mazury mazury mazury
emazury.comstrona główna serwisu
strona główna mapy atrakcje regionalne Mazury kontakt
    rejon Olsztyn
    rejon Elbląg
    rejon Malbork 
   Fotogaleria Mazur
    rejon Augustów
    rejon Bartoszyce
    rejon Biskupiec
    rejon Działdowo
    rejon Ełk
    rejon Giżycko
    rejon Gołdap
    rejon Iława
    rejon Kętrzyn
    rejon Lidzbark Warmiński
    rejon Mikołajki
    rejon Morąg
    rejon Mrągowo
    rejon Nidzica
    rejon Olecko
    rejon Ostróda
    rejon Pisz
    rejon Suwałki
    rejon Szczytno
    rejon Węgorzewo

    rejon Biebrza

  
   Weterynarz Gdańsk Pogodne
   Ksero Elbląg
   Remonty Warszawa
   Szorowarki Warszawa
   Logopeda Gaduła - Elbląg
   Masaż, gabinet masażu - Elbląg
   Bass - konserwacja boisk
   PPH Kamil - dekoracje
   Urządzenia czyszczące
   Tanie szorowarki
   Serwis RTV Elbląg
   Szorowarki Trójmiasto
    Mazury i żeglarstwo
    Sale konferencyjne
    Przewodnicy turystyczni
    Mazury jakich nie znałeś
    Mazury jesienią i zimą
    Zielone Płuca Polski
    Ciekawostki z regionu
   Hotele w Polsce - info

   noclegi Władysławowo

   Noclegi-Online
   Mazury

   Partnerzy

   IT Mrągowo
   Kurek Mazurski
   Warmia - Kanał Kopernika

 
 
 
 
 
   Portrety na zamówienie
   Artnes - obrazy na zamówienie
    Kanał Elbląski
    Mazury - fotogaleria
    Mazurska fauna
    Mazury w obiektywie
    Suwalszczyzna
    Olsztyn
    Przewojenny Elbląg
    Stoczek Klasztorny
    Kanał Elbląski - unikat w skali
     światowej

    Frombork - koncerty organowe
    Rejs przez całe Mazury
    więcej atrakcji... 

  
    Znani ludzie i Mazury
    Kanał Ostródzko-Elbląski?
    Stowarzyszenie Sadyba
    Związek Sybiraków Oddział
     w Elblągu

  
  
  
    Murzasichle - tanie noclegi


Katalog WWW


Katalog najlepszych stron www 
1.  Augustow.info - znakomita strona o Kanale Augustowskim. Opisy i zdjęcia 17 śluz, historia Kanału... Polecamy!

www.augustow.info


2.  Głuchołazy - Twoja brama w Góry Opawskie. Znakomity serwis turystyczny prezentujący atrakcje Głuchołazów i okolic. Z pewnością warto odwiedzić te miejsca!

www.glucholazy.info
3.  eSolina.pl - oficjalna strona internetowa Gminy Solina w Bieszczadach. Kawał dobrej roboty!

www.esolina.pl
4.  Para w Polskę - Telewizyjny Przewodnik po Kraju. Producentem programu jest Telewizja Polska S.A. Oddział w Szczecinie. Program ten zajął I miejsce w konkursie imienia Mieczysława Orłowicza na najlepszy program telewizyjny o turystyce.

http://szczecin.tvp.pl/parawpolske


5.  Murzasichle - noclegi "U Bukowiana" / Zofia Łukaszczyk. Na stronie mnóstwo informacji i zdjęć Murzasichle i okolic.

www.emazury.com/murzasichle


6.  Pałac w Nakomiadach. Bardzo ładna strona www traktująca o pięknym, aczkolwiek zapomnianym pałacu leżącym nieopodal Kętrzyna na Mazurach. Pałac ten to prawdziwa perła baroku holenderskiego.

www.nakomiady.pl


7.  Pensjonat Skalny w Szczawnicy. W dziale "Atrakcje" znajduje się kilka zdjęć panoramicznych Szczawnicy.

www.skalny.pl


8.  Sandomierskie klimaty - strona turystyczna przewodników sandomierskich i świętkokrzyskich. Prawdziwa skarbnica wiedzy o Sandomierzu i okolicach. Informacje o aktualnych imprezach miejskich, rajdach turystycznych, oferty noclegów w Sandomierzu i okolicy... Na uwagę zasługuje opis miejscowości leżących blisko Sandomierza, które są godne uwagi turysty.

www.sandomierskie.com


9.  Ogród dendrologiczny w Przelewicach - oficjalna strona internetowa. Gmina Przelewice leży w południowej części województwa zachodniopomorskiego. Ogród botaniczny w Przelewicach znany jest z bogactwa i różnorodności rosnących w nim roślin drzewiastych. W 1975 r. kolekcja obejmowała 418 gatunków i odmian, a dzięki planowanej rewaloryzacji ich liczba zwiększyła się w ostatnich latach do około 1200. Na terenie Ogrodu rosną niemal wszystkie chronione w Polsce gatunki drzewiaste. Rosną tu również bambusy, drzewa mamutowe (drzewa giganty, które w ojczystej Kalifornii osiągają do 95 m wysokości), metasekwoje oraz unikalne sosny z Meksyku, Himalajów, Chin i Japonii. W Ogrodzie spotkamy również najstarszy gatunek drzewa na kuli ziemskiej - miłorzęby dwuklapowe (Ginkgo biloba).

