicą: Jak założyć firmę w Wielkiej Brytanii. Obszerny artykuł w Rzeczpospolitej.

http://www.rzeczpospolita.pl/dodatki/firma_061121/firma_a_1.html


18.  Twoja Firma - wortal dla MSP: firmy, podatki, VAT, umowy - twoja-firma.pl.

www.twoja-firma.pl


19.  PRNews.pl - banki, karty, konta oraz marketing i public relations.

http://prnews.pl


20.  VAT.pl - Proste podatki dla firm - Wszystko o podatku VAT i podatkach dla firm.

www.vat.pl


21.  PIT.pl - Proste Podatki - Twój podatek - Podatki dla małych firm i osób aktywnych.

www.pit.pl


22.  PIT.pl: ePorady: Porady podatkowe - Baza Rozwiązań Podatkowych - Twoje podatki - porady prawne. Osoba zainteresowana może w jednym miejscu sprawdzić, co na dany temat mówią urzędy skarbowe, co zostało napisane w najpopularniejszych gazetach, co mówią bezpłatne poradniki serwisów PIT.pl, sprawdzić w bazie e-Porad problemy innych podatników i poznać krótką, konkretną radę z podaniem podstawy prawnej. Baza e-Porad to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy samodzielnie prowadzą księgowość, a w spornych kwestiach chcieliby zweryfikować własne stanowisko lub zasięgnąć szybkiej opinii specjalisty.

www.e-porady.pit.pl


23.  Newsline.pl - Portal branży public relations.

www.newsline.pl


24.  InternetPR.pl - istniejący od maja 2002 roku woral poświęcony branży public relations. InternetPR.pl powstał, aby integrować i edukować poprzez wymianę poglądów, doświadczeń i opinii. Od 2006 roku społeczność internetPR.pl działa jako Fundacja internetPR.pl. Warto dodać, że serwis ma cechy wortalu społecznościowego, który ma za zadanie integrować ludzi z branży PR.

www.internetpr.pl


25.  Finansosfera.pl - porównywarka usług finasowych oraz rzetelne źródło informacji na temat produktów dostepnych na polskim rynku bankowym. Głównym celem serwisu jest umozliwienie użytkownikom wymiany opinii na temat produktów finansowych. Najważniejszą częścią serwisu są rankingi w których można znaleźć zestawienie ośmiu produktów jakie oferują banki. Istenieje możliwość sprawdzenia który bank jest najlepszy jeśli chodzi o kredyty hipoteczne, gotówkowe, samochodowe, karty kredytowe, lokaty bankowe, konta osobiste, firmowe, jak również studenckie.

www.finansosfera.pl


26.  Kariera Managera.pl - Kariera, oferty pracy, MBA, coaching, headhunting, kontrakty managerskie, rozwój zawodowy. KarieraManagera.pl jest pierwszym polskim portalem kariery dla menedżerów od średniego do najwyższego szczebla. Jego założycielami i twórcami są Nikolaus von Nathusius i Maciej Krzysztofik (Jobs.pl).

www.karieramanagera.pl


27.  Szkolenia.com - Kursy i szkolenia biznesowe dla firm. Szkolenia.com to serwis poświęcony tematyce szkoleń. Skierowany jest do przedstawicieli firm szkoleniowych i trenerów, a także do firm i odbiorców indywidualnych. Autorzy oferują aktualną informację z zakresu zmian zachodzących na rynku szkoleń, katalog firm szkoleniowych oraz bazę ofert szkoleń firm z całej Polski.

www.szkolenia.com


28.  Bankowy.net - Serwis Finansowy. Serwis Bankowynet.pl powstał w 2005 roku. Jego głównym celem jest dostarczenie szczegółowych informacji na temat produktów bankowych dostępnych w Polsce oraz przybliżenie tematyki finansów. Wortal udostępnia on-line produkty finansowe oferowane przez największe Instytucje Finansowe w Polsce. W jednym miejscu znajdziemy tutaj najciekawsze oferty. Za pośrednictwem Bankowynet.pl istnieje możliwość m.in.: złożenia wniosków (bez konieczności wychodzenia z domu) w przedmiocie takich produktów finansowych jak: konta osobiste, konta młodzieżowe, konta firmowe, kredyty gotówkowe, kredyty odnawialne, kredyty hipoteczne, kredyty mieszkaniowe oraz konsolidacyjne, karty kredytowe, lokaty, kredyty dla firm. Ponadto wortal umożliwia sprawdzenie aktualnych kursów walut, jak również śledzenie aktualnych informacji z dziedziny finansów promocji bankowych. W serwisie Bankowynet.pl internauta będzie miał możliwość porównania różnych oferty i wyboru tej najbardziej korzystnej.

