mazury mazury mazury
emazury.comstrona główna serwisu
strona główna mapy atrakcje regionalne Mazury kontakt
    rejon Olsztyn
    rejon Elbląg
    rejon Malbork 
   Fotogaleria Mazur
    rejon Augustów
    rejon Bartoszyce
    rejon Biskupiec
    rejon Działdowo
    rejon Ełk
    rejon Giżycko
    rejon Gołdap
    rejon Iława
    rejon Kętrzyn
    rejon Lidzbark Warmiński
    rejon Mikołajki
    rejon Morąg
    rejon Mrągowo
    rejon Nidzica
    rejon Olecko
    rejon Ostróda
    rejon Pisz
    rejon Suwałki
    rejon Szczytno
    rejon Węgorzewo

    rejon Biebrza

  
   Weterynarz Gdańsk Pogodne
   Ksero Elbląg
   Remonty Warszawa
   Szorowarki Warszawa
   Logopeda Gaduła - Elbląg
   Masaż, gabinet masażu - Elbląg
   Bass - konserwacja boisk
   PPH Kamil - dekoracje
   Urządzenia czyszczące
   Tanie szorowarki
   Serwis RTV Elbląg
   Szorowarki Trójmiasto
    Mazury i żeglarstwo
    Sale konferencyjne
    Przewodnicy turystyczni
    Mazury jakich nie znałeś
    Mazury jesienią i zimą
    Zielone Płuca Polski
    Ciekawostki z regionu
   Hotele w Polsce - info

   noclegi Władysławowo

   Noclegi-Online
   Mazury

   Partnerzy

   IT Mrągowo
   Kurek Mazurski
   Warmia - Kanał Kopernika

 
 
 
 
 
   Portrety na zamówienie
   Artnes - obrazy na zamówienie
    Kanał Elbląski
    Mazury - fotogaleria
    Mazurska fauna
    Mazury w obiektywie
    Suwalszczyzna
    Olsztyn
    Przewojenny Elbląg
    Stoczek Klasztorny
    Kanał Elbląski - unikat w skali
     światowej

    Frombork - koncerty organowe
    Rejs przez całe Mazury
    więcej atrakcji... 

  
    Znani ludzie i Mazury
    Kanał Ostródzko-Elbląski?
    Stowarzyszenie Sadyba
    Związek Sybiraków Oddział
     w Elblągu

  
  
  
    Murzasichle - tanie noclegi


Katalog WWW


Katalog najlepszych stron www 
1.  Ładnie wykonana strona gabinetu dentystycznego połozonego w Płocku. Ceny są umiarkowane, a strona ma bardzo ładną szatę graficzną i jest bardzo bogata w informacje.

www.miecznik.com.pl


2.  Oficjalna strona Polskiego Towarzystwa Endodontycznego.

www.endodoncja.pl


3.  DENTOnet.pl - Stomatologiczny Serwis Internetowy.

www.dentonet.pl


4.  Prometeusze.pl - Oficjalna strona internetowa Stowarzyszenia Pomocy chorym z HCV. Strona jest godna polecenia z uwagi na wagę podejmowanego problemu, jak i na profesjonalne podejście twórców wortalu. HCV (Hepatitis C Virus) to wirus zapalenia wątroby typu C, który często przechodzi w formę przewlekłą. Jedynie u 20-30 % zakażonych dochodzi do samoistnego wyleczenia. Dzieje sią tak wtedy, gdy bardzo silny organizm poradzi sobie z wirusem. Chroniczna forma hepatitis C może powodować po 15-20 latach marskość wątroby, a w jeszcze w poźniejszym czasie (po ok. 20-30 latach) doprowadzić może do (ok 1-5 % przypadków) raka wątroby...