www.ogroddendrologiczny.szczecin.pl


10.  Arenda - prywatny, całoroczny ośrodek wypoczynkowy, pięknie położony nad Jeziorem Jaroszewskim na terenie Sierakowskiego Parku Krajobrazowego, niedaleko Sierakowa - na drodze z Poznania do Gorzowa Wielkopolskiego.

http://www.arenda.sierakow.pl


11.  Brzozów i okolice - Łazik Bieszczadzki

http://www.lkgm.kedra.org


12.  Karpacz - baza noclegowa (dużo ofert) i informacje. Na stronie znajduje się około 30 zdjęć Karpacza i okolic.

www.e-karpacz.pl


13.  Szklarska Poręba - baza noclegowa (dużo ofert) i informacje. Na stronie znajduje się kilkanaście zdjęć tej wspaniałej miejscowości i jej najbliższych okolic. Szklarska Poręba to miasteczko położone na wysokości 440-886 m n.p.m., na pograniczu Karkonoszy i Gór Izerskich w Dolinie Kamiennej i Kamieńczyka, u podnóża Szrenicy (1361 m n.p.m.). Hotele, pensjonaty, kwatery prywatne i schroniska górskie w Szklarskiej Porębie oferują noclegi dla ok. 10 tys. turystów!

www.szklarska.net.pl


14.  Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach. Park dysponuje miniaturami zabytków Dolnego Ślaska. Ogladając ekspozyjcę można wykrzyknąć: "Ileż tam jest wspaniałych zabytków!" Nawiasem mówiąc wspaniały pomysł, choć strona internetowa pozostawia wiele do życzenia...

www.park-miniatur.com


15.  Wortal turystyczny Okolica.pl zajmuje się promowaniem polskich miejscowości. Celem działań wortalu jest to, aby każdy użytkownik polskiego Internetu mógł w bardzo łatwy sposób dotrzeć do wiadomości na temat jego otoczenia. Wortal jest skierowany do osób, które chcą zgłębić i uporządkować wiedzę o otaczającym ich świecie: turystów, podróżników, hobbystów, badaczy, biznesmenów, krajoznawców i ludzi doceniających rolę informacji społeczeństwie nowej generacji. Wortal zawiera m. in. bazę ponad 46 000 polskich miejscowości (miasta i wsie) uwzględniającą podział administracyjny na gminy, powiaty i województwa. Bardzo przydatną funkcją serwisu jest wyszukiwarka miejscowości, a w niej: wyszukiwanie po pełnej lub częściowej nazwie, ograniczanie wyników do wskazanego województwa, pokazywanie położenia geograficznego na mapce poglądowej Polski, sortowanie wyników wg przynależności administracyjnej. Wortal Okolica.pl dysponuje również kalkulatorem odległości pozwalającym bardzo szybko ocenić odległość pomiędzy poszczególnymi miejscowosciami.

www.okolica.pl
16.  e-nocleg.pl - ogólnopolska baza noclegowa. Bardzo dużo ofert oraz znakomity system wyszukiwawczy.

www.e-nocleg.pl


17.  Wortal nastopa.pl w całości poświęcony jest jeździe autostopem. Znakomity pomysł polega na tym, że możemu tu złożyć swoją ofertę wyjazdu łącznie z opisem - kiedy jedziemy, gdzie oraz ile życzymy sobie za zabranie dodatkowego pasażera. Swoje oferty składają również osoby chcące zabrac się na stopa.
Przykład: Dni robocze (data wyjazdu) - Augustów (Polska) -> Bartoszyce (Polska) - 5 (liczba odsłon) - Detale (szczegółowy opis oferty

www.nastopa.pl
18.  Wspaniały, aczkolwiek mało znany Pałac w Krowiarkach. Krowiarki to wieś położona na południu Polski - 12 km od Raciborza. W skład kompleksu pałacowego w Krowiarkach wchodzą: budynek główny - Pałac, park w stylu angielskim, zabytkowe mauzoleum oraz inne budynki takie jak wozownia i stajnia. O rozmiarach Pałacu w Krowiarkach świadczy fakt, iż obiekt liczy sobie 115 sal, zaś podziemia - 30 piwnic, układających się w prawdziwy labirynt. Powierzchnia Pałacu (budynku głównego) wynosi około 4000 m2, zaś powierzchnia całkowita całej rezydencji wynosi około 6,5 tys m2. Obok Pałacu znajduje się park w stylu angielskim. W drzewostanie można spotkać wiele gatunków egzotycznych. Powierzchnia parku wynosi 17,5 ha.