http://bankowynet.pl


29.  Wfirma.pl - program do faktur, księgowość internetowa. Misją,którą kierują się twórcy serwisu wfirma.pl jest wspieranie polskich mikro przedsiębiorstw poprzez udostępnienie tanich, a w dużej części darmowych narzędzi wspomagających prowadzenie firmy. Celem jaki sobie postawili autorzy serwisu jest jak najszersze dotarcie do przedsiębiorców polskich oraz propagowanie rozwiązań informatycznych dostępnych on-line, podnoszących konkurencyjność ich użytkowników na rynku.

Podstawowe funkcje serwisu wfirma.pl:
- wystawianie faktur VAT, rachunków, faktur pro forma, faktur marża, faktur zaliczkowych, faktur końcowych;
- wydruk faktur w kilku dostępnych szablonach (prosty, elegancki, tzw. old-school) wraz z logo własnej firmy na dokumencie;
- rejestr kontrahentów i kontaktów;
- rejestr towarów wraz ze stanem magazynowym;
- automatyczne uzupełnianie rejestrów (księga przychodów i rozchodów, sprzedaż VAT);
- ewidencja wyposażenia i środków trwałych;
- rozbudowany terminarz z możliwością eksportu danych do zewnętrznych programów (format iCal);
- prowadzenie ewidencji przebiegu pojazdów oraz zakupów związanych z pojazdami;
- automatyczne księgowanie odpisów amortyzacyjnych z unikalną w takich programach możliwością przesuwania odpisów w czasie;
- rejestrowanie wydatków za pomocą prostych schematów, bez potrzeby znajomości zasad księgowania;
- uniwesalne szablony dokumentów umożliwiające tworzenie umów, druków gwarancyjnych, zestawień, wezwań do zapłaty i wszelkich innych dokumentów na podstawie danych z faktur, danych kontrahenta, danych firmy.

Program zawiera ponadto wiele innych przydatnych funkcji, które trudno w tym miesjcu wymienić. Polecamy!

http://wfirma.pl


30.  Marketing przy kawie - e-magazyn o marketingu, reklamie i kulturze popularnej. Prezentuje w lekki sposób mozaikę opinii, poglądów i idei marketingowych; opisuje najbardziej aktualne zagadnienia, będące "znakiem naszych czasów". Gromadzi również bieżące informacje ze świata marketingu i reklamy. Dostęp do zawartości serwisu internetowego www.marketing-news.pl jest bezpłatny. Strona zawiera darmowy e-magazyn ("Marketing przy Kawie") oraz archiwum artykułów na tematy związane z marketingiem, przygotowanych specjalnie dla grupy zawodowych marketerów w Polsce. Zamówienie "MpK" jest bezpłatne dla wszystkich i bardzo proste: wystarczy podać swój adres e-mailowy. Bezpłatną prenumeratę można zamówić na stronie "Subskrypcja".

www.marketing-news.pl


31.  Akademia PARP - portal edukacyjny dla małych i średnich przedsiębiorstw z systemem bezpłatnych szkoleń internetowych. Projekt jest realizowany na zlecenie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości i finansowany ze środków Unii Europejskiej.

www.akademiaparp.gov.pl


33.  Kalkulatory (firma) - oblicz swoją płacę netto; sprawdź, ile trafia do ZUS, NFZ i US.

http://biznes.interia.pl/firma/kalkulatory


34.  Firmini.pl - Forum Małego Biznesu.

http://firmini.pl/forum


35.  Ipolisa.pl - porównywarka ofert ubezpieczeniowych

http://ipolisa.pl


36.  Eurodoradca.pl - wszystko o dotacjach

www.eurodoradca.pl


37.  Odpowiedzialnybiznes.pl - oficjalna strona internetowa Forum Odpowiedzialnego Biznesu, najstarszej i największej organizacji pozarządowej w Polsce, która zajmuje się koncepcją społecznej odpowiedzialności biznesu w kompleksowy sposób. Stowarzyszenie powstało w 2000 roku, posiada status organizacji pożytku publicznego. FOB prowadzi liczne działania umożliwiające dialog i wymianę doświadczeń w zakresie odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju pomiędzy firmami, przedstawicielami władz publicznych, organizacjami pozarządowymi oraz środowiskiem akademickim.