www.prometeusze.pl


5.  Zdrowie Kobiety - serwis o ciąży, macierzyństwie, antykoncepcji. Dużo artykułów i porad.

www.ginekologia.med.pl


6.  Ginekologia Polska - Organ Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego.

www.ginpol.pl


7.  Encyklopedia Świadomego Macierzyństwa.

www.wandea.org.pl/ginekolog-zabiegi.html


8.  Wszystko o naturalnych metodach planowania rodziny.

http://free.med.pl/wrochna/metnat.htm


9.  Medycyna Sportowa - pierwszy w Polsce portal medycyny sportowej.

www.medycynasportowa.pl


10.  Encyklopedia Zdrowia. Dużo ciekawych artykułów. Porady, pytania i odpowiedzi.

www.zdrowie.med.pl


11.  Erekcja: dysfuncje, zaburzenia, leczenie.

www.zdrowie-seksualne.pl


12.  Wortal tematyczny Prawo i Zdrowie. Zawiera przedsmak tego, co znajduje się w programie, który można zakupic za posrednictwem strony wwww. Dzięki programowi uzyskają Państwo informacje o przepisach prawa ochrony zdrowia i prawa sanitarnego, pomoc w ich interpretacj ii praktycznym zastosowaniu.

www.prawoizdrowie.pl


13.  Clinika.pl - rozbudowany serwis medyczny: aktualności, artykuły, kalendarium, biblioteka, kasy chorych. Wortal dedykowany dla lekarzy. Wymagana jest rejestracja.

www.clinika.pl


14.  Mleko.com - wszystko na temat walorów mleka.

www.mleko.com


15.  Rakpiersi.pl - zapobieganie, diagnostyka, rozpoznawanie, leczenie, rehabilitacja, ćwiczenia, sprzęt, publikacje....

www.rakpiersi.pl


16.  Tian Xian - obiecujacy lek na raka. Produkty Tian Xian (czytaj "Diann Sien") stanowią anty-nowotworową ziołową dietę uzupełniającą. Ich aktywne, ziołowe składniki ograniczają wzrost komórek nowotworowych oraz powodują ich bezpośrednie niszczenie. Ich zasadniczą funkcją jest skuteczne uzupełnianie służących leczeniu nowotworów oficjalnych, powszechnie stosowanych terapii medycyny konwencjonalnej...

www.tianxian.com.pl


17.  Res Medica - wortal medyczny.

www.resmedica.pl


18.  Esculap.pl - wortal medyczny. Prawo do korzystania z portalu Esculap zgodnie z nowym prawem farmaceutycznym mają wyłącznie osoby zawodowo związane z medycyną, tj. lekarze, farmaceuci etc.

www.esculap.pl


19.  37.pl - edukacyjny serwis medyczny portalu Esculap.pl.

www.37.pl


20.  Okulistyka.com.pl - oficjalna strona www Kwartalnika Medycznego Okulistyka. Na uwagę zasługują artykuły dostępne online w całości!

www.okulistyka.com.pl


21.  Przychodnia.pl - Pierwsza Polska Przychodnia Internetowa. Jak sama nazwa wskazuje znjadziemy tu wiele artykułów i interesujących porad zdrowotnych na rózne tematy. Wortal godny polecenia.

www.przychodnia.pl


22.  Novit.pl - preparat Novit to kompozycja specjalnie dobranych mikro i makroelementów uzupełniająca niedobory istotnych dla funkcjonowania organizmu minerałów oraz stymulująca mechanizmy obronne organizmu. Novit nie tylko powoduje wzmocnienie systemu immunologicznego osłabionego długotrwałą chorobą i intensywnym leczeniem konwencjonalnym, lecz również poprawia ogólną kondycję organizmu, w ten sposób zwiększa szanse pacjenta w walce z chorobą.

www.novit.pl


23.  Poradnik logopedyczny - interdyscyplinarny serwis, który powstał w 2002 roku z myślą o wszystkich zainteresowanych problematyką logopedyczną i dziedzinami pokrewnymi logopedii oraz pedagogiki specjalnej.