Pałac w Krowiarkach jest zatem jednym z najokazalszych pałaców na południu Polski, malowniczo położonym w pięknym krajobrazowym parku. Historia miejsca sięga 1678 roku, kiedy to w wiosce Krowiarki został wzniesiony zamek należący do rodziny Beess. Wielokrotnie jeszcze zmieniali się właściciele tego miejsca. Warto podkreślić, iż pałac przetrwał drugą wojnę światową w stanie nienaruszonym. Była tutaj szkoła aktywu politycznego, a od 1947 roku - Państwowy Dom Dziecka i przedszkole. W 1963 roku pałac przejął Szpital Rehabilitacyjno-Ortopedyczny. Nie na długo jednak, gdyż opuścił to miejsce już w 1970 roku, po czym rozpoczął się okres powolnego procesu niszczenia. Po prywatyzacji w latach dziewięćdziesiątych nowy już właściciel nie przeprowadził remontu, ani nie zabezpieczył obiektu. Dopiero w 2007 roku pałac został sprzedany powtórnie i dopiero od tego momentu trwają prace remontowe. Mimo wielu zniszczeń pałacowe wnętrza zachowały niepowtarzalny wystrój. Interesujący jest szczególnie zespół pomieszczeń z nietypowym układem sal. Zachowane są wspaniałe dekoracje i detale architektoniczne.

www.krowiarki.pl


19.  Wspaniały, aczkolwiek mało znany Pałac w Krokowej - prawdziwy symbol pojednania między narodami. Dzieje wsi Krokowa są od początków związane z losami rodu von Krockow. Protoplaści rodu pojawili się na tych ziemiach już w XIII wieku, razem z przybywającymi na Pomorze Krzyżakami. Niebawem ród stał się jednym z najznamienitszych na Pomorzu. Jego członkowie wiernie służyli przez wieki królowi polskiemu jako generałowie i dyplomaci. Niektórzy z nich zachodzili bardzo wysoko, m. in. dlatego zaczęli używać spolszczonej formy nazwiska - Krokowski. Trzeba jednak zaznaczyć, iż zdarzało się, że reprezentanci tego znamienitego rodu wiernie udzielali się w służbie władców Prus. Czasem wynikały z tego dramatyczne sytuacje, jak w czasie bitwy pod Grunwaldem - jeden z Krokowskich walczył po stronie Krzyżaków, a drugi w wojskach polskich. Najwyżej z rodu zaszedł Reinhold von Krockow, który był dyplomatą na dworze Zygmunta Augusta i Stefana Batorego. Chociaż w czasie rozbiorów Krokowscy dość szybko ulegli ponownemu zniemczeniu, to dwa razy dziedziczki dóbr wychodziły za mąż za Polaków i w ten sposób doprowadzały do przejścia majątku w polskie ręce. W 1939 roku powtórzyła się niezwykła sytuacja spod Grunwaldu - podczas kampanii wrześniowej jeden z Krokowskich walczył po stronie polskiej, a dwóch jego braci - w Wehrmachcie. Po zajęciu wsi przez Rosjan w 1945 roku, mieszkańcy wstawili się za swoimi panami i uratowali ich od śmierci. Nie oznmaczało to jednak taryfy ulgowej dla przedstawicieli znienawidzonego ziemiaństwa. Niedługo po wojnie Krokowscy zmuszeni zostali do opuszczenia majątku, po czym wyjechali do Niemiec. Zostali wywłaszczeni. W 1990 roku przedstawiciele rodziny powrócili do Polski. Piękny pałac - wielowiekowa siedziba rodu von Krockow - był kompletnie zdewastowany. Z inicjatywy najstarszego z żyjących Krockow'ów - Albrechta - i władz gminy Krokowa powstała Fundacja Europejskie Spotkania - Kaszubskie Centrum Kultury Krokowa. Dzięki niej wspaniały Pałac został odbudowany, a w jego wnętrzach mieści się dziś muzeum, w którym można zobaczyć m. in. pamiątki rodowe. Niesamowite wrażenie robi jedna z sal pałacu, który stanowi dziś siedzibę Fundacji Europejskie Spotkania KCK (Kaszubskie Centrum Kultury) Krokowa.

www.maxmedia.pl/krokowa


20.  Drewniany domek w Obidzy koło Piwnicznej na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego. Z pokoi gościnnych rozpościera się urzekający widok na Obidzę i Dolinę Popradu.

www.obidza.pl


21.  Ciekawa strona internetowa (5 wersji językowych) odkrywająca dla internautów tajemnice i uroki zamku Grodziec leżącego na Pogórzu Kaczawskim nieopodal Złotoryi (na Dolnym Śląsku). Jak ciekawostkę można przytoczyć fakt, iż kręcono tu kilka różnych reality show. Swoje programy nagrywały tu m.in. ekipy z USA, Szwecji i Rosji. Na zamku w Grodźcu kręcono również polskie seriale: "Przyłbice i kaptury", "Wiedźmin" oraz spektakl "Romeo i Julia".

