mazury mazury mazury
emazury.comstrona główna serwisu
strona główna mapy atrakcje regionalne Mazury kontakt
    rejon Olsztyn
    rejon Elbląg
    rejon Malbork 
   Fotogaleria Mazur
    rejon Augustów
    rejon Bartoszyce
    rejon Biskupiec
    rejon Działdowo
    rejon Ełk
    rejon Giżycko
    rejon Gołdap
    rejon Iława
    rejon Kętrzyn
    rejon Lidzbark Warmiński
    rejon Mikołajki
    rejon Morąg
    rejon Mrągowo
    rejon Nidzica
    rejon Olecko
    rejon Ostróda
    rejon Pisz
    rejon Suwałki
    rejon Szczytno
    rejon Węgorzewo

    rejon Biebrza

  
   Weterynarz Gdańsk Pogodne
   Ksero Elbląg
   Remonty Warszawa
   Szorowarki Warszawa
   Logopeda Gaduła - Elbląg
   Masaż, gabinet masażu - Elbląg
   Bass - konserwacja boisk
   PPH Kamil - dekoracje
   Urządzenia czyszczące
   Tanie szorowarki
   Serwis RTV Elbląg
   Szorowarki Trójmiasto
    Mazury i żeglarstwo
    Sale konferencyjne
    Przewodnicy turystyczni
    Mazury jakich nie znałeś
    Mazury jesienią i zimą
    Zielone Płuca Polski
    Ciekawostki z regionu
   Hotele w Polsce - info

   noclegi Władysławowo

   Noclegi-Online
   Mazury

   Partnerzy

   IT Mrągowo
   Kurek Mazurski
   Warmia - Kanał Kopernika

 
 
 
 
 
   Portrety na zamówienie
   Artnes - obrazy na zamówienie
    Kanał Elbląski
    Mazury - fotogaleria
    Mazurska fauna
    Mazury w obiektywie
    Suwalszczyzna
    Olsztyn
    Przewojenny Elbląg
    Stoczek Klasztorny
    Kanał Elbląski - unikat w skali
     światowej

    Frombork - koncerty organowe
    Rejs przez całe Mazury
    więcej atrakcji... 

  
    Znani ludzie i Mazury
    Kanał Ostródzko-Elbląski?
    Stowarzyszenie Sadyba
    Związek Sybiraków Oddział
     w Elblągu

  
  
  
    Murzasichle - tanie noclegi






Katalog WWW


Katalog najlepszych stron www



 
1.  Pozytywy - serwis informacyjno-publicystyczny o tematyce kulturalnej i rodzinnej. Rodzina rozumiana jest tutaj bardzo szeroko. Trudno nie zaliczać do niej najbliższych przyjaciół, a bywa, że przypadkowo napotkany człowiek podobnie odbierający rzeczywistość staje się kimś bliskim po kilkuminutowej rozmowie. Tak więc rodzina w tym serwisie oznacza wspólnotę - myśli, doświadczeń, emocji i upodobań, na przykład kulinarnych. A że jedzenie jest czymś absolutnie niezbędnym do życia, zaś kuchnia to najważniejsze miejsce w domu, dlatego w serwisie pozytywy.com kulinaria będą równie istotne jak strawa duchowa.

http://pozytywy.com


2.  Biblionetka - serwis dla osób lubiących czytać i poszukujących informacji o książkach. Zawiera Katalog, Recenzje książek napisane przez użytkowników, Komentarze dotyczące recenzji oraz Forum - miejsce na dyskusje przede wszystkim o książkach. Jest również Czytatnik - miejsce, gdzie użytkownicy serwisu mogą dzielić się swobodnymi refleksjami na temat swoich lektur oraz zamieszczać własne utwory literackie. BiblioNETka udostępnia użytkownikom unikatowy system rekomendujący książki. Jest to specjalny algorytm, który analizując wpisane przez użytkownika oceny przeczytanych książek, znajduje i poleca mu kolejne lektury - zazwyczaj bardzo trafnie. Im więcej ocenionych książek, tym ciekawszą i dłuższą listę "polecanek" przedstawia nasz system. Algorytm "polecanek" nie tylko wynajduje interesujące lektury, ale również wyjaśnia, dlaczego dany tytuł znalazł się na liście propozycji. Podstawową cechą różniącą go od podobnego rodzaju systemów, oferowanych przez duże księgarnie, jest pełna niezależność od praw rynku. Oznacza to, że nie poleca on książek, które akurat są w sprzedaży lub w kolejnej promocji - liczą się tylko subiektywne oceny tysięcy użytkowników o podobnych preferencjach czytelniczych.