www.plock.edu.pl/prv/logopeda


24.  Polskie Sztuczne Serce - oficjalna strona programu. POLSKIE SZTUCZNE SERCE jest szczytowym osiągnięciem polskiej nauki na najwyższym, światowym poziomie technologicznym. Jest całkowicie implantowalnym urządzeniem wielkości pomarańczy, zasilanym mikroskopijnym akumulatorkiem, doładowywanym indukcyjne poprzez skórę (bezprzewodowo) z zasilacza wielkości pagera noszonego przy pasku. Umożliwi tysiącom pacjentów powrót do normalnego życia, z pracą zawodową, uprawianiem rekreacji i podróżowaniem włącznie. Twórcy i Partnerzy Programu Budowy POLSKIEGO SZTUCZNEGO SERCA dostrzegając jego wagę, znaczenie i prestiż traktują go jako narodowy program, a jego realizację jako najważniejszą misję społeczną w najbliższym dziesięcioleciu. Jej główne cele to:
1. W możliwie najkrótszym czasie pozyskanie 25mln. PLN i doprowadzenie do rozpoczęcia seryjnej produkcji sztucznych serc. Polskie Serce będzie miało cenę eksportową znacznie niższą od urządzeń konkurencyjnych na rynkach międzynarodowych. Dochód z eksportu pozwoli na obniżenie ceny dla polskich szpitali co umożliwi powszechną dostępność dla wszystkich chorych w Polsce.
2. Jako profilaktykę zdrowotną promowanie aktywnego, zdrowego trybu życia, racjonalnego odżywiania się i uprawiania sportów. W znacznym stopniu zwiększa to ogólny stan zdrowia i naturalną odporność organizmu, w konsekwencji zmniejsza podatność na infekcje będące częstą przyczyną powikłań w postaci niewydolności mięśnia sercowego.

www.sztuczneserce.pl


25.  Medserwis.pl - Ogólnopolski serwi medyczny

http://medserwis.pl


26.  Samo Zdrowie - internetowy magazyn medyczny

http://samozdrowie.interia.pl


27.  Twoje zdrowie - informator usług medycznych. Woral powstał w celu udostępnienia infomacji o usługach medycznych w regionie Kalisz - Ostrów Wielkopolski - Pleszew - Jarocin.

http://twojezdrowie.info


28.  Stowarzyszenie na Rzecz Leczenia Niepłodności i Wspierania Adopcji "Nasz Bocian". Dotychczasowa działalność Stowarzyszenia obejmuje m.in.:
- stworzenie własnego serwisu internetowego (www.nasz-bocian.pl), prawdopodobnie jedynego takiego serwisu polskojęzycznego, na którym gromadzone są informacje dotyczące tematyki niepłodności i adopcji oraz aktualne dane o specjalistycznych klinikach leczenia niepłodności i ośrodkach adopcyjnych w Polsce, a także dynamicznie , rozwija się forum dyskusyjne wszystkich zainteresowanych tematyką tych stron;
- zaproszenie do współpracy ekspertów - lekarzy z czołowych polskich klinik leczenia niepłodności, dyrektora ośrodka adopcyjno-opiekuńczego i licencjonowanego psychoterapeuty specjalizującego się w tematyce niepłodności, którzy systematycznie odpowiadają na pytania uczestników forum dyskusyjnego;
- inicjowanie spotkań, ogólnopolskich i lokalnych, dla wszystkich szukających pomocy i wsparcia;
- organizowanie warsztatów i zajęć terapeutycznych dla osób leczących się i przygotowujących się do adopcji, prowadzonych przez psychoterapeutę i psychologa;
- nawiązywanie kontaktów z mediami i współtworzenie, poprzez udzielanie wywiadów czy dostarczanie informacji, szeregu artykułów, audycji radiowych i telewizyjnych poświęconych tematyce niepłodności i adopcji w Polsce.
Problem niemożności założenia Rodziny dotyczy coraz więcej osób. Szacuje się, że w Polsce co 4-5 para nie może w naturalny sposób mieć dzieci.