www.grodziec.com


22.  Strona poświęcona dzielnicy Powiśle w Warszawie. Aktualności, ciekawe wydarzenia, historia, forum, galeria zdjęć.

www.powisle.waw.pl


23.  Apartamenty w "Dolinie Krokusów" - Kościelisko nieopodal Zakopanego.

www.apartamenty-chotarz.pl


24.  Traveliusz.pl - nowoczesna baza ofert turystycznych.

www.traveliusz.pl


25.  Apartamenty przy plazy w Międzyzdrojach.

www.przyplazy.pl


26.  Spala.info.pl - Serwis turystyczno-informacyjny. Spała leży w województwie łódzkim, 9 km na wschód od Tomaszowa Mazowieckiego, nad pilicą i jej dopływem Gacią. Spała i położony niedaleko niej Inowłódz to dawne uzdrowiska, których rozkwit nastąpił w XIX w. Atutami tych miejscowości były: zdrowy klimat, bogactwo naturalne w postaci borowin i wykorzystywanie wód leczniczych. Spała jest znana przede wszystkim z znajdującego się tutaj Ośrodka Przygotowań Olimpijskich, stanowiącego profesjonalną bazę treningową dla kadry narodowej i olimpijskiej kilkudziesięciu dyscyplin sportowych. Ośrodek jest także jedną z najlepszych w kraju placówek rehabilitacyjno–konferencyjnych.

www.spala.info.pl


27.  Galeria Południowa Wielkopolska - na stronie można znaleźć opisy miejscowości, fotografie dworów, pałaców, zamków, zabytkowych kościołów, parków oraz innych wartościowych miejsc. Dla mieszkańców tego regionu będzie to okazja dowiedzenia się czegoś ciekawego o swoim miejscu zamieszkania, a dla reszty odwiedzających możliwość poznania zakątków Wielkopolski.

www.galeriawielkopolska.info


28.  Hotel Zamek na Skale - Czterogwiazdkowy, luksusowy hotel w Trzebieszowicach koło Lądku Zdroju. Hotel był współorganizatorem pobytu uczestniczek konkursu Miss World 2006 na Ziemi Klodzkiej oraz fundatorem nagrody Miss Talent 2006.

www.zameknaskale.com.pl


29.  Salewykladowe.pl - wynajem sal wykładowych. Duża baza obiektów dysponujących salami wykładowymi.

www.salewykladowe.pl


30.  Dawne Kłodzko - Das alte Glatz - Old Klodzko / Miasto jakiego nie znasz. Jeden z najlpszych wortali miejskich w Polsce. Prezentuje bogatą historię Kłodzka, ponad 2 tys. zdjęć z Kłodzka i okolic (w tym wiele zdjęć archiwalnych). Kłodzko to miasto w województwie dolnośląskim, będące stolicą największego powiatu w Polsce, jakim jest Powiat Kłodzki. Zlokalizowane w centralnej części Kotliny Kłodzkiej miasto jest położone nad rzeką Nysą Kłodzką i jej dopływami w odległości ok. 100 km na południe od Wrocławia. Centralna część miasta usytuowana jest przed przewężeniem pomiędzy Górą Forteczną a Owczą Górą, w które wpływa Nysa Kłodzka - śródmieście i starówka znajdują się po lewej stronie biegu rzeki. Powierzchnia miasta wynosi ok. 2500 ha, zamieszkuje je ok. 27 000 mieszkańców. Na terenie Kłodzka znajdują się liczne atrakcje turystyczne - na szczególną uwagę zasługuje Twierdza Kłodzka, Podziemna Trasa Turystyczna, gotycki most św. Jana na Młynówce oraz kłodzkie kościoły. Warto odwiedzić również Muzeum Ziemi Kłodzkiej, w którym znajdują się liczne eksponaty dotyczące Kłodzka i Ziemi Kłodzkiej oraz ekspozycje stałe i czasowe.

www.dawneklodzko.pl


31.  Agrowypoczynek.pl - agroturystyka w Polsce.

www.agrowypoczynek.pl


32.  Visit Małopolska! Odwiedź Małopolskę. Kto w niespotykany sposób, budując kopce, czci pamięć miejsca lub osoby? Gdzie natrafisz na jedyną w Europie pustynię? W jakim miejscu możesz zobaczyć unikatowe zbiory muzealne i być świadkiem niespotykanych obrzędów? Gdzie swoją różnorodnością zadziwi cię natura? Odpowiedź jest prosta – tylko w Małopolsce! Na historię i tradycję Małopolski składa się przede wszystkim różnorodność kulturowa. Przez stulecia żyli obok siebie między innymi Polacy, Łemkowie i Żydzi. Obecność przenikających się kultur jest widoczna niemal na każdym kroku. Co roku w Małopolsce odbywają się barwne festiwale etniczne: łemkowska Watra w Zdyni, czy Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie. Małopolanie nie zapominają także o swojej tradycji. W niedzielę poprzedzającą Wielkanoc na ulicach Lipnicy Murowanej można trafić na niespotykany korowód palm wielkanocnych. Z kolei święta Bożego Narodzenia poprzedza konkurs szopek, który odbywa się na początku grudnia na Krakowskim Rynku.

www.visit.malopolska.pl


33.  Fotografie Krakowa - bardzo bogaty bank zdjęć z Karkowa. Strona zachęca do odwiedzenia tego starego nadwislańskiego grodu!

www.wawel.net/galeria.htm


34.  Turystyczna Polska. Wortal informacyjny z bazą noclegową

www.turystycznapolska.pl


35.  Wrocław słynie z... krasnali. Krasnale przybyły do stolicy Dolnego Śląska dawno temu i od razu się tu zadomowiły. Mimo iż muszą znosić nawet porwania, nadal pojawiają się kolejne. Razem jest ich już obecnie ponad 40 (styczeń 2008). Na stronie fotografie niektórych wrocławskich krasnali...