http://biblionetka.pl


3.  Obieg.pl - internetowe wydanie magazynu poświęconego szeroko rozumianej kulturze.

www.obieg.pl


4.  Podkopcem.pl: Gdzie bawiłby Kopernik? Toruń, wydarzenia, imprezy, koncerty, wystawy. Pierwszy serwis informacjny społeczności Torunia o charakterze kulturalno-rozrywkowym tworzony przez użytkowników.

www.podkopcem.pl


5.  Kulturalny Toruń.

http://kulturalnytorun.pl


6.  Wydawnictwo Znak. Od 1959 roku wydaje książki, które wpisały się trwale do kanonu kultury. Dzieła Karola Wojtyły, Josepha Ratzingera, Czesława Miłosza, Leszka Kołakowskiego, ks. Józefa Tischnera, Normana Daviesa, Umberto Eco, Josifa Brodskiego, Ryszarda Kapuścińskiego i innych głośnych autorów

www.znak.com.pl


7.  Sarmata i sarmatyzm w literaturze baroku. "O sarmatyzmie można by mówić i mówić... Jest to temat szeroki jak rzeka i na pewno nie należy ograniczać się do kilku zdań czyniąc go przedmiotem swoich rozważań. Elementem wartym dogłębnej analizy jest obecność tej ideologii w dziełach literatury, które wprowadzają nas w złożony świat sarmackiej obyczajowości, fascynującej jak i bulwersującej zarazem." - piszą w słowie wstepnym autorki tego ciekawego bloga. Są nimi Anna Góra, Ewelina Roczek i Anna Siepka. Na stronie znajdziemy m.in. dużo informacji na temat sejmików szlacheckich, listy Jana III sobieskiego do Marysieńki, przegląd twórczości Piota Skargi, przysłowia szlacheckie, dział "W kuchni sarmackiej", informacje o obyczajach sarmackich etc.

http://sarmata-barok.blogspot.com


8.  WolneLektury.pl - projekt realizowany przez Fundację Nowoczesna Polska. Działa od 2007 roku i udostępnia w swoich zbiorach lektury szkolne, które są zalecane do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i które trafiły już do domeny publicznej. Są one opracowane, opatrzone komentarzem i udostępnione w kilku formatach (html, odt, txt i pdf). Można je zgodnie z prawem, bezpłatnie przeglądać, ściągać na swój komputer, a także udostępniać innym i cytować. Projekt Wolne Lektury jest całkowicie niekomercyjny i realizowany pro publico bono.

www.wolnelektury.pl


9.  Polska Biblioteka Internetowa. Zasadniczym celem powołania PBI jest wyrównanie szans dostępu do różnorodnych publikacji wydanych dotychczas w języku polskim osobom pochodzącym z małych miast, wsi, czy innych regionów oddalonych od ośrodków akademickich i kulturalnych, gdzie komputer z łączem do Internetu może być jedyną szansą kontaktu ze zdobyczami literatury i kultury. PBI jest największym zbiorem darmowych publikacji w polskim internecie. Na portalu internauta ma możliwość dostępu do kilkanastu tysięcy pozycji. W większości są to klasyki polskiej literatury oraz publikacje naukowe i podręczniki akademickie. Interesującym działem jest zbiór dokumentów archiwalnych oraz czasopism i periodyków naukowych.