www.nasz-bocian.pl


29.  Gazeta Pacjenta.

www.gazetapacjenta.pl


30.  Proton-therapy.org - The National Association for Proton Therapy (NAPT), Proton Beam Therapy, Protons and Prostate Cancer. Amerykańska strona o terapii protonowej. Urządzenia do terapii protonowej znane są od 1969 roku, a w medycynie stosuje się je od lat 90. Dziś na całym świecie działa zaledwie 40 ośrodków leczenia ta metodą. Metoda wykorzystuje protony z jąder wodoru. Wiązka kierowana jest precyzyjnie na chore miejsce. Zaleta metody jest to, że przechodząc przez tkanki ciała, wytrąca mało energii, więc nie uszkadza zdrowych komórek. Najsilniejsze uderzenie wiązka protonowa oddaje na końcu trasy, niszcząc guzy. Metodę stosuje się w leczeniu nowotworów wrażliwych na promieniowanie. Bardzo wysoką efektywność w granicach 95-98 % daje w leczeniu raka gałki ocznej. Terapia protonowa jest w Polsce nieodstępna. Leczenie jst bardzo kosztowne (ok. 25 tys dolarów na osobę). [Iwona Trusewicz, Wiązka protonów precyzyjnie trafi w nowotwór, Rzeczpospolita, 01.02.2008]

www.prpton-therapy.org


31.  Forum Serce Dziecka - Forum Rodziców działające na rzecz dzieci z wadami i chorobami serca.

www.sercedziecka.com.pl


32.  Kardiolo.pl - kardiologia, serce i choroby serca. Serwis kardiologiczny.

www.kardiolo.pl


33.  Interna.com.pl - Choroby wewnętrzne i sposoby ich leczenia.

www.interna.com.pl


34.  Commed.pl - Froum Medyczne: zdrowie, choroby, uroda, lekarze, leki.

commed.pl


35.  Forum Ginekologiczne - ginekologia i położnictwo. Specjalistyczny portal medyczny przeznaczony dla specjalistów, położników i ginekologów. Strona kieorwana jest również do pacjentów - znajdą w nim fachowe porady w specjalnie przygotowanych działach tematycznych.

www.forumginekologiczne.pl


36.  Forum Dermatologiczne - dermatologia, kobieta. Specjalistyczny portal medyczny przeznaczony dla specjalistów dermatologów. Pacjenci również mogą znaleźć fachowe porady w specjalnie przygotowanych działach tematycznych.

www.forumdermatologiczne.pl


37.  Psychiatria OnLine - psychiatria i psychoterapia. Specjalistyczny portal medyczny przeznaczony dla lekarzy psychiatrów. Prezentowana wiedza obejmuje najważniejsze działy psychiatrii takie jak: depresja, schizofrenia, nerwice, uzależnienia, czy otępienia.

www.psychiatria.pl


38.   Forum Neurologiczne - neurologia. Specjalistyczny portal medyczny przeznaczony dla lekarzy neurologów. Pacjenci również mogą znaleźć fachowe porady w specjalnie przygotowanych działach tematycznych.

www.forumneurologiczne.pl


39.   Forum Pediatryczne - pediatria, dziecko, niemowlę. Specjalistyczny portal medyczny przeznaczony dla lekarzy pediatrów. Pacjenci również mogą znaleźć fachowe porady w specjalnie przygotowanych działach tematycznych.

www.forumpediatryczne.pl


40.   Forum HIV / AIDS - plus i minus.

http://free4web.pl/3/?55537


41.   Forum Zdrowia - Twój portal o zdrowiu. Portal forumzdrowia.pl jest zbiorem popularno-naukowych tekstów o charakterze poradnikowym, dotyczących różnych dziedzin medycyny i problemów związanych z ochroną zdrowia. Wszystkie teksty są przygotowywane na potrzeby Portalu przez współpracujących z nim specjalistów. Portal zawiera również elementy interaktywne, dające Użytkownikom możliwość zadawania pytań autorom tekstów, korzystania z poradni on-line, udziału w czatach z ekspertami oraz wypowiadania się na forum. Uwaga! Informacje zamieszczone na Portalu mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie, kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a jego lekarzem.

www.forumzdrowia.pl


42.   Puls Medycyny i Puls Farmacji - Niezależne Gazety Profesjonalistów. Wydania online. Specjalistyczny serwis medyczny i farmaceutyczny dla lekarzy, farmaceutów, techników, studentów, osób związanych zawodowo z ochroną zdrowia oraz pacjentów.