www.wiadomosci24.pl/artykul/wroclawskie_zaglebie_krasnoludkowe_48943.html


36.  Krasnale.pl - wszystko o najnowszej atrakcji turystycznej Wrocłwia, czyli wrocławskich krasnalach. Na stronie znajdziemy m.in. wiadomości zaczerpnięte z poważnych opracowań naukowych i źródeł historycznych, których autorami są np. Aleksander Brückner, Julian Krzyżanowski czy Oskar Kolberg. Przeczytamy w nich np. o rodowodzie krasnoludków, ich zwyczajach, sposobie ubierania się i codziennych zajęciach.

www.krasnale.pl


37.  Pinkwart - oficjalna strona internetowa Macieja Pinkwarta - polskiego podróżnika, autora licznych książek o tematyce turystycznej, wielkiego miłośnika Zakopanego i Tatr.

www.mati.com.pl/pinkwart


38.  Dwory Małopolski - strona poświęcona jest dworom (a także dworkom, pałacom i pałacykom, również willom - ale nie zamkom) usytuowanym w obecnych granicach administracyjnych Małopolski. Znajdą się tu informacje na temat dworów istniejących (jeszcze!) w naszym regionie - a w niektórych przypadkach już nie istniejących, ale z jakichś powodów znaczących dla historii tego skrawka ziemi - ich położenia, architektury, historii, stanu obecnego i...

www.dworymalopolski.pl


39.  Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach. Odwiedzający ten Park mają możliwość zapoznania się z obiektami zabytkowymi takimi jak pałace, klasztory, kościoły, starówki miast dolnośląskich itp., odwzorowanymi dokładnie w skali l:25. Informacje oprowadzających, jak również opisy przeszłości obiektów, zaznajamiają zwiedzających z ich walorami historycznymi. Modele te są wykonane najnowszymi metodami technicznymi, z materiałów odpornych na oddziaływanie warunków atmosferycznych, co umożliwia wystawianie tych modeli w parkowym otoczeniu.

www.park-miniatur.com


40.  Pierwszy polski serwis wymiany domów. Wymiana domów to popularna od dziesiątek lat na całym świecie forma spędzania urlopu. Termin oraz okres wymiany określają dwie zainteresowane strony. Twój potencjalny partner do wymiany może mieszkać na drugim końcu Polski lub w niedalekiej miejscowości turystycznej. Tylko Ty decydujesz gdzie pojedziesz i na jak długo! Zalety? Wymiana domów daje niesamowite korzyści, nie tylko materialne.

www.domzadom.pl


41.  Opactwo w Lądzie nad Wartą - oficjalna strona internetowa. Opactwo cystersów w Lądzie (powiat słupecki, województwo wielkopolskie) to dawny klasztor cystersów, obecnie placówka salezjanów.

www.lad.pl


42.  Ośrodek szkoleniowo-wypoczynkowy w Zatwarnicy w Bieszczadach. Ośrodek znajduje się na obszarze Parku Krajobrazowego Doliny Sanu oraz w otulinie Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Dwa powyższe parki wraz z Ciśniańsko - Wetlińskim Parkiem Krajobrazowym wchodzą w skład Międzynarodoweg Rezerwatu Karpaty Wschodnie. Bliskość Połoniny Wetlińskiej oraz oznakowane szlaki turystyczne biegnące w pobliżu ośrodka umożliwiają gościom dotarcie do najpiękniejszych miejsc w Bieszczadach.

www.zatwarnica.bieszczady.pl


43.  Zobacz Śląsk! - zobacz.slask.pl - Górny, Dolny, České Slezsko, Katowice, Opole, Wrocław, Opava, Bytom, Chorzów, Gliwice, Jastrzębie Zdrój, Mikołów, Mysłowice, Piekary Śląskie, Pszczyna, Racibórz, Ruda Śląska, Rybnik, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Tarnowskie Góry, Tychy, Wodzisław Śląski, Zabrze, Żory, Bieruń, Bojszowy, Chełm Śląski, Czechwice-Dziedzice, Czerwionka-Leszczyny, Gaszowice, Gierałtowice, Goczałkowice-Zdrój, Godów, Gorzyce, Imielin, Jankowice Rybnickie, Jejkowice, Kalety, Knurów, Kobiór, Kornowac, Krupski Młyn, Krzanowice, Krzyżanowice, Kuźnia Raciborska, Lędziny, Lubomia, Lyski, Łaziska Górne, Marklowice, Miasteczko Śląskie, Miedźna, Mszana, Nędza, Ornontowice, Orzesze, Ożarowice, Pawłowice, Pietrowice Wielkie, Pilchowice, Pszów, Pyskowice, Radlin, Radzionków, Rudnik, Rudziniec, Rydułtowy, Sośnicowice, Suszec, Świerklaniec, Świerklany, Toszek, Tworóg, Wielowieś, Wyry, Zbrosławice

http://zobacz.slask.pl


44.  Kraków Zaprasza - Krakowski Portal internetowy. Wortal stanowi bardzo dużą bazę danych informacji o grodzie Kraka. Znajdziemy tu m.in. mapę centrum Krakowa do wydrukowania, dużo informacji o mieści oraz setki wspaniałych zdjęć.

