mazury mazury mazury
emazury.comstrona główna serwisu
strona główna mapy atrakcje regionalne Mazury kontakt
    rejon Olsztyn
    rejon Elbląg
    rejon Malbork 
   Fotogaleria Mazur
    rejon Augustów
    rejon Bartoszyce
    rejon Biskupiec
    rejon Działdowo
    rejon Ełk
    rejon Giżycko
    rejon Gołdap
    rejon Iława
    rejon Kętrzyn
    rejon Lidzbark Warmiński
    rejon Mikołajki
    rejon Morąg
    rejon Mrągowo
    rejon Nidzica
    rejon Olecko
    rejon Ostróda
    rejon Pisz
    rejon Suwałki
    rejon Szczytno
    rejon Węgorzewo

    rejon Biebrza

  
   Weterynarz Gdańsk Pogodne
   Ksero Elbląg
   Remonty Warszawa
   Szorowarki Warszawa
   Logopeda Gaduła - Elbląg
   Masaż, gabinet masażu - Elbląg
   Bass - konserwacja boisk
   PPH Kamil - dekoracje
   Urządzenia czyszczące
   Tanie szorowarki
   Serwis RTV Elbląg
   Szorowarki Trójmiasto
    Mazury i żeglarstwo
    Sale konferencyjne
    Przewodnicy turystyczni
    Mazury jakich nie znałeś
    Mazury jesienią i zimą
    Zielone Płuca Polski
    Ciekawostki z regionu
   Hotele w Polsce - info

   noclegi Władysławowo

   Noclegi-Online
   Mazury

   Partnerzy

   IT Mrągowo
   Kurek Mazurski
   Warmia - Kanał Kopernika

 
 
 
 
 
   Portrety na zamówienie
   Artnes - obrazy na zamówienie
    Kanał Elbląski
    Mazury - fotogaleria
    Mazurska fauna
    Mazury w obiektywie
    Suwalszczyzna
    Olsztyn
    Przewojenny Elbląg
    Stoczek Klasztorny
    Kanał Elbląski - unikat w skali
     światowej

    Frombork - koncerty organowe
    Rejs przez całe Mazury
    więcej atrakcji... 

  
    Znani ludzie i Mazury
    Kanał Ostródzko-Elbląski?
    Stowarzyszenie Sadyba
    Związek Sybiraków Oddział
     w Elblągu

  
  
  
    Murzasichle - tanie noclegi


Katalog WWW


Katalog najlepszych stron www 
1.  Cudowne lata - Wonder years. Strona poświęcona jednemu z najlepszych seriali dla dzieci i młodzieży. Nie da się jednak ukryć, że i starsi od czasu do czasu lubią obejrzeć jeden czy dwa odcinki. Serial powoduje, że człowiek przypomina sobie cudowne lata dziecięce oraz ówczesne problemy i radości. Serial opisuje życie przeciętnej amerykańskiej rodziny z przedmieścia w burzliwych latach 60tych i 70tych. Na stronce można znaleźć opisy odcinków, bohaterów, życiorysy aktorów, muzykę wykorzystaną w serialu oraz odcinki do sciągnięcia w dziale download.

http://wonderyears.rox.pl


2.  Ofilmie.pl - klub filmowy. Klub Filmowy "Ofilmie" powstał 27 lutego roku 2004, a założony został przez grupę dobrych znajomych, którzy nie tylko lubią oglądać filmy, ale także (i przede wszystkim) o nich dyskutować. Na stronie znajdziemy recenzje filmów, opracowania (np. O współczesnych formach promocji filmów...), plebiscyty, dyskusje, podcast, forum... Na wyróżnienie zasługuje piękna szata graficzna. Polecamy!

www.ofilmie.pl


3.  MuzykaFilmowa.pl - soundtrack, muzyka filmowa, score, partytura, ścieżka dźwiękowa. Wszystko o muzyce filmowej. Opisy i recenzje soundtracków, wywiady z kompozytorami, relacje z koncertów i nuty. Recenzje nowości, klasyków białych kruków, czyli muzyka filmowa w każdej postaci. Portal MuzykaFilmowa.pl rozpoczął swoją działalność 1 kwietnia 2005 roku. W swojej pierwszej odsłonie witryna nosiła nazwę Score Amateur. Po licznych ulepszeniach i poprawkach technicznych oraz graficznych, w roku 2006 portal zmienił adres i nazwę na MuzykaFilmowa.pl. Witryna MuzykaFilmowa.pl powstała z myślą o wszystkich entuzjastach muzyki filmowej w Polsce. Autorzy wortalu zajmują się pisaniem recenzji najnowszych ścieżek dźwiękowych, artykułów oraz przeprowadzaniem wywiadów z kompozytami muzyki filmowej. Przygotowują również relacje z koncertów muzyki filmowej, jakie odbywają się w Polsce oraz innych ważnych wydarzeń związanych z tą dziedziną sztuki.

www.muzykafilmowa.pl


4.  Nitrofilm.pl - Konserwacja i digitalizacja przedwojennych filmów fabularnych w Filmotece Narodowej w Warszawie. Serwis Nitrofilm.pl jest pierwszym polskojęzycznym forum wymiany informacji na temat digitalizacji i rekonstrukcji archiwaliów filmowych. Docelowo będzie prezentował unikalne multimedialne dane o filmach objętych projektem. Celem serwisu jest edukacja w dziedzinie metod digitalizacji i rekonstrukcji archiwalnej taśmy filmowej oraz promocja i prezentacja kolekcji przedwojennych polskich filmów fabularnych, znajdujących się w zbiorach Filmoteki Narodowej.