www.pbi.edu.pl


10.  Internetowe Imperium Książki - recenzje książek, książki biografie felietony recenzje.

www.iik.pl


11.  Śląska Internetowa Biblioteka Zbiorów Zabytkowych. Biblioteka Śląska w Katowicach jest jedna z najstarszych i największą biblioteką na Górnym Śląsku; jedną z ważniejszych bibliotek w kraju, znaczącą, aktywnie działającą wojewódzką samorządową instytucją kultury. Powstała w 1922 r. jako Biblioteka Sejmu Śląskiego. Od początku swojego istnienia łączyła funkcje biblioteki regionalnej, publicznej i naukowej. W 1934 roku Biblioteka Śląska przeprowadziła się do wieloletniej siedziby przy ulicy Francuskiej w Katowicach. Od 1998 roku siedziba Biblioteki znajduje się w nowym, specjalnie dla niej wybudowanym gmachu przy Placu Rady Europy 1 w Katowicach.

W roku 2006 Biblioteka Śląska zainicjowała, a następnie utworzyła wraz z Uniwersytetem Śląskim regionalną Śląską Bibliotekę Cyfrową, która dzięki otwartej formule Porozumienia ŚBC zrzesza obecnie 43 instytucje sfery kultury, nauki i edukacji z terenu Górnego Śląska i Śląska Opolskiego. Jej celem jest prezentacja w Internecie kulturowego dziedzictwa regionu historycznego Śląska w jego dawnej i współczesnej różnorodności, wspieranie działalności dydaktycznej i edukacyjnej oraz publikowanie naukowego dorobku regionu.

http://sibzz.bs.katowice.pl


12.  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - oficjalna strona internetowa.

www.mk.gov.pl


13.  Wielki słownik ortograficzny PWN prof. Edwarda Polańskiego (wydany w 2003.) wprowadził pewne zmiany w pisowni. Między innymi zrezygnowano z utrzymywania obocznej pisowni Kościół / kościół w znaczeniu: "ogół wyznawców; organizacja; instytucja". Teraz obowiązuje jedynie wielka litera, np. Kościół katolicki, Kościół prawosławny, Kościół protestancki, Cerkiew prawosławna (albo: Cerkiew), Kościoły wschodnie. Jeśli natomiast mamy na myśli 'świątynię', piszemy kościół (małą literą), np. kościół Mariacki, kościół Dominikanów, kościół Świętych (albo św. św.) Piotra i Pawła.

http://obcyjezykpolski.interia.pl/?md=archive&id=79


14.  Gdynia kulturalna - kalendarz wydarzeń kulturalnych w Gdyni. Wortal firmowany przez Urząd Miejski w Gdyni.

www.gdyniakulturalna.pl


15.  Powszechne błędy językowe - strona zawiera listę powszechnie popełnianych przez błędów językowych - interpunkcyjnych, fleksyjnych i stylistycznych, niekiedy ortograficznych.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Pomoc:Powszechne_b%C5%82%C4%99dy_j%C4%99zykowe


16.  Warto też zapamiętać, że w wypadku skracania wyrażeń stawia się wyłącznie jedną kropkę na końcu, np. itd. (i tak dalej), jw. (jak wyżej), tj. (to jest), pw. (pod wezwaniem), tzn. (to znaczy), cdn. (ciąg dalszy nastąpi), np. (na przykład), br. (bieżącego roku), śp. (świętej pamięci). Ta sama zasada dotyczy skrótów podwojonych: oo. (ojcowie), ss. (siostry, synowie), pp. (państwo).

http://obcyjezykpolski.interia.pl/?md=archive&id=20


17.  W dniach 21 I 2003 roku, 25 II 2003 roku i 25 III 2003 roku odbyły się posiedzenia zespołu roboczego Komisji Języka Religijnego Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN, w których udział wzięli zarówno członkowie Komisji, jak i goście zaproszeni jako eksperci w dziedzinie normy ortograficznej. Celem spotkań nie była zmiana istniejących przepisów ortograficznych, lecz przedstawienie propozycji ujednolicenia pisowni słownictwa religijnego, uściślenia niektórych reguł, niekiedy podanie dodatkowego uzasadnienia istniejących norm. Za pożądane uznano ograniczenie użycia wielkiej litery, jednak z zachowaniem możliwości jej zastosowania ze względów grzecznościowych, emocjonalnych lub dla podkreślenia szczególnej ważności.