http://odpowiedzialnybiznes.pl


38.  Blog o nazwach firm i produktów.

http://firmowe.blogspot.com


39.  Portal o inwestycjach i rozwoju przemysłu spożywczego, handlu detalicznego i hurtowego w Polsce - portalspozywczy.pl

www.portalspozywczy.pl


40.  Mentora.pl - przestrzeń dla biznesu. Wortal stanowi platformę współpracy pomiędzy mentorami biznesu, a młodymi, ambitnymi ludźmi, którzy chcą od życia czegoś więcej. Obie te społeczności przenikają się dyskutując na wybrane tematy i pisząc własne blogi.

http://www.mentora.pl


41.  Aktywa.biz - inwestowanie w praktyce.

www.aktywa.biz


42.  Obserwator Finansowy: ekonomia, debata, Polska, świat, blogi, badania i raporty.

www.obserwatorfinansowy.pl


43.  BiznesPolska.pl - wiadomości, przegląd prasy, analizy i raporty, kalendarium, baza firm, handel, finanse, giełda

www.biznespolska.pl


44.  Azerbejdżan - przewodnik dla przedsiębiorców

www.parp.gov.pl/index/more/568


45.  Bułgaria - przewodnik dla przedsiębiorców

www.parp.gov.pl/index/more/571


46.  Chiny, Hongkong - przewodnik rynkowy dla przedsiębiorców

www.parp.gov.pl/index/more/10203


47.  Indie - przewodnik rynkowy dla przedsiębiorców

www.parp.gov.pl/index/more/10206


48.  Malezja - przewodnik rynkowy dla przedsiębiorców

www.parp.gov.pl/index/more/10211 49.  Rumunia - przewodnik rynkowy dla przedsiębiorców

www.parp.gov.pl/index/more/10215


49.  Singapur - przewodnik rynkowy dla przedsiębiorców. Singapur jest najbardziej stabilnym państwem Azji Południowo-Wschodniej, zaliczanym do tzw. tygrysów azjatyckich. Rozkwit gospodarki kraju w ciągu ostatnich dwudziestu lat, charakteryzujący się średnio 5-10% rocznym wzrostem, zawdzięcza się rządom Lee Kuan Yew. Wysoko rozwinięty jest przemysł elektroniczny, chemiczny, farmaceutyczny, maszynowy, stoczniowy, odzieżowy, cementowy. Singapur to również wielkie azjatyckie centrum finansowe, bankowe - 170 banków (w tym 120 zagranicznych), handlowe (usługi wytwarzają 62% produktu krajowego brutto) oraz nowoczesne centrum naukowe.

www.parp.gov.pl/index/more/10218


50.  Turcja - przewodnik rynkowy dla przedsiębiorców

www.parp.gov.pl/index/more/8522


51.  Pozyskiwanie informacji dla prowadzenia handlu międzynarodowego. Publikacja "Pozyskiwanie informacji dla prowadzenia handlu międzynarodowego" ma na celu zapoznanie przedsiębiorców z polskimi i zagranicznymi źródłami informacji ułatwiającymi prowadzenie handlu międzynarodowego, ze szczególnym naciskiem na źródła informacji Unii Europejskiej. Publikacja ma charakter praktycznego poradnika i zawiera krótki opis każdego z wymienionych w niej narzędzi, baz danych, stron internetowych itp., wraz z linkami, ewentualnie z podaniem źródła, w którym można znaleźć dodatkowe informacje. Opisane w publikacji bazy i narzędzia dotyczą podatków, stawek celnych, regulacji wymiany międzynarodowej i wewnątrzwspólnotowej, a także informacji o rynkach, które stanowią niezbędnik każdego eksportera.

www.parp.gov.pl/index/more/19107


52.  Bezpieczny obrót gospodarczy czyli jak ograniczać ryzyko handlowe w transakcjach krajowych i eksport. Kredyt kupiecki jest najważniejszym kredytem w obrocie gospodarczym. Prawie wszyscy muszą sprzedawać z odroczonym terminem płatności. Tylko w wyjątkowych sytuacjach - monopolistyczna pozycja dostawcy wobec odbiorcy - dostawca może pozwolić sobie na sprzedaż na przedpłaty czy za gotówkę. Tutaj warto zwrócić uwagę na fakt, że często transakcja tzw. gotówkowa, czyli sprzedaż przy natychmiastowej płatności przelewem, która jednak następuje po wysłaniu towarów, wykonaniu usług, tak naprawdę jest również transakcją kredytową, obarczoną ryzykiem.