http://krakow.zaprasza.net


45.  OnTheGo.pl - nowoczesne technologie w turystyce. Blog poświęcony zastosowaniom nowych technologii w turystyce.

http://onthego.pl


46.  Dziennik Turystyczny - codzienne informacje z branży turystycznej. Misją wortalu jest dostarczanie każdego dnia najświeższych wiadomości z szeroko rozumianej branży turystycznej. Wortal zorientowany jest w kierunku właścicieli i pracowników biur podróży, obiektów noclegowych, przewoźników, obiektów gastronomicznych, samorządów, organizacji i stowarzyszeń, twórców projektów e-turystycznych, mediów oraz wszystkich tych, którym sprawy turystyczne są bliskie. Ma za zadanie łączyć i integrować ludzi związanych z turystyką. Wskazując i opisując najważniejsze kwestie, problemy i zagadnienia - nie boi się stawiać trudnych pytań. Pragnie stać się platformą wymiany informacji oraz poglądów i pomysłów na poprawę kondycji polskiej branży turystycznej.

http://dziennikturystyczny.pl


47.  Smaki Wrocławia - wortal zorientowany na promocję wrocławskich restauracji oraz tradycji kulinarnych miasta nad Odrą. Na szczególną uwagę zasługuje profesjonalny spis wrocławskich restauracji obejmujący ponad 100 lokali! Znajdziemy tu również liczne przepisy kulinarne. Polecamy!

http://smakiwroclawia.pl


48.  Slupia.info.pl - interaktywna strona promująca rzekę Słupia. Nie jest to zwyczajny serwis jakich wiele w internecie. Bardzo nowatorskie podejście do tematu i ogrom pracy włożonej w wykonanie strony gwarantuje niezapomniane wrażenia. Gorąco polecamy!

www.slupia.info.pl


49.  Lebanoclegi.pl - kwatery, domki letniskowe, kempingi, wczasy w Łebie. Noclegi w Łebie na każdą kieszeń. Tanie kwatery, ekskluzywne hotele, pensjonaty, domy wczasowe, domki letniskowe, kempingi. Znajdziesz tu kalendarz imprez, jakie mają miejsce w Łebie. Zobaczysz mapę Łeby oraz zdjęcia Łeby i okolic. Zobaczysz jak wyglądają wydmy ruchome i Słowiński Park Narodowy. Dowiesz się ciekawych rzeczy o Parku Jurajskim (dinozaury).

www.lebanoclegi.pl

Łeba noclegi - noclegi w Łebie.


50.  Sudety24.eu - zarezerwuj nocleg,wymarzony ślub,znajdź dobry lokal i SPA. Oficjalny serwis internetowy Panoramy Ziemi Kłodzkiej.

www.sudety24.eu


51.  Panorama Ziemi Kłodzkiej - archiwalne numery online.

www.sudety24.eu/archiwum


52.  Villa Bohema - hotel, spa i restauracja w Kazimierzu Dolnym.

www.villabohema.pl


53.  Folwark Walencja - pensjonat restauracja w Kazimierzu Dolnym.

www.folwarkwalencja.pl


54.  Hotel Zajazd Piastowski w Kazimierzu Dolnym. Dogodna lokalizacja hotelu w cichym i spokojnym przedmieściu Kazimierza Dolnego, w otoczeniu słonecznych wzgórz, sadów i ogrodów oraz lessowych, głębokich, cienistych wąwozów sprzyja udanemu wypoczynkowi. Bliskość centrum zabytkowego miasteczka o unikalnych walorach krajobrazowych oraz z cennymi dziełami budownictwa renesansowego sprawia, że jest to idealne miejsce na pobyt związany ze zwiedzaniem miasta.

www.zajazdpiastowski.pl


55.  Willa Orle Gniazdo - komfortowe pokoje w Kazimierzu Dolnym.

www.orlegniazdo.com


56.  Noclegi-podkarpacie.pl - baza noclegowa województwa podkarpackiego. Bieszczady, Beskid Niski, Rzeszów, Krosno, Przemyśl, Sanok, Dukla, Solina, Polańczyk.

http://noclegi-podkarpacie.pl


57.  Pałac Margot w Karpaczu.

www.palacmargot.pl


58.  Primavera Conference & spa - hotel w Jastrzębiej Górze.

www.primaveraspa.pl


59.  Hotel Leda w Kołobrzegu.

www.hotelleda.pl


60.  Marena Spa - centrum spa w Międzywodziu.

http://marena.pl


61.  WarsawTour - Oficjalny portal turystyczny miasta stołecznego Warszawy.

www.warsawtour.pl


62.  Retro Hostel w Poznaniu - oferuje tanie noclegi w samym centrum Poznania, w kamienicy o dźwięcznej nazwie Willa Kwiatowa. Jest to pięknie odremontowany, secesyjny budynek, w którym poczuć można klimat starego miasta. Hostel znajduje się blisko przystanków PKP i PKS, Starego Browaru. Nieopodal: knajpki, kina, baseny, muzea, teatry, Międzynarodowe Targi Poznańskie.