www.kul.pl/zasady-pisowni-s-ownictwa-religijnego,art_3460.html


18.  Księgarnia Wydawnictwa Radwan. Wydawnictwo RADWAN specjalizuje się w publikowaniu dzieł debiutantów i autorów, którzy nie znaleźli uznania w oczach redakcji innych wydawnictw. Subiektywna ocena recenzentów nie pozwala jednoznacznie odgadnąć gustów czytelników i można popełnić omyłki na skalę odmowy wydania Harrego Pottera - dlatego wydawcy dają szansę każdemu autorowi.

www.radwan.pl


19.  RusLink.pl - wortal w całości poświęcony kulturze rosyjskiej we wszelkich jej przejawach. Codziennie najnowsze wiadomości z Rosji oraz informacje na temat imprez z nią związanych, które odbywają się w naszym kraju.

www.ruslink.pl


20.  Wydawnictwo Nomen Omen - O języku polskim [blog]

www.nomen-omen.pl/o-jezyku.html


21.  O.pl - Polski Portal Kultury - kultura i sztuka oraz fotografia, film, muzyka, teatr, grafika, rzeźba, malarstwo, literatura, design, architektura.

O.pl Polski Portal Kultury jest jednym z najstarszych (powstał w 1998 roku) oraz największych opiniotwórczych portali kulturalnych w Polsce. Swoje teksty publikują tutaj znawcy kultury oraz uznani krytycy. Podstawowym zadaniem portalu O.pl jest przekazywanie informacji do opinii publicznej o najważniejszych wydarzeniach z dziedzin: architektura, design, sztuka, nowe media, taniec, muzyka, literatura, teatr oraz sztuka filmowa. Codziennie na stronach portalu ukazują się najnowsze informacje dotyczące ważnych wydarzeń kulturalnych, wernisaży, festiwali, publikacji oraz premier zarówno filmowych, jak i teatralnych.

http://o.pl


22.  Portal Literacki Allarte.pl

www.allarte.pl


23.  Portal Pisarski Arkanaallarte.pl

www.arkanaallarte.pl


24.  YesBook.pl - Najnowsze recenzje. Książki. Internetowy antykwariat

www.yesbook.pl


25.  Fidelio.hu - węgierski portal kulturalny (po angielsku); wydarzeni akulturalne na Węgrzech

www.fidelio.hu/en


26.  Portal Kryminalny. Portal Kryminalny powstał w 2007 roku i wkrótce zyskał rangę najbardziej rozpoznawalnej strony internetowej poświęconej ogólnie pojętej tematyce kryminalno-sensacyjnej. W ciągu czterech lat istnienia Portal objął patronatem wiele książek i na bieżąco omawiał kryminalne nowości książkowe - w archiwum znajduje się ponad sześćset tekstów krytycznych, które stały się źródłem licznych cytatów. Można tu znaleźć sylwetki najbardziej uznanych twórców kryminałów, informacje o wydarzeniach związanych z twórczością kryminalną - jak choćby premiery książek czy spotkania z ich autorami. Jest także zalążek encyklopedii kryminału. Portal jest też współorganizatorem Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu. Najistotniejsze jednak jest to, że Portal Kryminalny skupia wokół siebie sporą społeczność czytelników żywo zainteresowanych twórczością kryminalną i sensacyjną.