www.parp.gov.pl/index/more/557


53.  Federacja Rosyjska - przewodnik dla przedsiębiorców - jedna z pozycji cyklu wydawniczego warszawskiego Biura UNIDO, realizowanego z myślą o przedsiębiorcach, zainteresowanych rozwijaniem handlu i współpracy przemysłowej z wybranymi krajami Europy Środkowo-Wschodniej i Wspólnoty Niepodległych Państw. Obecne, drugie wydanie przewodnika zostało uaktualnione i wzbogacone o nowe informacje.

www.openkontakt.com/pl/info/rosja.php


54.  Uzbekistan - przewodnik dla przedsiębiorców

www.parp.gov.pl/index/more/267


55.  Kazachstan - przewodnik dla przedsiębiorców

www.parp.gov.pl/index/more/253


56.  Litwa - przewodnik dla przedsiębiorców

www.openkontakt.com/pl/firma/litwa1.php


57.  Łotwa - przewodnik dla przedsiębiorców. Przewodnik wprowadza w zagadnienia związane z działalnością podmiotów gospodarczych na Łotwie na tle sytuacji makroekonomicznej. Jednocześni książka ta zawiera informacje odnoszące się do praktycznych, prawnych i finansowych aspektów dwustronnej współpracy gospodarczej, mogącej leżeć w obszarze zainteresowań polskich przedsiębiorstw. To im właśnie mają służyć listy adresowe jednostek pierwszego kontaktu: organizacji, firm, urzędów, komitetów i instytucji, które mogą kazać się niezbędne jako źródła informacji i punkt odniesienia dla dalszych działań.

www.openkontakt.com/pl/firma/lotwa1.php


58.  Ukraina - przewodnik dla przedsiębiorców

www.parp.gov.pl/index/more/266


59.  Białoruś - przewodnik dla przedsiębiorców. Przewodnik w szerokim zakresie wykorzystuje materiały Wydziału Ekonomiczno-Handlowego Ambasady RP w Mińsku, publikowane na stronie internetowej www.embassypoland.nsys.by, na bieżąco aktualizowanej i zawierającej informacje niezbędne dla polskich przedsiębiorców. Szereg cennych informacji, danych liczbowych, źródeł i komentarzy odnoszących si do zjawisk gospodarczych występujących na Białorusi zawdzięczamy również specjalistom z Zakładu Międzynarodowej Współpracy Produkcyjnej Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, kierowanego przez prof. dr hab. Kazimierza Starzyka, którzy służyli radą i pomocą w ramach konsultacji o charakterze naukowo-merytorycznym.

www.openkontakt.com/pl/firma/bialorus.php


60.  Twarze Biznesu

http://twarzebiznesu.pl


61.  Manageria - Binez to ludzie i... pieniądze

http://manageria.gazeta.pl


62.  Innowatorium.pl - społeczność innowatorów i przedsiębiorców

http://innowatorium.biznes.net


63.  Moja firma - Serwis Przedsiębiorcy MSP - biznes, finanse, spółki - INFOR.pl

http://mojafirma.infor.pl


64.  Samozatrudnienie - Zamiast definicji zaostrzenie sankcji. Interpelacja nr 5801 do ministra pracy i polityki społecznej w sprawie samozatrudnienia

www.podatki.biz/artykuly/24_2016.htm


65.  Spółki - spółka cywilna, spółka z o.o., spółka akcyjna, spółki osobowe, przekształcenia spółek - Wieszjak.pl

http://spolki.wieszjak.pl
informacje| mapy| atrakcje regionalne| Mazury | kontakt emazury.com - strona główna

Żuławy, Warmia, Mazury, Suwalszczyzna

Mazury - hotele| eSolina.pl|Bieszczady| Artnes - malarstwo| Wilkasy - tanie noclegi | Weterynarz |
Biskupiec| Elbląg - hotele| Olsztyn - noclegi| Betolit| Pisz - noclegi|Kętrzyn
Chorwacja| Katalog najlepszych stron www |   noclegi Władysławowo |