www.retrohostel.pl


63.  Kania Lodge - Eleganckie ustronie na wsi. Luksusowy pensjonat znajdujący się na Kaszubach - około 40 km na południe od Gdańska oraz 8 km od nieoficjalnej kaszubskiej stolicy, czyli Kartuz. W Kania Lodge znajduje się jedna z największych i najbardziej interesujących piwniczek z winem w Polsce. Na liście znajduje się 250 win reprezentujących czołowe winnice z całego świata. Prestiżowy magazyn winiarski "Wine Spectator" w 2009 roku przyznał Kania Lodge "Award of Excellence". Tutejsza restauracja jest jedną z dwóch restauracji w Polsce, które kiedykolwiek zdobyły tę prestiżową nagrodę. Miesięcznik Wine Spectator, wydawany w Nowym Yorku, jest wiodącym światowym magazynem winiarskim z 2,5 milionami czytelników oraz milionem osób odwiedzających co miesiąc jego stronę internetową - www.winespectator.com.

http://kanialodge.com.pl


64.  Dworek Novello na Kaszubach - do dyspozycji gości 28 komfortowych, indywidualnie zaprojektowanych i stylowo urządzonych pokoi, z których numery od 1-12 nazwane są regionami świata, a numery od 13-28 nazwane są regionami Polski. Wszystkie pokoje posiadają łazienkę z prysznicem, telewizor i dostęp do internetu. W skład dworku wchodzi 20 pokoi 2 osobowych, 6 apartamentów 2 osobowych, 1 pokój 1 osobowy, 1 apartament z 4 pokojami. Pokoje znajdują się na I piętrze, może w nich przebywać ok. 75 osób. Dworek dysponuje także 4 nowymi, klimatyzowanymi domkami campingowymi dla 32 osób. Każdy jest wyposażony w łazienkę z prysznicem oraz kuchnię.

www.novello.pl


65.  Carpooling.pl - giełda darmowych ogłoszeń, dzięki której kierowcy i pasażerowie umawiają się na wspólne przejazdy. Aktualne oferty można przeglądać, korzystając ze znajdującej się na stronie wyszukiwarki.

www.carpooling.pl


66.  Obozyjezykowe.pl - Studium Języków Obcych przy Fundacji Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu zaprasza na obozy językowo-sportowe do Nowej Studnicy na Pojezierzu Wałeckim.

www.obozyjezykowe.pl


67.  Portal Polska Wita to serwis społecznościowy dla miłośników podróży po Polsce, połączony z bazą miejsc noclegowych. Umożliwia znalezienie informacji o najciekawszych zakątkach Polski, obejrzenie i zamieszczanie pięknych fotografii, jak również przeczytanie ekscytujące historie innych podróżników. Polskawita.pl to także miejsce, w którym każdy może wziąć udział w dyskusji na forum i podzielić się swoimi doświadczeniami z dotychczasowych podróży, a także uzyskać rady i wskazówki dotyczące przyszłych wojaży. Zarejestrowani użytkownicy mogą uzyskać dostęp do rezerwacji miejsc noclegowych on-line, ustalania tras wędrówek, zapamiętywania kontaktów do ulubionych miejsc, przeglądania archiwalnych wydań dwumiesięcznika i wielu innych opcji.

www.polskawita.pl


68.  Ośrodek "Kręgski Młyn" znajduje się w miejscowości Krąg (gmina Starogard Gdański), na pograniczu Kociewia i Kaszub. Położony jest na zakolu rzeki Wierzyca, będącej krainą pstrąga i lipienia. Do dyspozycji gości gospodarze przygotowali pięć stylowo wyposażonych pokoi, każdy z własną łazienką. Pokoje oraz sala z kominkiem, w którym spożywane są posiłki, mieszczą się w odrestaurowanym dworku. Bardzo blisko stąd do Starogardu Gdańskiego. Niedaleko stąd także do Gdańska (40 km), Malborka (40 km), Pelplina (20 km) oraz skansenu we Wdzydzach (50 km). W odległości 25 km znajduje się pole golfowe w Postołowie.

www.kremlyn.pl


69.  Gospodarstwo Agroturystyczne Wilcza Jama - 7 domków we wsi Smolnik w Bieszczadach. Smolnik jest jednym z najstarszych ośrodków górnictwa naftowego na świecie, kopalnie ropy naftowej istniały tu przed rokiem 1884. Wieś leży na szlaku architektury drewnianej województwa podkarpackiego. Po II wojnie światowej wieś uległa całkowitemu zniszczeniu i wysiedleniu. W latach 1945-1951 Smolnik znajdował się na obszarze ZSRR. Pozostała zabudowa i infrastruktura zostały zupełnie rozebrana. Obecna osada powstała po roku 1956 w odległości jednego kilometra na północ od starej lokacji.

www.muczne.pl


70.  Rewa - tanie noclegi nad morzem, połowy z łodzi, windsurfing; doskonałe miejsce wypadowe: Hel, Gdynia, Sopot, Gdańsk. Atrakcje: wędkarstwo morskie, windsurfing, kitesurfing.