www.portalkryminalny.pl


27.  Zbrodnia w Bibliotece. Serwis Zbrodnia w Bibliotece jest jednym z najważniejszych miejsc w polskim internecie poświęconych literaturze kryminalnej i sensacyjnej. Wraz z kilkudziesięcioma wydawnictwami od 2007 roku promuje czytelnictwo tego typu literatury, nie tylko recenzując większość ukazujących się na naszym rynku pozycji (wortal opublikował już ponad pół tysiąca recenzji!), ale także przedstawiając sylwetki twórców (ponad 150 wywiadów!) i publikując naukowe analizy twórczości kryminalnej. Serwis prezentuje plany wydawnicze polskich oficyn dotyczące książek kryminalnych, thrillerów, horrorów i tym podobnych pozycji. Organizuje i współorganizuje spotkania autorskie, festiwale kryminału i inne tego typu imprezy (wśród partnerów serwisu jest wiele instytucji kulturalnych, takich jak biblioteki i kawiarnio-księgarnie, kina). Patronuje ciekawym tytułom, ale również interesującym wydarzeniom (spotkania z autorami, przeglądy filmów, konferencje naukowe itp.). Publikuje opowiadania autorów już znanych, popularnych i tych, którzy czekają dopiero na odkrycie wydawców.

http://zbrodniawbibliotece.pl


28.  Platforma Kultury. Portal Platformakultury.pl to stworzony przez Narodowe Centrum Kultury interaktywny portal poświęcony kulturze i edukacji kulturalnej – pierwszy portal w polskim Internecie będący kompendium wiedzy o sektorze kultury, edukacji kulturalnej i animacji kultury.

www.platformakultury.pl


29.  Kocham Książki - serwis "Z miłości do książek" jest blogiem w całości poświęconym książkom. Pole zainteresowań jest szerokie i obejmuje m. in. historię książki jako takiej oraz poszczególnych wydań i egzemplarzy, aktualności na rynku wydawniczym, recenzje książek i inne. Motywacją do powstania tego bloga jest zamiłowanie jego autora do książek, które uwielbia czytać, a także jest zainteresowany innymi sprawami z nimi związanymi.

http://kochamksiazki.pl


30.  Bibliotekapiosenki.pl - Biblioteka Polskiej Piosenki.

http://bibliotekapiosenki.pl


31.  Pogotowiematuralne.pl - przezentacje maturalne.

http://pogotowiematuralne.pl


32.  Kulturalna Polska - opracowania lektur, matura, studia.

http://klp.pl


33.  Bookson.pl - dobre książki za pół ceny. Zakupy grupowe książek.

www.bookson.pl


34.  Ars Polonica - strona o zabytkowych instrumentach klawiszowych.

http://arspolonica.ocross.net


35.  Wojskowa Biblioteka Cyfrowa - Zbrojownia

Wojskowa Biblioteka Cyfrowa Zbrojownia – jest platformą cyfrową umożliwiającą gromadzenie, opracowanie i prezentację elektronicznych wersji publikacji, przygotowanych przez redaktorów w instytucjach współtworzących jej zasób oraz udostępnia je użytkownikom Internetu. Celem WBC Zbrojownia jest scalenie, a następnie rozpropagowanie, zasobu cyfrowego kopii oryginalnych zbiorów rozproszonych po kraju, stanowiących kulturowe dziedzictwo związane z Wojskiem Polskim, z jego historią i współczesnością oraz wspieranie działalności dydaktycznej i edukacyjnej, oraz publikowanie nowych treści w zakresie nauk o bezpieczeństwie i nauk o obronności. Organizacyjnym koordynatorem WBC Zbrojownia jest Centralna Biblioteka Wojskowa, która utrzymuje także domeny biblioteki cyfrowej, zapewnia internetowe łącze oraz administruje jej systemem. Zasób i centralna infrastruktura WBC Zbrojownia jest zlokalizowana na terenie Centralnej Biblioteki Wojskowej w Warszawie.

http://zbrojownia.cbw.pl:8080/dlibra




informacje| mapy| atrakcje regionalne| Mazury | kontakt emazury.com - strona główna

Żuławy, Warmia, Mazury, Suwalszczyzna

Mazury - hotele| eSolina.pl|Bieszczady| Artnes - malarstwo| Wilkasy - tanie noclegi | Weterynarz |
Biskupiec| Elbląg - hotele| Olsztyn - noclegi| Betolit| Pisz - noclegi|Kętrzyn
Chorwacja| Katalog najlepszych stron www |   noclegi Władysławowo |