www.pulsmedycyny.com.pl


43.   Zbadajprostate.pl - kampania społeczna. Strona Zbadajpropstate.pl powstała w ramach Programu Mam Haka na Raka w celu uświadomienia mężczyznom jak ważna jest profilaktyka prostaty i jakie zagrożenia wynikają z zaniedbania. Rak prostaty jest to jeden z najczęstszych nowotworów u mężczyzn w wieku podeszłym. W Polsce choroba ta zajmuje w populacji męskiej 3 miejsce wśród przyczyn zgonów na choroby nowotworowe. Częstość występowania tego nowotworu wzrasta wraz z wiekiem. Chorobę rozpoznaje się zwykle u mężczyzn po 60 roku życia. Początkowo choroba przebiega bezobjawowo, dlatego u wielu chorych rozpoznaje się ją w stanie dużego zaawansowania. Jej objawy są niecharakterystyczne – na ogół są nimi zaburzenia w oddawaniu moczu. Dlatego tak ważne jest wykrycie go w fazie, w której można leczyć go radykalnie i skutecznie. Służyć temu może regularne badanie gruczołu krokowego u urologa. Co najmniej raz do roku zaleca się je osobom, które przekroczyły 50 rok życia lub wcześniej, w przypadku pojawienia się objawów zaburzeń w oddawaniu moczu, lub wówczas, gdy w najbliższej rodzinie (ojciec, brat) odnotowano zachorowanie na raka prostaty w młodym wieku. Niestety, nie wiadomo jak wielu mężczyzn odwleka wizytę u urologa. Spowodowane jest to zarówno skrępowaniem, jak i brakiem podstawowej wiedzy na temat chorób prostaty oraz możliwości ich leczenia.

www.zbadajprostate.pl


44.   Mamhakanaraka.pl - kampania społeczna. Program „Mam Haka na Raka” jest ogólnopolskim programem edukacyjnym skierowanym do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych w całej Polsce. Istotą „Mam Haka na Raka” jest zaangażowanie młodych ludzi w stworzenie kampanii społecznej, która będzie promowała profilaktykę nowotworową. Głównym zadaniem postawionym przed uczniami jest propagowanie postaw prozdrowotnych skierowanych do ich najbliższego otoczenia. Dzięki realizowanym akcjom młodzi ludzie mogą realnie wpłynąć na nastawienie Polaków wobec chorób nowotworowych – mogą sprawić, że dorośli przestaną uciekać od problemu, a zamiast tego zaczną zapobiegać chorobom poprzez odpowiednią profilaktykę.

W pierwszym etapie "Mam Haka na Raka" członkowie zespołów, które przystąpiły do programu, zapoznają się z podstawowymi informacjami na temat profilaktyki i leczenia nowotworów. Następnie zdobytą wiedzę muszą przekazać jak największej liczbie osób nie tylko w swojej szkole, ale także w swoim środowisku lokalnym m.in. organizując wykłady, happeningi czy rozdając ulotki. Całą dokumentację z przeprowadzonych działań zespoły przesyłają w formie sprawozdania do Biura Organizacyjnego.

Drugi etap programu rozpoczyna warsztat kreatywny w Warszawie, na który zapraszane są najbardziej aktywne drużyny. Dzięki udziałowi w sesji wykładów prowadzonych przez specjalistów z dziedzin marketingu i PR uczniowie poznają tajniki tworzenia kampanii społecznych. Wiedzę zdobytą na warsztatach młodzież wykorzystuje do zaprojektowania kampanii społecznej zachęcającej do korzystania z badań profilaktycznych, a zgłoszone przez nich pomysły biorą udział w konkursie "Znajdź Haka na Raka". Autorzy najlepszego pomysłu na kampanię, a tym samym zwycięzcy całego programu, są wyłaniani podczas uroczystej Gali Finałowej w Warszawie. Laureaci zdobywają cenne nagrody nie tylko dla siebie, ale również dla swojej szkoły, a ponadto ich pomysł jest opracowany przez agencję reklamową i prezentowany całej Polsce w postaci ogólnokrajowej kampanii społecznej.

www.mamhakanaraka.pl


45.   Stop BPA - stopbpa, bisfenol, bisfenol a, bpa, butelki dla niemowląt, smoczki dla niemowląt, butelki bez bpa, butelki bez bisfenolu, smoczki bez bpa, smoczki bez bisfenolu, jedwabisty silikon, szczoteczki dla niemowląt, butelki mam, smoczki mam, mam, bpa free.