www.tanie-noclegi-morze.pl


71.  Tym, czym dla Nowego Jorku jest Statua Wolności, a dla Paryża Wieża Eiffla, tym dla Bydgoszczy była Fontanna Potop. Ta rzeźba stworzona przez Ferdynanda Lepcke w 1904 roku stanowiła symbol Bydgoszczy. Przy niej spotykali się i fotografowali Polacy, Niemcy i Żydzi zamieszkujący miasto. Na tle rzeźby przedstawiającej biblijny potop pamiątkowe zdjęcia robili sobie nowożeńcy, dzieci przyjęte do Pierwszej Komunii lub Konfirmacji, szkolni koledzy a nawet żałobnicy po uroczystościach pogrzebowych. Tu w upalne dni dzieci chłodziły się w strugach fontanny. Nie było bydgoszczanina, który nie znałby Potopu. Nie było przyjezdnego, który nie chciałby zobaczyć jednej z najbardziej urokliwych rzeźb w Europie. W 1943 roku hitlerowcy zburzyli fontannę. Niedźwiedzica z niedźwiadkiem, człowiek owładnięty wężami i główna część rzeźby przedstawiająca mężczyznę ratującego innych od fal potopu zostały przetopione na wojenne armaty. Pozostała pusta niecka.

Stowarzyszenie Odbudowy Bydgoskiej Fontanny Potop zamierza dokonać rekonstrukcji rzeźby w parku Kazimierza Wielkiego. Dotąd, dzięki społecznej ofiarności oraz pomocy instytucji samorządowych regionu kujawsko-pomorskiego, udało się odtworzyć niedźwiedzicę z niedźwiadkiem. W najbliższym czasie odlany zostanie człowiek owładnięty wężami. Trwa remont niecki i instalacji wodnych.

www.potopbydgoski.pl


72.  Krodo.pl - pomysły na wycieczki po Polsce. Turystyczny serwis społecznościowy, na którym można znaleźć, jak również zamieścić dane o ciekawych miejscach w Polsce. Nazwa wortalu wywodzi się od imiena jednego z bogów słowiańskich lub saskich.

http://krodo.pl


73.  Gotocarpathia.pl - Zielona Turystyka Karpacka. Strona internetowa promująca wypoczynek i atrakcje turystyczne w południowo-wschodniej Polsce i północno-wschodniej Słowacji.

www.gotocarpathia.pl


74.  e-podroznik.pl - rozkład jazdy PKS, PKP, busy. Serwis e-podróżnik.pl służy do planowania podróży autobusami, koleją oraz samolotami. Prezentujemy rozkłady jazdy ponad 450 przewoźników autobusowych i kolejowych, prowadzimy sprzedaż biletów w krajowej i międzynarodowej komunikacji autobusowej oraz w komunikacji lotniczej.

Portal e-podróżnik.pl pozwala pasażerom porównać oferty różnych przewoźników jeżdżących na danej trasie (np. czasy przejazdu i ceny biletów). Jest to wyszukiwarka największa na polskim rynku i jedyna, która prezentuje dane zarówno przewoźników drogowych, jak i kolejowych. Jako jedyna pokazuje również połączenia z przesiadką.

W serwisie e-podróżnik.pl można kupić bilety online n...a kursy: PKS Mrągowo, PKS Piotrków Trybunalski, PKS Biała Podlaska, PKS Białystok, PKS Radomsko, Veolia Transport, PKS Kraków, PKS Gorzów Wlkp, PKS Suwałki, PKS Bytów, PKS Wschód, PKS Gryfice, PKS Bełchatów, PKS Elbląg, PKS Nowy Sącz, PKS Stalowa Wola, PKS Mława, PKS Zamość, Szwagropol, Halobus.

W portalu e-podróżnik.pl można również kupić bilety na międzynarodowe trasy autokarowe oraz bilety lotnicze zarówno tradycyjnych jak i tanich linii lotniczych.

www.e-podroznik.pl


75.  Paul - Podróże z Duszą.

Biuro Turystyczne Paul - Podróże z Duszą uzyskało status prawny w roku 2009, ale było organizatorem czynnego wypoczynku dzieci i młodzieży już przed tym rokiem. Misja biura zawiera się we frazie: "podróże z duszą". Właściciele chcą, aby wyprawy, które przygotowują miały w sobie "duszę", czyli coś ożywiającego, niebanalnego, głębokiego. Taki klimat tworzą przede wszystkim ludzie stanowiący kadrę biura turystycznego, jak również cele (miejsca) podróży oraz bogactwo wartości chrześcijańskich (organiazaotorzy starają się, by były one obecne w większości propozycji).

www.podrozezdusza.pl
informacje| mapy| atrakcje regionalne| Mazury | kontakt emazury.com - strona główna

Żuławy, Warmia, Mazury, Suwalszczyzna

Mazury - hotele| eSolina.pl|Bieszczady| Artnes - malarstwo| Wilkasy - tanie noclegi | Weterynarz |
Biskupiec| Elbląg - hotele| Olsztyn - noclegi| Betolit| Pisz - noclegi|Kętrzyn
Chorwacja| Katalog najlepszych stron www |   noclegi Władysławowo |