www.nitrofilm.pl


5.  Alterkino.org - kino ludzi myślących. Jak piszą twórcy: "Celem Alterkino jest gromadzenie w jednym miejscu fabuły i dokumentu o wolnościowym, krytycznym społecznie odcieniu, aby wszyscy zainteresowani mogli łatwo do nich dotrzeć i wykorzystać we własnej działalności. Istnieje wiele dobrego dokumentu politycznego, który ginie przeoczony w natłoku masowej rozrywki i chaosu informacyjnego, dlatego potrzebna jest strona, która będzie docierać do takich pozycji i je archiwizować. Na tym polu istnieje w Polsce ogromna luka widoczna w porównaniu z zachodnimi stronami, które oferują bardzo szeroki przekrój tytułów o podobnej tematyce."

www.alterkino.org


6.  Film.org.pl - Stowarzyszenie Klub Miłośników Filmu. Autorzy piszą o stowarzyszeniu i stronie następująco: "W dniu 10 sierpnia 1999 roku został powołany do życia Klub zrzeszający ludzi, którzy chcieli podzielić się swoją wiedzą filmową z innymi, a także poszerzyć ją o nowe informacje. W latach 1999-2004 KMF (czyli Klub Miłośników Filmu) istniał nieprzerwanie pod adresem www.film.warka.pl. W roku 2004 wykupiliśmy domenę www.film.org.pl. Cztery lata później, w roku 2008 zarejestrowaliśmy nasz Klub w Krajowym Rejestrze Sądowym, przekształcając KMF w "Stowarzyszenie Klub Miłośników Filmu FILM.ORG.PL". Na początku roku 2009 Biblioteka Narodowa przyznała prowadzonej przez nas stronie - www.film.org.pl - międzynarodowy znormalizowany numer wydawnictw ciągłych - ISSN." Polecamy!

www.film.org.pl


7.  The Story of Oscar-Winning, Movie Sound Pioneer George Groves - historia zdobywcy Oskara, pioniera filmu dźwiękowego G. Groves'a.

www.georgegroves.org.uk


8.  Cinema Undressed - blog poświęcony kostiumom filmowym i ich roli w definiowaniu bohaterów; ikony stylu, projektanci, ciekawostki, anegdoty - wszystko co kręci się wokół mody w kinie.

http://cinemaundressed.wordpress.com


9.  Profesjonalny blog filmowy NiezłeKino.pl

http://niezlekino.pl


10.  Millionyou.com - połączenie serwisu filmowego i portalu społecznościowego. Wortal skupia społeczność widzów oraz twórców krótkich filmów. Właściciele seriwus organizują konkursy filmowe z nagrodami. Nadsyłane prace są oceniane przez Internautów oraz profesjonalistów z branży filmowej. Każde zdarzenie, ruch, a przede wszystkim kontent filmowy są starannie moderowane. Serwis odcina się od profilu pokrewnych mu miejsc z zasobami video, charakteryzujących się niekontrolowanym napływem filmów i swobodnym zachowaniem użytkowników. W przeciwieństwie do YouTube, Wrzuty, czy Dailymotion Millionyou.com jest prowadzony przez moderatora, który zamieszcza tylko filmy spełniające wymogi artystyczne i komunikacyjne.

http://millionyou.com


11.  Mymoments.pl - filmowanie wesel. Polecamy!

www.mymoments.pl


12.  Ogólnopolski Festiwal Filmów Komediowych w Lubomierzu.

www.sami-swoi.com.pl


13.  GRANICE KINA: Pamiątka z celuloidu

Czy taśma filmowa ostatecznie trafi tylko i wyłącznie do muzeów kinematografii? Czy całe kino się zdigitalizuje, a celuloid zostanie tylko pamiątką dawnych czasów?

www.filmweb.pl/article/GRANICE+KINA%3A+Pami%C4%85tka+z+celuloidu-80944


14.  Archive.org - kolekcja filmów w domenie publicznej. Domena publiczna w jej najwęższym znaczeniu to twórczość, z której można korzystać bez ograniczeń wynikających z uprawnień jakie mają posiadacze autorskich praw majątkowych, gdyż prawa te wygasły lub twórczość ta nigdy nie była lub nie jest przedmiotem prawa autorskiego.

www.archive.org/details/feature_films


15.  Fdb.pl - Internetowa baza filmowa.

http://fdb.pl


16.  Nitrofilm.pl - Projekt Filmoteki Narodowej: konserwacja i digitalizacja przedwojennych filmów fabularnych w Filmotece Narodowej w Warszawie

www.nitrofilm.pl
informacje| mapy| atrakcje regionalne| Mazury | kontakt emazury.com - strona główna

Żuławy, Warmia, Mazury, Suwalszczyzna

Mazury - hotele| eSolina.pl|Bieszczady| Artnes - malarstwo| Wilkasy - tanie noclegi | Weterynarz |
Biskupiec| Elbląg - hotele| Olsztyn - noclegi| Betolit| Pisz - noclegi|Kętrzyn
Chorwacja| Katalog najlepszych stron www |   noclegi Władysławowo |