Bisphenol A - znany jako BPA, to składnik chemiczny wystepujacy w butelakch plastikowych dla dzieci. Może powodować wady wrodzone, przedwczesne dojrzewanie, nadmierną aktywność, obniżonż płodność oraz zwiększone ryzyko zachorowania na chorobę nowotworową.

www.stopbpa.pl


46.  MAM Baby, Uwolnij swoje dziecko od Bisfenolu A. Firma MAM specjalizuje się w produkcji butelek i smoczków nie zawierających BPA. Opatentowany przez MAM jedwabisty silikon jest instynktownie lubiany przez dzieci.

Obecnie na polskim rynku pojawia się coraz więcej produktów spod znaku BPA FREE, czyli wolnych od bisfenolu A. Temat wyeliminowania BPA z produktów dla dzieci jest tematem bardzo istotnym ze względu na ich zdrowie. W trosce o bezpieczeństwo maluchów, warto nauczyć się, jak samodzielnie i w sposób prawidłowy rozpoznawać produkty wolne od bisfenolu A, aby dokonywać świadomych zakupów. Produkty z zawartością BPA, w tym głównie plastiki poliwęglanowe, można łatwo zidentyfikować po oznaczeniu "PC 7" (PC - plastik poliwęglanowy, polycarbonate plastic) na opakowaniach lub umieszczonej cyfrze "7" w trójkącie (informuje on o możliwości recyklingu).

www.mambaby.pl


47.  Kanguromania.pl - chustonoszenie, noszenie dzieci w chustach, chusty do noszenia dzieci, warsztaty noszenia dzieci w chustach. Kanguromania to pierwszy w Polsce ogólnopolski projekt edukacyjny poświecony idei noszenia dzieci w chustach. Projekt jest prowadzony przez polskich lekarzy i profesjonalnych trenerów niemieckiej szkoły noszenia Trageschule Dresden. Do akcji zaprosiliśmy również fizjoterapeutów, psychologów oraz doradców laktacyjnych. Akcja skierowany jest do rodziców oraz pracowników służby zdrowia.

www.kanguromania.pl


48.  Pastylka.pl - porozmawiajmy o zdrowiu. Zdrowie, choroby, leki. Poznaj ludzi z podobnymi problemami zdrowotnymi i nawiąż z nimi prywatne rozmowy. Dyskutuj, twórz i czytaj blogi, skonsultuj się ze specjalistą i dowiedz się więcej o swoim zdrowiu.

www.kanguromania.pl


49.  Eioba.pl - Terapia fal milimetrowych. Terapia fal milimetrowych (MMW) jest nową i rewolucyjną metodą w opiece medycznej. Została opracowana przez słynnych rosyjskich naukowców pod kierownictwem członka Akademii Nauk Rosji Nikołaja Dmitrijewicza Dewiatkowa (1907 – 2001) i prof. S.P. Sitko.

www.eioba.pl/a/1r62/pierwsza-ciagle-absolutna-nowosc-terapia-fal-milimetrowych
informacje| mapy| atrakcje regionalne| Mazury | kontakt emazury.com - strona główna

Żuławy, Warmia, Mazury, Suwalszczyzna

Mazury - hotele| eSolina.pl|Bieszczady| Artnes - malarstwo| Wilkasy - tanie noclegi | Weterynarz |
Biskupiec| Elbląg - hotele| Olsztyn - noclegi| Betolit| Pisz - noclegi|Kętrzyn
Chorwacja| Katalog najlepszych stron www |   noclegi Władysławowo |